Přejít na obsah

Junghans Max Bill Chronoscope


MarvinX

Doporučené příspěvky

Hezká debata ohledně safíru se nám tu rozjela :) No, poslal jsem dotaz do Německa, a také jsem za pomoci Valise rozhodil sítě i jinde s dotazem zda by bylo možné safír na tyto hodinky vyrobit a uvidíme.

 

Můj osobní názor je, že tyto hodinky by se safírem ztratili část svého kouzla, ale ... no dejte si je na ruku, den, dva je noste a pak se rozhodněte... :)

 

myslim ze v malom to mozne nebude, ale to nie je tak podstatne. az by som si ich raz kupil, urcite by som do nich nesahal. To je uloha pre dizajnera u vyrobcu, ziadne aftermarket diely by som na to nedaval.. to zase bola len taka poznamka, ako tie hodinky potencialne vylepsit.

 

Mne sa napriklad ukrutne pacia v zlate, uz ako non Max Bill limitka ak si dobre spominam, nedavno som to tu oslintaval. No ale tam uz by bol safir ziaduci - kuzlo nekuzlo, cenovka nepusti. ale pokial ide o dizajn samotny, som velky lajko /z angl "like" :)/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

MarvinX: Jestli se povedlo tam s požehnáním Junghansu dát sadír, mohl by to být jednou velice zajímavý kousek, který zamotá hlavy sběratelům, kteří si budou lámat hlavu, kde se těch pár kusů se safírem vzalo! :D Tak uvidíme, jak Junghans vyslyší vox populi.

Upraveno uživatelem Tada
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych si se safírem starostí moc nedělal, kdybych si tyto hodinky koupil, tak bych si k nim zároveň objednal tak dvě náhradní skla, abych měl, až to bude zapotřebí, náhradní na výměnu. Při té ceně náhradního sklíčka je to pohodička.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Abych tady nějak uzavřel diskusi na téma safír :)

 

Určitě by těm hodinkám slušel, ale zase na druhou stranu, protože je to remake původních hodinek z let padesátých jsem rád, že se Junghans rozhodl ctít původní materiály.

 

instant: Ve zlatě určitě nádhera, pokud bys někdy o nich uvažoval, mohu ti nabídnout pozlacené v 1.500 kusové limitce http://www.hodinky-junghans.cz/novinky/2030006-junghans-0277122-meister-chronoscope-150th-anniversary.html

Tada: Dost se bojím, že Junghans pro nás jedno safírové sklíčko nechá vyrobit. Jak už jsem psal, asi to nakonec zachrání Valis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Tak jsem byl dnes v Olomouci a uplnou nahodou jsem vešel do Vašeho obchodu. Chtěl jsem zkusit jedny Longines, ktere jsou i zde v prodejním vlákně. Pak jsem objevil i tyto Junghansy, ktere se mi už dříve líbily. A musím říct, že jsou naprosto dokonale. Ten jednoduchý design, to jak sedí na ruce, ten pocit. Prostě paráda. Zkoušel jsem je v bílé barvě, černá nebyla na prodejně, ale i tak myslí m, že ten bílý cifernik k nim jde více. Asi budu muset vykrást banku, nebo vzít úvěr.

Musím zároveň pochválit personál, velmi milý a uslužný.

P.S.: někde se tady řešilo že jsou to hodinky pro starší generaci. Tak je mi 35 a jako oblekovky na každý muj pracovní den je chciiiii. Ten nadčasový design, který bude aktuální i za 50 let, to zpracování. Nejsou to hodinky, ze kterých si každ?, kdo je uvidí, sedne na zadek. Ale ten kdo je člověkovi pochváli, bude na stejné vlně jakonositel ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...
  • po měsíci...
  • Po roku...
  • Po letech...

Nějaký ten měsíc jsem se rozhodoval jestli vzít ty klasické, o něco věrnější designu od samotného Maxe Billa, a nebo naopak o něco modernější a minimalističtější bez čísel. Nakonec jsem potkal ty minimalistické za rozumnou cenu a tak jsem po nich skočil 😄 Teď si ale nejsem jist, jestli to nebylo příliš unáhlené. Jsou přeci jenom hodně oblekové a to není něco, co bych nosil denně a tak často čekají v hodinkovnici...

Nechtěl by je někdo vyzkoušet a ideálně vyměnit za ty s čísly? 😃

DSC_6911.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Já mám origo jenom ten milánský mesh a ten má na sponě napsáno Junghans. Není to moc vidět, ale je to tam. Jinak jsou parádní a na červeném řemeni jsou i dost výrazné 👍

Mimochodem navazuji na diskuzi starou (tichou) už přes 10 let - Junghans je udělal i se safírem!!! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...