Přejít na obsah

Novinky Laco


Horhe

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 119
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

No dobře, ale je to problém u Miyoty obecně (nepravidelný chod vteřinovky)? A je to jediný problém, ovlivňuje to nějak výrazně přesnost strojku? Mám v pácu něco s 90S5, tak bych rád věděl, do čeho se pouštím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na přesnost to myslím nemá vliv, je to daný nepřímým pohonem vteřinovky...

Tady je nějaký vysvětlení:
http://people.timezone.com/library/workbench/workbench0002

a z wiki:
https://en.wikipedia.org/wiki/Mechanical_watch#Center_seconds

"...Initially center seconds hands were driven off the third wheel, sometimes via an intermediate wheel, with the gearing on the outside of the top plate. This method of driving the seconds hand is called indirect center seconds. Because the gearing was outside the plates, it added to the thickness of the movement, and because the rotation of the third wheel had to be geared up to turn the seconds hand once a minute, the seconds hand had a fluttering motion.

In 1948 Zenith introduced a watch with a redesigned gear train where the fourth wheel was at the center of the movement, and so could drive a center seconds hand directly. The minute wheel, which had previously been at the center of the movement, was moved off center and drove the minute wheel indirectly. Any fluttering due the indirect gearing is concealed by the relatively slow movement of the minute hand. This redesign brought all the train gearing between the plates and allowed a thinner movement..."


Jak to má řešený 9015 nevím, ale nenarazil jsem na netu na řádný problémy, ta zasekávající se vteřinovka se zmiňovala spíš u 8215 (což ovšem může bejt i tím, že hodinek s 90xx je určitě míň).

Upraveno uživatelem USER47
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsících...

Pekne, velmi pekne. Dnes jsem mel moznost zkusit v Chronoshopu nejake Laco a musim rict, ze sakra dobry. Tyto jsou jeste lepsi. Laco palec nahoru!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proc ne Demone? V cem je problem, nebo jen subjektivni nazor?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Žádnej problém není, jde o čistě subjektivni nazor, mám rád nový věci a starý věci.

Jasny ;) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...