Přejít na obsah

Výstup do b.c Mount Everestu a jiné krásné kopečky


Doporučené příspěvky

Děkuji za Vaše informace kluci. O víkendu máme sezení s kamarády, tak jim to tam vše podám i Vaše rady. Mě osobně hora duchů láká, je fascinující :-) Četl jsem tvůj celý report wawricku a Dhaulagiri vypadá super, ale není to krátký? Zvládl jsi to za devět dní, my tam budeme dvacet. K Annapurnam jít nechci, protože celý okruh plánujeme s manželkami v řádu několika let. Navíc kluci chtějí zázemí, střechu nad hlavou, jídlo a pivko :-) Zeptám se na ten okruh ještě našeho šerpy :-) Zajímavý nápad. Jinak Manaslu trek co tak čtu je oproti b.c. Everestu a Annapurny které jsem absolvoval prázdný, v březnu úplně protože tam je všude ještě haldy sněhu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, keď chceš full support, Dhaulágirí trek nie je to, čo chceš, to máš pravdu. Je to o dosť drsnejšie a dobrodružnejšie. V takom prípade je Manaslu dobrý nápad.

 

Inak, možno sa to už medzičasom zmenilo, ale pokiaľ viem, posledná noc pred sedlom Larkya La bývala v stanoch.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě ne, už hezkých pár let se o ni zajímám a bez člověka, který s ní má dlouholeté zkušenosti nahoru nejdu. Ač se jedná o šlapák pěkně až nahoru bez jakýchkoliv technických záležitostí, svým zrádným klimatem se vyrovná obtížností i velkým kopcům. Někteří výstup přirovnávají i k výstupu na osmitisícovku. I organizačně už je vcelku komplikovaná a za ty prachy si myslím že vcelku není co řešit. Celkové náklady by neměli přesáhnout osmdesát tisíc, záleží také na tom jak moc budeš lítat po wc, jelikož ty jejich musíš využívat a deset usd za jedno použití není málo :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trendy v cestovnom ruchu. V nepálskych Himalájach sa vo veľkom rozmohli podvody na turistoch, ktorí ak sa sťažujú trebárs len na bolesť hlavy, sprievodca ich presvedčí, že je nutná okamžitá evakuácia helikoptérou, nemocnica zinkasuje peniaze za poistku a sprievodca províziu. Nepálske ministerstvo uvádza, že sprievodcovia dokonca niekedy sami sypú horolezcom do jedla preháňadlá, aby výhody helikoptérového odvozu nenútene zdôraznili. (Outside Magazine)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nemusíš do Nepálu, stačí zajet do Alp, tam se s tím horští vůdci už dnes také nepářou. Třeba na Matterhornu je lepší se vyhnout Švýcarům, lepší si vzít českého vůdce a ještě se na něj hodně informovat co je zač. On to je hlubší problém, který vznikl s počátku nezkušenými klienty, kteří sami obraceli v půlce, bylo jich strašně moc a horští vůdci si na to trochu zvykli. Někteří pak obrací i dobré lezce, kteří na to mají. Naštěstí recenze jsou rychlé a tito vůdci se dají rozpoznat, pokud výstup myslíš seriózně a trochu se informuješ. Ono je to vlastně celosvětový problém, ale nevidím v tom nějaký velký stresík, jsou dobré cestovky, špatné cestovky, dobří horští vůdci, no a pak ti špatní co to dělají hlavně pro prachy. Je na každém co si vybere :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si otevřel flanďeru a jdu hledat letenky do Káthmandú, yes, vše zařízeno :-) Na programu trek okolo Manaslu, 18 dní tvrdé dřiny. Už se se mnou spojil guide, který ho má naběhaný a upozorňuje nás na jeho náročnost a i proto se na něm pohybuje minimum lidí a Nepálská komunita je tam jiná přesně jak wawrik zmiňoval. To bude paráda, jsme zatím čtyři včetně s největší pravděpodobností jednoho člena chronomagu :-) A dnes mě ještě guide naštval, prej slyšel jsem že ti letos nevyšlo počasí na vrtulník do b.c.Annapurny? Tak koukej o co jsi přišel....hovado :-)

post-364-0-27264200-1537643390_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes je to na den přesně, co jsem před čtyřmi lety stál na střeše Evropy Mont Blanc :punk:A na malé výročí dorazili právě do emailu letenky zpět do čarovného Nepálu, halelůjáh, halelůjáh, halelůjáh :wine: Manaslu, čím více o něm čtu a celém treku, tím více mě to začíná fascinovat...příští rok bude opět trošičku náročný  :punk:

post-364-0-58737300-1538039048_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...