Přejít na obsah

Proč mám rád quartzové hodinky.


rejan

Doporučené příspěvky

Quartz mám rád protože jak už tu bylo zmíněno jsou velice přesné a nemusím se zabívat seřizováním atd také je mám hlavně na tvrdší práci kdy hodinky dostavají hodně otřesu to jsou asi mé hlavní důvody proč mám rád quartz :)

...no a odpověď na otázku "Proč mám rád quartz" zní jak, watchmane99?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam je cca 20 let, baterku menim po 5-6 letech, samodomo ( takze wr by mela byt, no spatna ), maji jen mineral a chci uz koupit jejich nahradniky ( je mi je lito vyhodit je ). Takze dnes vytazena korunka a stridave pod vodou od 30 cm po 4 m po dobu 1 hodiny, pak plavani opet s vytazenou korunkou a pouzivani tlacitek chrona pod vodou. Vse vydrzej. Neskutecny.

Proto je mam hrozne rad.

post-12324-0-76583300-1536418776_thumb.jpg

post-12324-0-17385700-1536418786_thumb.jpg

post-12324-0-83123800-1536418797_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvám se předem, došel jsem z oslavy narozenin. Je na cifru nápis Secco?! I kdyby ne, jsou to HODINKY  s velkým H, připravený majiteli sloužit ne do roztrhání řemenu, ale do naprostýho sešrotování a propadnutí se samy v sebe vlivem vhození do černý díry! Ano, i proto mám rád quartzky. Člověk od nich nic moc nečeká, ale ony jdou, jdou, jdou a jdou... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ano, jsou to hodinky znacky Secco, korunku jsem vytahl zamerne ( na chate s nima rezu i sekam drevo, jezdim na kole,.... proste delam vse ) a stejne drzej.

Kladivo je uz na ne drsny :-).

 

Asi mi to nedochází. Výtah jsi korunku a hodil do vody? Chápu, že jsou to obouchánky ale poslal jsi je do vody na smrt, zázrak že se drží. Radši je někomu dej.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A armády celýho světa hledaj a nákladně testujou nesmyslně předražený mechanický hodinky pro svý žabí muže... Tady quartz neva, jen součástí balení bude náhradní baterka. A kdyby hodinky při akci náhodou došly, při troše šikovnosti ji vyměníš aj pod vodou! :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, jsou to hodinky znacky Secco, korunku jsem vytahl zamerne ( na chate s nima rezu i sekam drevo, jezdim na kole,.... proste delam vse ) a stejne drzej.

Kladivo je uz na ne drsny :-).

nojo, hodinky na všechno,  :photo: , tak ono primárně na dřevorubeckou práci nepatří na ruku žádné hodinky, zkus je sundat, bude se ti makat líp. Hodinky na ruce při těžší práci jsou zbytečný stres a potenciální nebezpečí pro ošemetnou situaci. /pila, sekera/

Na kolo ti zase stačí cyklocomputer a pro orientaci hodiny jsou dnes všude nebo máš mobil. Já si jakékoliv sundávám před prací i sportem. není to žádný problém, považuji to rozumný trend. Ovšem každý může mít svůj názor. 

Což teda -  :cheers:

**

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Cely zivot jsme nosil mechaniky potazmo automaty a vzdy jsem byl pysny na strojek a rad jsem se obcas na nej zespoda kouknu. Ted mam pul roku Quartz radiem rizeny solarni casia LIW M700.
minuly tyden jsem z nostalgie vytahl na par dni moje letite Seiko Automat se strojkem 6R15, Proste nevim, mel jsem z toho takovy smiseny pocity. Nejak mi proste ted silene vadi, kdyz se rano vzbudim a jdou mi ty hodinky podle plotu. Kdy proste musim myslet ze mi jdou zase blbe, ze mi dnes jdou o 10s jinak, za tyden to treba bude o celou minutu za mesic o 5 minut. Kdy se rano vzbudim a datum mi pujde kvuli kratsimu mesici o jeden zase blbe. Ta absolutni presnost radia ma proste neco do sebe, kdy mam pocit ze je presne jak ma byt, kocham se tim, ze mam v okoli nejpresnejsi cas na ruce. Kocham se tim kdyz si dam na netu presny cas, jak mi to s hodinkama synchronne slape. Ze jsem to ja, kdyz si nekdo chce seridit hodinky tak s tema mojema to udela presne. Kocham se jak mi muj radio budik cvaka s myma na ruce, jak se cas na metoestanici v obyvaku prehodi smejma hodinkama na stejno:)  Uzivam si proKdy ja vim presne kdy odbila pul noc na silvestra :) Proste mam s timto typem hodine uplne jine radostne pocity :)  Mechaniky si urcite necham, zas se mi u nich libi, ze i kdyby cokoliv selhalo, sahnu do supliku, parkrat s nima zatresu, nebo otocim korunkou a jsou ready to use. Jako radiem rizeny muzu doporucit. Jsem dospel k uchylarne, ze by mi snad vadil i obycejny quartz co se rezejde i o vterinu za mesic :)

Upraveno uživatelem bicista
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

Ano, jsou to hodinky znacky Secco, korunku jsem vytahl zamerne ( na chate s nima rezu i sekam drevo, jezdim na kole,.... proste delam vse ) a stejne drzej.

Kladivo je uz na ne drsny :-).

Takze je chces zamerne znicit, kdyz vytahujes korunku a hazis je do vody, resp. mackas pod vodou tlacitka chrobografu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze je chces zamerne znicit, kdyz vytahujes korunku a hazis je do vody, resp. mackas pod vodou tlacitka chrobografu?

Udelal jsem to schvalne. Ty hodinky mam rad, ale chci uz koupit jejich nahradu a vyhazovat je nechci, tak je vsemozne testuju ( a pritom se snazim vybrat nahradu, zatim marne ).

Mimo casio hodinek me nejodolnejsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cely zivot jsme nosil mechaniky potazmo automaty a vzdy jsem byl pysny na strojek a rad jsem se obcas na nej zespoda kouknu. Ted mam pul roku Quartz radiem rizeny solarni casia LIW M700.

minuly tyden jsem z nostalgie vytahl na par dni moje letite Seiko Automat se strojkem 6R15, Proste nevim, mel jsem z toho takovy smiseny pocity. Nejak mi proste ted silene vadi, kdyz se rano vzbudim a jdou mi ty hodinky podle plotu. Kdy proste musim myslet ze mi jdou zase blbe, ze mi dnes jdou o 10s jinak, za tyden to treba bude o celou minutu za mesic o 5 minut. Kdy se rano vzbudim a datum mi pujde kvuli kratsimu mesici o jeden zase blbe. Ta absolutni presnost radia ma proste neco do sebe, kdy mam pocit ze je presne jak ma byt, kocham se tim, ze mam v okoli nejpresnejsi cas na ruce. Kocham se tim kdyz si dam na netu presny cas, jak mi to s hodinkama synchronne slape. Ze jsem to ja, kdyz si nekdo chce seridit hodinky tak s tema mojema to udela presne. Kocham se jak mi muj radio budik cvaka s myma na ruce, jak se cas na metoestanici v obyvaku prehodi smejma hodinkama na stejno:)  Uzivam si proKdy ja vim presne kdy odbila pul noc na silvestra :) Proste mam s timto typem hodine uplne jine radostne pocity :)  Mechaniky si urcite necham, zas se mi u nich libi, ze i kdyby cokoliv selhalo, sahnu do supliku, parkrat s nima zatresu, nebo otocim korunkou a jsou ready to use. Jako radiem rizeny muzu doporucit. Jsem dospel k uchylarne, ze by mi snad vadil i obycejny quartz co se rezejde i o vterinu za mesic :)

 

Protože mám hodinky na odečet času (dívat se na mobil jsem si nezvykl), tak bych taky takové automaty co dělají větší odchylku moc nedával. Vadí mi i odchylka v rámci COSC, cokoli do mínusu nebo přes 3-4 vteřiny do plusu. Z těch rádiových modelů jsem ale zatím nenarazil na žádné, které by mne oslovily po stránce designu. I v té baterce je o dost horší výběr vážně pěkných modelů, zvlášť když už Omega nedělá quartzový bondovky.

 

Teď jsem hodně spokojený, když mé Rolex Exp II dělají plusovou odchylkou lehce přes 5 vteřin za měsíc - je to hezký pocit, i když je mi jasné, že by podobné hodnoty zvládly quartzky za pár tisíc. Proto mám quartz hodně rád, a k těmto jedněm automatům mám ještě dvoje quartz hodinky. Na kterých je super, že jim nevadí, že se dostanou na ruku jen občas - vždy jsou připraveny k okamžitému použití s přesným časem (+- 5 sec.) bez natahovaní a nastavování. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...