Přejít na obsah

Letecké hodinky


Doporučené příspěvky

Prosím o radu pri výbere ,,pilotiek,, , skúšal som na internete hľadať sám ale výber je široký a rôznorodý. Extra sa hodinkám nerozumiem, ale asi pred rokom som sa zamestnal ako pilot a nejakú praktickú predstavu už mám J. Vrchný peňažný limit je 500 EUR a menej som ešte študent tak hádam našetrím :))))). Z mojich favoritov by sa mohli podobať na tieto typy : Citizen AS4020-52E, FORTIS B-42, Hamilton Khaki X-wind....a iné podobné

 

Mali by byť hlavne priehľadné aby bolo možné v okamihu odčítať aj minúty. Chcel som Torgoeny (zaujímal by ma aj názor na tieto hodinky) ale sú dosť ,,preplácané,, a zložité. Výhoda sa mi zdá pomerne nízka cena.

 

Približná predstava:

 

- Pilotky

 

- Safírové sklíčko

 

- Oceľové

 

- Oceľový remienok

 

- Max priemer 42 mm

 

- Automaty/quartzky to je jedno

 

- Stopky,kalendár

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Greeny, jestli to chceš v mechanice, tak v podstatě zapomeň na chrona. Na to potřebuješ tak 650 éček a víc i za použité. Pokud ti nebude vadit ruský kalibr, pak se do rozpočtu určitě vejdeš. Tady moc třeba ty Junkersy nejedou, ty mají toho rusa, ale určitě se tam dá něco fajn najít. Jedny mám a nemůžu si vůbec stěžovat, za ty peníze super muzika.

 

Foto odsud

 

 

post-2667-057391400 1340813694.jpgpost-2667-076911700 1340813699.jpgpost-2667-009182100 1340813707.jpgpost-2667-022870600 1340813712.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak bude baterku menit fakt odbornik a spravi ti aj test vodotesnosti, tak by som sa nebal ;)

Inac tie Junkersky sa mi pacia! ;)

A vseobecne, daj si pozor aj na vysku hodiniek, ak hladas mensie, tak vyssie Steiny ti nemusia vyhovovat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zostanú, ak si ju nebudeš meniť sám, ak ostane tesnenie tam kde má byť. Po výmene baterky ti urobia aj skúšku vodotesnosti, resp vymenia tesnenie ak už bude potrebné - periodocita je nejakých +/- 5 rokov.

 

Junkersy sú fajn, majú pomerne široký výber, model Junkers6296M-2 má okrem 24h subdiálu aj alarm funkciu. Vodotesnosť 100M je taká akurát na bežné využívanie. Teraz presne neviem, či sú aj v oceľovej, alebo len titánovej verzii.

 

Zrejme niektorí by preferovali ciferník - vlnitý plech, čo je priamy odkaz histórie Junkers, teda hlavne leteckej, viď dopravné lietadlo JU-52 ....ale tým by som sa nazaťažoval, vyber si model, ktorý sa Ti páči. Mňa vizuálom zaujal aj chrono model k 150 výročiu.

 

Citizen v Tvojom výbere je, ako sa to už párkrát spomínalo, top v tejto kategórii u Citizen, maximálne nabušené funkciami a žiaľ v tomto prípade si to odniesla čitateľnosť a to som nad nimi dlho uvažoval, ale šiel som do AS4040-55E. Ak máš predsa len možnosť prišetriť, oceníš ich EcoDrive systém, potom ich jednoznačne odporúčam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A čo značky Vostok a Sturmanskie ???? aký máte na to názor...

 

Na vostoky bych raději moc nemyslel, je to to nejhorší, co se ti tady nabízelo. Sturmanskie jsou klasika, Strely jsou legenda ;)

 

E: Ty Citizeny jsou asi největší lepidlo na pohledy, osobně je nemám, ale měl jsem možnost je mít na ruce. Pořádně se z toho nedá zjistit, kolik je vlastně hodin a k čemu jsou všechny stupnice jsem taky nevěděl. I když je v tom strašný bordel, kupodivu se okolním lidem hodně líbily, pravda že neznalcům hodinek. Takže machrindex určitě mají, no já bych je ale nebral.

Upraveno uživatelem luidis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dik za ďalšie rady. Jo niekedy v budúcnosti keď budem veľký našetrím na Breitlingy :))))) Ale osobne sa mi moc nepáčia skoro všetky sú neprehľadné. Už mám len dvoch favoritov Hamilton Khaki x wind alebo tie Junkersy. Junkersy sú lacnejšie na hamiltonove kahaki budem musieť ešte šetriť. Neviete mi prosím ešte poradiť odkiaľ ich objednať za slušnú cenu? Tu na slovensku toho moc nie je teda aspom na nete..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...