Přejít na obsah

Kolikery máte hodinky?


safi

Doporučené příspěvky

jo to pořádně rozmyslet, hodinky které můžeš nosit máš, takže máš času je spousta :)

Přesně tak, zjistil jsem, že mám asi tak tři adepty (King Seiko, vintage Omega Seamaster anebo Seiko Spirit Blue sparkle) ale nedokážu se rozhodnout ani pro jeden z nich :-)))

já bych vzal King Seiko, ale to tě asi nepřekvapí :). Ikdyž ty Seamastery bych také mohl...

Jenže tohle je pohled člověka který King Seiko už má :D.

Krom toho jestli se opravdu nemůžeš rozhodnout tak kup oboje a máš klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil
jo to pořádně rozmyslet, hodinky které můžeš nosit máš, takže máš času je spousta :)

Přesně tak, zjistil jsem, že mám asi tak tři adepty (King Seiko, vintage Omega Seamaster anebo Seiko Spirit Blue sparkle) ale nedokážu se rozhodnout ani pro jeden z nich :-)))

já bych vzal King Seiko, ale to tě asi nepřekvapí :). Ikdyž ty Seamastery jsou bych také mohl...

Jenže tohle je pohled člověka který King Seiko už má :D.

Krom toho jestli se opravdu nemůžeš rozhodnout tak kup oboje a máš klid.

Já tě roone trochu poopravím: Kup všechny tři! A budeš mít svatej klid. :lol:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tě roone trochu poopravím: Kup všechny tři! A budeš mít svatej klid. :lol:

chceš li to brát takhle, tak klid nebudeš mít nikdy.... , vždy najdeš něco dalšího :)

 

to ¨safi : ještě mne napadlo jaké přesně seamastery myslíš ? ono v těch vintage jich je spousta

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dvoje - Invicta 8926 na běžné nošení a staré Casia chronografy na "litačku" (v zásadě jenom na kolo). V delším časovém horizontu uvažuju o nějakých kostelových jak píše babaq - na koženém pásku, buď něco s GMT ručkou anebo nějaký Navitimer-lookalike.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Praxí jsem zjistil, že mi "stačí" dvoje hodinky. Jedny na volný čas a jedny k obleku do práce. Neuváženě jsem se najednou zbavil ideální kombinace Nomos Orion a Omega SMP.

 

Jakmile mám těch hodinek vícero, začnu trojčit a střídat. Spirála nákupů a prodejů jede, dokud se opět nezastaví.

 

V současnosti bych viděl ideální dvojici hodinek pro mně jako Omega PO (Rolex Sub)/Nomos Zürich (Grand Seiko). Třeba se brzo stabilizuju.

 

Opravdu mi dvoje perfektní hodinky stačí :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opravdu mi dvoje perfektní hodinky stačí :)

 

Ve své podstatě je to k odsouhlasení - k tomu ještě G-shocky na skutečně tvrdou práci (Nautily na kolo a kajak nebrat ;) ) a alespoň jedny vintage..

 

Problém mám s tím, že neexistují dvoje perfektní hodinky (respektive je nějak nemůžu najít).

 

Kdeže jsou ty časy, kdy stačily jedny (bylo to někdy vůbec???)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aktuálně celkem 5 kousků:

 

Z toho troje nosím a střídám: 1. Hamilton Khaki Navy Frogman Auto - každodenní nošení

2. Hamilton Khaki Navy Frogman Chrono Auto - střídám s výše uvedenými

3. Maurice Lacroix Les Classiques LC1138 - k obleku

 

A další dvoje jsou zatím v krabici: 1. Hamilton Khaki Conservation GMT

2. Armand Nicolet MO2 Date (Zatím poslední přírůstek)

 

Pak ještě troje "Fashion" hodinky, které byly pořízeny ještě v době, než jsem začal navštěvovat toto fórum (2 x Burberry, 1 x DKNY).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

EDC - ...

W/E - ...

 

Hele nejsi z toho firemního prostředí nějak zblblej? Co znamenají ty zkratky?

 

______________________________________________________________________________________________________________________

From Wikipedia, the free encyclopedia

EDC may refer to:

Electrodessication and curettage, a surgical method for the removal of skin cancers

Eau de Cologne (EdC), the oldest perfume classification. EdC consist mainly of citrus oils, has a strong head but no fond.

Electronic data capture, a computerized system designed for the collection of clinical data in electronic format

Electronic Diesel Control, a modern variant of direct fuel injection system for petrol and diesel engines

Error detection and correction, techniques to ensure that data is transmitted without errors

Estimated date of confinement, a term describing the estimated delivery date for a pregnant woman

European Drift Championship, a drifting series held each year throughout the United Kingdom

European Documentation Centre

East Devon College, a further education college situated in Tiverton, Devon, England

Everyday carry, refers to various items, usually small, that are worn or carried by a person daily

 

Organizations:

Chemicals:

Entertainment:

_______________________________________________________________________________________________________________________

W/E

Also found in: Dictionary/thesaurus, Wikipedia

 

AcronymDefinition

W/EWhatever

W/EWeekend

W/EWhen Ever

W/Eweek ending

W/EWage Earner

W/EWell Endowed

W/EWorld Ending

W/EWarrior/Elementalist (MMORPG Guild Wars)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow

Musím provést upgrade, už jenom jedny. K tomuto poznání mi stačily bez osmi dnů čtyři roky na chronomagu.

 

Edit - abych uvedl své počty na pravou míru. Na chronomag jsem se zaregistroval pod nickem thesis.

Upraveno uživatelem Snow
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

Take jsem si myslel, ze mi jedny definitivni budou stacit, ale je to chimera. Ty jedine se mi behem max. nekolika mesicu okoukaji a kolobeh nakupu a prodeju se opet roztaci. Uz se s tim zacinam smirovat. Je potreba to stridat a mit pocit zmeny.

Upraveno uživatelem Ondra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele nejsi z toho firemního prostředí nějak zblblej? Co znamenají ty zkratky?

 

Sorry, že se do toho pletu, ale neznamená EDC náhodou everyday casual (carrying) a W/E prostě weekend, nebo tak něco podobně?

Upraveno uživatelem Jay Doll
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Sorry, že se do toho pletu, ale neznamená EDC náhodou everyday casual (carrying) a W/E prostě weekend, nebo tak něco podobně?

Je to v těch mých citacích.:)

EDC - Everyday carry, refers to various items, usually small, that are worn or carried by a person daily.

W/E - Weekend, when ever.

 

Já si jen chtěl dloubnout do bandiho, aby tady nemachroval, oni tomu nemusí všichni rozumět, nejsme v Americe (viz diskuze o jazykové vybavenosti ve vlákně Zaměstnání). Možná si to ani neuvědomuje a o to by míra jeho zblbnutí byla větší.:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna EDC je mezi noži tudíž už i tady silně zažitý termín. No a ten zkrácený víkend se mi k tomu pak hodil opticky. Rozhodně nejsem cvok, co výjezdní firemní chlastačku nazývá ofsajtíkem.

 

Edit: překlepy v mobilu

Upraveno uživatelem bandicoot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna EDC je mezi noži tudíž už i tady silně zažitý termín. No a ten zkrácený víkend se mi k tomu pak hodil opticky. Rozhodně nejsem cvok, co výjezdní firemní chlastačku nazývá ofsajtíkem.

 

Edit: překlepy v mobilu

 

ale mezi mítingy kofíbrejkuješ nebo ne? :D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...