Přejít na obsah

Proč mám rád quartzové hodinky.


rejan

Doporučené příspěvky

U mě byla ta absolutní přesnost a bezúdržbovost rádiem řízeného solárního quartzu naopak důvodem ke koupi mechanik. Měl jsem potřebu pohrát si aspoň občas s korunkou. Ale nezanevřel jsem. Nakonec - nejlepší je mít od obojího aspoň jeden exemplář :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Cely zivot jsme nosil mechaniky potazmo automaty a vzdy jsem byl pysny na strojek a rad jsem se obcas na nej zespoda kouknu. Ted mam pul roku Quartz radiem rizeny solarni casia LIW M700.

minuly tyden jsem z nostalgie vytahl na par dni moje letite Seiko Automat se strojkem 6R15, Proste nevim, mel jsem z toho takovy smiseny pocity. Nejak mi proste ted silene vadi, kdyz se rano vzbudim a jdou mi ty hodinky podle plotu. Kdy proste musim myslet ze mi jdou zase blbe, ze mi dnes jdou o 10s jinak, za tyden to treba bude o celou minutu za mesic o 5 minut. Kdy se rano vzbudim a datum mi pujde kvuli kratsimu mesici o jeden zase blbe. Ta absolutni presnost radia ma proste neco do sebe, kdy mam pocit ze je presne jak ma byt, kocham se tim, ze mam v okoli nejpresnejsi cas na ruce. Kocham se tim kdyz si dam na netu presny cas, jak mi to s hodinkama synchronne slape. Ze jsem to ja, kdyz si nekdo chce seridit hodinky tak s tema mojema to udela presne. Kocham se jak mi muj radio budik cvaka s myma na ruce, jak se cas na metoestanici v obyvaku prehodi smejma hodinkama na stejno:)  Uzivam si proKdy ja vim presne kdy odbila pul noc na silvestra :) Proste mam s timto typem hodine uplne jine radostne pocity :)  Mechaniky si urcite necham, zas se mi u nich libi, ze i kdyby cokoliv selhalo, sahnu do supliku, parkrat s nima zatresu, nebo otocim korunkou a jsou ready to use. Jako radiem rizeny muzu doporucit. Jsem dospel k uchylarne, ze by mi snad vadil i obycejny quartz co se rezejde i o vterinu za mesic :)

 

Mě jdou SKX pár sekund do + za měsíc ! Neseřizuji, jen občas zkontroluji, že jdu max 1 min +, jinak neřeším. Však ten čas nic nestojí, radši chodím dřiv, rád si počkam, toleruju max 1 min napřed. Ale nebudu lhát, že také přemyšlím do budoucna o quartz, ano není tam ten sexappeal, ale člověk to nemusí mít pořad na ruce, a je tam ta přesnost takřka zaručená. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...