Přejít na obsah

Dotazy - pelmel


Doporučené příspěvky

Když už to tady je pelmel i o zdraví mám jeden specifický dotaz. Nezná, nebo nemá někdo zkušenosti z opravdu dobrým zubním zařízením, kde dělají implantáty zubů na úrovni a odborníci :) ?

Upraveno uživatelem jirka404
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám brát zlatou kartu Visa, nebo Mastercard, kolegové? V 95% bude využívána v Evropě. Četl jsem, že karty Visa jsou více akceptované na internetu (a dle zkušeností také v USA), ale Mastercard zase v obchodech. I když se mi nikdy nestalo, že by mi v ČR nevzali Visu :D. Chápu, že se ptám na otázku, která se asi 50x probírala na internetu, ale třeba zde bude někdo, kdo k tomu má co říct. Kartu mi dává banka a je u ní zdarma nějaké to cestovní pojištění, tak proč to nevzít :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S Visou mám občas problém v NDR, kde ji nechtějí brát.

 

Já měl již dvakrát problém v obchodním domě Saturn (asi největší elektro v Drážďanech). Poprvé s MC, podruhé s Visou. Pokaždé jsem musel naklusat do bankomatu a vybrat hotovost. Oni chtějí jenom ty jejich EC "karte" :suicide_anim:. Každopádně díky za odpověď Vám oběma :-).
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele jestli to budeš využívat v EU, tak je to jedno. Jinak ve světě je akceptabilita obdobná, ale liší se podle regionů. Například na Seychelách z bankomatu vybereš jedině kartou VISA, na MC a ostatní zapomeň.

Naopak jednou v Turecku jsem se setkal s tím, že brali jenom AMEX a DC :) . Je to asi na dlouhé vyprávění jak se to kde liší, ale v EU je to fakt úplně jedno

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Mám brát zlatou kartu Visa, nebo Mastercard, kolegové? V 95% bude využívána v Evropě. Četl jsem, že karty Visa jsou více akceptované na internetu (a dle zkušeností také v USA), ale Mastercard zase v obchodech. I když se mi nikdy nestalo, že by mi v ČR nevzali Visu :D. Chápu, že se ptám na otázku, která se asi 50x probírala na internetu, ale třeba zde bude někdo, kdo k tomu má co říct. Kartu mi dává banka a je u ní zdarma nějaké to cestovní pojištění, tak proč to nevzít :).

 

Pokud s ní budeš platit v zahraničí, tak se spíše zajímej o to, jakým způsobem provádí konverzi kurzů, rozdíly mezi jednotlivými bankami jsou až 2 %, v extrémních případech až 4,5 %.

Z kreditek bych doporučoval věnovat pozornost Rajfce, která nejen že má kurzy Visa bez úprav (což je hodně blízko středu), ale navíc ještě vrací 0,8 % z obratu a při obratu 3000 Kč / měsíc je zdarma. Pozor dobré kurzy u Rajfky se týkají jen kreditek, nikoliv debetek.

 

Z debetek je dobrá Axa, ovšem je to Visa Electron a třeba v Maroku jsem s ní nezaplatil.

http://www.mesec.cz/clanky/kurzy-u-platebnich-karet-ktere-jsou-nejlepsi-test/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám brát zlatou kartu Visa, nebo Mastercard, kolegové? V 95% bude využívána v Evropě. Četl jsem, že karty Visa jsou více akceptované na internetu (a dle zkušeností také v USA), ale Mastercard zase v obchodech. I když se mi nikdy nestalo, že by mi v ČR nevzali Visu :D. Chápu, že se ptám na otázku, která se asi 50x probírala na internetu, ale třeba zde bude někdo, kdo k tomu má co říct. Kartu mi dává banka a je u ní zdarma nějaké to cestovní pojištění, tak proč to nevzít :).

 

Občas jezdím do Rakouska, ve většině obchodů mají místo Visa toto- Vpay.

V Bille Mastercard berou bez problému, to stejné benzínky, jinak Vpay. Billa Visu vůbec nebere.

V Sparu (tady Interspar) berou v pohodě Visu i Mastercard.

Visa u benzínek dle oblasti, hlubší poznatky bohužel nemám.

Jinak já Visou platím přes PayPal na ebay a na Chronoshopu, bez potíži :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není tady nějaký expert na wifi sítě? Potřebuji k modemu ADSL od O2 připojit ještě jeden abych měl větší dosah po baráku a nevím jak na to.

 

Kup nějaký wi-fi router od D-Link, mají dobré ceny a je tam i návod.

Jinak informatik v bývalé práci využíval AirLive nebo Linksys, ale tam nevím jestli to nepotřebuje nějaké hlubší znalosti...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar chlapi,,mam jeden takový rychý dotaz, kdo je vlastníkem vodovodního potrubí od vodoměru k řadu?

 

dnes při výměně centrálního rozvodu v paneláku pravděpodobně došlo k poškození přívodní trubky, byla sic stará a zrezivělá ale to na tom nic nemění. Před x lety kdy jsme chtěli přívot vyměnit bylo nám řečeno, že je majetkem vodovodu a kanalizací a oni je neshledávají jako havárii, dneska nám zas dělníci oznámili, že přívodní trubka je naše...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V paneláku by za trubku od kohoutku do vodoměru měl zodpovídat majitel bytu (tj. ty) a od vodoměru do podzemí je to záležitost správce domu (SVJ, družstvo, stát...) a jsou na to zajísté pojištění. Tvoje starost to není

 

no dům je v soukromém vlastnictví, když jsme před pár lety toto žádali od správce vodovodu bylo nám řečeno, že se o to nemáme starat jeklikož je to v majetu poskytovatele vody....dnes když se v tom pánové hrabali tak prý je to starost naše.. tedy svj..jelikož jsem členem výboru SVJ budu to muset řešit.. jedná se o trubku od vodoměru k veřejnému řadu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně když prdla trubka na zahradě, tak jsem si to musel vykopat sám, trubku mi vyměnili za hadici a já jí zaplatil. Ty desítky kubíků vody, co protekly do pryč si normálně odepsali jako ztráty. Prdlý to bylo před vodoměrem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...