Přejít na obsah

Report z dnešního drancovani bazarů a zastaváren..


Doporučené příspěvky

Návštěvník Kamil

Že já jsem se líp neučil, taky jsem mohl dostávat staré Primky, takhle je musím kupovat :)

 

Poněvadž mě všichni štvete s novými přírůstky a mám dnes volno, udělám si pořádný kafe a vyrážím na nákupy. V Praze už mě nic nenapadá, jedu na Kladno. Pár zastáváren jsem tam kdysi viděl, budu referovat.

 

Btw začínám se setkávat s dvěma velmi odlišnými postoji ke starým Primkám. Občas se stane, že někteří antikvariátníci a zastavárníci požadují přemrštěné ceny, které samozřejmě odmítám platit. A častým opačným přístupem bývá, že mi řeknou, že staré Primky ani nevykupují, za ceny pod 100Kč to pro ně nemá vůbec smysl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Watch: tady bych s Primem nesouhlasil, řekl bych, že nejlépe provedené strojky jsou vždy z první generace. Např.66 - 1 je napohled krásná upravená brusem, frézovaný nápis "Prim - Czechoslovakia", kdežto kal.66-4 matná ůprava strojku, bez nápisů, na pohled nic hezkého, alespoň ne pro mě. Samozřejmě zachovalost pouzdra může napovědět i o strojku, ale také to není pravidlo. Jinak i společenské hodinky se šroubovacím dýnkem měli i obyč. úpravu strojků, moje zkušenost.

Musim souhlasit. Strojky verze "4" vypadaji jednoznacne hur, nez treba serie 1. Stejne tak nektere starsi, rekneme do konce 60 let vypadaji mnohem lip, nez novejsi strojky ze 70 a pozdejsich let. Zaden brus, casto ani zadne "PRIM Czechoslovakia" proste hola ucelnost, ovsem co se tyka kvality na tom muzou byt treba lip? Celkem se neni co divit, ze povrchova uprava pozdejsich strojku uz neni tak pekna, jako u nekterych starsich? Nac se delat s povrchovou upravou, kdyz to stejne nikdo nevidi, ne? A kdo mohl tehdy tusit, ze se za 20 let nekdo bude snazit stare storjky repasovat a pouzivat v novych hodinkach? ;)

to odklizeč: Co si o tom myslíš? Já mám teď něco kolem 30 hodinek, ale zatím mi chybí TV, ta Tvá je moc hezká i barevná :)

Nemyslim si o tom nic ;) "TV" nedam. Druhy automat co mam klidne, ale tuhle TV ne :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to odklizeč: Promiň, špatně jsme si rozuměli. Vím, že je fuk kolik mám hodinek, Tvojí Tv nechci, na co bys pak koukal :)

 

Zajímal mě názor právě na tu úpravu strojků.

 

Pošlu Ti private mail, potřebuju rychlou radu. Mrkni na to prosím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se zastavil v jednom bazaru cestou na P6 a měli tam Prim kal 66, 68 tak od 500-700 a víš. Sdělili mi tam, že v republice Švýcaři skupují hodinky Prim, že o ně je ve Švýcarsku velký zájem kvůli kvalitě a že jejich hodnota proto stoupá. Není někdo z vás náhodou Švýcar ? :-) Tak klobouk dolů pane Prokope, prestiž značky Prim se za krátký časový úsek vyšplhala do kosmických sfér, tedy alespoň v českých bazarech a zastavárnách. Nic jsem nekoupil, zatím tak zle ještě není. Pokud tyto ceny začneme akceptovat, není návratu zpět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Tak na Kladně nic moc, i když ty Sporty jsou ve slušném stavu:

PrimTemp02.jpg.xs.jpg

 

Menší hodinky jsem koupil od hodináře, byla to tři roky nevyzvednutá oprava, jsou po repasi s novými ručkami, chodí jak hodinky. :) Je to kalibr 66 a nesháněl ho tady někdo na Ch l. e.? V nutném případě přenechám :P

 

Vyšly každé na 250,- Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dnes sehnal dvoje Primky ale v pěkném stavu.

Jinak nabízím výměnou svoje funkční Poljoty (mají smazaný ciferník) z mládí za nějaké Primky.

 

Hod01.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to nardin: byly by k mání ty jedny Prim Automatic - kalibr 96?

Pokud ano, jsem zájemce!

Jsem zájemce dřív

Toť se rozumí - nikoho předbíhat nechci a proto se taky stavím do fronty takto obnažen na fóru! Já totiž "pasu" po těch leteckých Sportkách a když je neseženu, zkusím alespoň kalibr 96 a Prim mi kolem něj udělá zbytek (snad).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...