Přejít na obsah

Jasněna Vláhová - JVD


Doporučené příspěvky

  • Po letech...
  • Odpovědi 115
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • Po roku...

Měl jsem Seaplane předchozí model ještě než jsem se dostal na chronomag. Porad reklamace kvůli strojku - zastavovaly se nebo kruté zpozdovaly když byly na ruce, když byly na stole tak vše OK :D co si tak pamatuju. Upadl ten rámeček datumu a dělal bordel na cifru. Nakonec se seknul s ruckama a konec. Prodal jsem je na díly, pouzdro nebylo špatný. Já už bych do toho nešel, prý je to Čína - jak se to změnilo od dob kdy jsem je měl já nevím.

Upraveno uživatelem Z. Paul
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosim Te, vidim ho v tom, ze MPM si nektere modely navrhuje a vyrabi sam v ČR (jsou oznaceny CZECH MADE) a dela i zajimave limitky. Aby ale bylo jasno, sam nosim Primky z Eltonu ;) Presto dnesni MPM nepovazuju za cistokrevnou Cinu (oproti minulosti).

JVD si taky dělá návrhy sama, otázku "výroby" bych nepřeceňoval, pokud se tím nemyslí montáž. Jediný rozdíl vidím v tom, že JVD dělá spotřebáky a netají se tím, zatímco MPM si začíná hrát na "Haute Horlogerie", na kterou podle mého soudu zatím ale nemá. Jinak jsou to firmy ze stejného ranku. Nenosím ani jedny, nicméně JVD se na trhu dokázala prosadit vlastní značkou, zatímco kdyby nebylo značky Prim, kdo by dnes věděl o nějaké MPM, která parazituje na nostalgii po "pravých" českých hodinkách?

Edit: JVD do hodinek většinou dává švýcarskou Rondu, což jsou strojky u nichž je sice kvalita spíš průměrná, ale echt Čína to není. 

Upraveno uživatelem lucid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Edit: JVD do hodinek většinou dává švýcarskou Rondu, což jsou strojky u nichž je sice kvalita spíš průměrná, ale echt Čína to není. 

A. je to z bláta do louže a za B. Ronda kalibry Swiss Parts, kterých je v levnějších modelech většína, jsou stejně made in Eastern Asia, povětšinou China, Hongkong, Vietnam, Malaysia

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A. je to z bláta do louže a za B. Ronda kalibry Swiss Parts, kterých je v levnějších modelech většína, jsou stejně made in Eastern Asia, povětšinou China, Hongkong, Vietnam, Malaysia

Však o tom píšu, že je to jedno, a ty strojky, pokud mají označení "Swiss Made", pak byly montovány ve Švýcarsku, i když součástky vyrobeny třeba v Asii a ve Švýcarsku možná montovány asijskou firmou, ale "echt Čína", jak se tady uvádí, nejsou.

Upraveno uživatelem lucid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Však o tom píšu, že je to jedno, a ty strojky, pokud mají označení "Swiss", pak byly montovány ve Švýcarsku, i když součástky vyrobeny třeba v Asii a ve Švýcarsku možná montovány asijskou firmou, ale "echt Čína", jak se tady uvádí, nejsou.

Mýlíš se. Je řada swiss parts, ta viděla u některých součástek maximálně švýcarský lis, konečná montáž Asie. Pak má Ronda v každé linii strojků ještě řadu Swiss Made, tam už je konečná montáž ve Schweizu. Liší se od sebe i počtem ložiskových kamenů 0-1 vs. 5 a více. Nicméně, echt Čína to asi není, to ano.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mýlíš se. Je řada swiss parts, ta viděla u některých součástek maximálně švýcarský lis, konečná montáž Asie. Pak má Ronda v každé linii strojků ještě řadu Swiss Made, tam už je konečná montáž ve Schweizu. Liší se od sebe i počtem ložiskových kamenů 0-1 vs. 5 a více. Nicméně, echt Čína to asi není, to ano.

Aby si nereagoval, jak si reagoval, tak jsem ještě před Tvou citací příspěvek upravil, aby bylo zřejmě, že jsem měl na mysli "Swiss Made". Ale to je přeci jedno kolik procent součástek bylo vyrobeno kde: já tu primárně reagoval na to, že podle mne je jedno zda JVD či MPM, přístup k "výrobě" hodinek je u obou firem nápadně podobný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aby si nereagoval, jak si reagoval, tak jsem ještě před Tvou citací příspěvek upravil, aby bylo zřejmě, že jsem měl na mysli "Swiss Made". Ale to je přeci jedno kolik procent součástek bylo vyrobeno kde: já tu primárně reagoval na to, že podle mne je jedno zda JVD či MPM, přístup k "výrobě" hodinek je u obou firem nápadně podobný.

JJ, v pohodě, v tom se shodujeme. Jen jsem měl potřebu podat vysvětlení, aby nedošlo k omylu, že všechny Ronda kalibry jsou z Asie nebo naopak, že je to komplet Swiss Made.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...