Přejít na obsah

Seiko Ananta - Spring Drive SNR019


lukin_ova

Doporučené příspěvky

Při mém putování světem časoměrných strojů jsem častokrát zakopl o japonskou značku Seiko. Mám ji z mládí uloženou v hlavě jako synonymum pro dokonale přesné a drahé japonské hodinky. Po čase stráveném tady, jsem byl nejprve unešen značkami jako Fortis, Omega, IWC, AP atd. atd. Seiko tady (na fóru) bylo synonynum pro levné, ale kvalitní mechanické hodinky, jakýsi vstup do mechanických hodinek, kdy po krátké chvíli chronobundusem postižený člověk od Seika stoupal dál ke svému cíli někam do svér HH. Já jsem nejprve tento krok přeskočil, abych se k němu v čase vrátil. A zjistil jsem, že svět Seiko není jen řada Sport 5. Pořídil jsem pár základních modelů z řady 5 a začínal Seiku přuicházet na chuť. Po čase byly další metou Seiko MM300 Marinemaster. Hodinky, které mne nesmírně chytly a které mi ukázaly, že i svět Seiko se může blížit k dokonalosti.

Začalo mne to zajímat a jako technologický vrchol byl častokrát zmiňován pohon Spring Drive. Jedinečný systém spojení mechaniky a elektroniky vyvinutý v řádech desítek let a slibující naprosto plynulý pohyb sekundovky a fenomenální přesnost.

Řekl jsem si, že je třeba jej zkusit. A proto další bod na mém putování je aktuálně Seiko SNR019 Ananta Spring Drive.

K hodinkám postupně zkusím něco napsat, ale fotka je víc než slovo a proto přikládám první fotografii.

Snad se Vám bude líbit tak jako mně a pochopíte mé nadšení .... :suicide_anim:

post-15604-064749000 1346874199.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je technologicky něco lepšího než spring drive systém?

 

Je otázka jaká kritéria považuješ za podstatná pro pojem "technologicky lepší" - když už elektronika, proč ne radši bezúdržbový Solar Quartz?

 

Ať to nevypadá že proti těm Anantám něco mám (jsou fakt parádní!), pár lidí už tady "spring drive" docela trefně definovalo jako "úspěšnou syntézou blbých vlastností automatických mechanik (riziko zadření/urvání rotoru) a neestetického pohybu "quartzových" ručiček"... :wheelchair:

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je otázka jaká kritéria považuješ za podstatná pro pojem "technologicky lepší" - když už elektronika, proč ne radši bezúdržbový Solar Quartz?

 

Ať to nevypadá že proti těm Anantám něco mám (jsou fakt parádní!), pár lidí už tady "spring drive" docela trefně definovalo jako "úspěšnou syntézou blbých vlastností automatických mechanik (riziko zadření/urvání rotoru) a neestetického pohybu "quartzových" ručiček"... :wheelchair:

Solar rozhodne bezúdržbový nie je. Raz za 7-10 rokov treba vymeniť akumulátor, takže do servisu poputujú rovnako "často", ako lepšie mechaniky. Navyše solárne články v závislosti od technológie výroby starnú, majú životnosť tak 15-20 rokov a ich výkon postupne klesá, u hodiniek s vyššími energetickými výdajmi (rádio, ABC) nemusia stíhať dobíjať akumulátor. Teoreticky.

 

Neestetický pohyb quartzových ručičiek? :crying_anim02: Videl si už vôbec Spring Drive? Sekundovka má dokonale plynulý pohyb, je na tom lepšie ako akákoľvek highbeat mechanika. Prirovnanie ku quatzu je naozaj odveci a trefné to teda vôbec nie je.

 

lukin_ova: Tvoje Ananty sú naozaj pekné. Pekný, živý a nesterilný dizajn sa u Seika tak často nevidí :-)

Upraveno uživatelem wawrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc se mi to GMT líbí, ale mám rád černý cifr, mým snem je Ananta Spring Drive Moon Phase

Měsíční fáze a absence datumu mi přijde správně punkerská.

 

Mrkněte na ten film...

 

edit: drze sem připíchnu ještě jednu stránku, kde toho je hafo včetně wristshotů - impozantní hodinky

Upraveno uživatelem bandicoot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj dobry vyber, keby nemali ciernu pvd lunetu tak ich mam aj ja. gratulacia.

 

Q: mechanizmus je tzv. prave GMT, tj. mozes nezavisle stelovat hlavnu hodinovu rucicku, domaci cas mas nemenny na GMT rucicke, tak je?

 

Děkuji za gratulaci.

 

Mechanismus je pravé GMT, lze nezávisle měnit hodinovou ručičku. Je to fajn při změně času a při častém cestování, tedy ideální třeba pro Tebe.

Přesnost je neměřitelná, resp. neměřitelná je zatím nepřesnost. Jsem pořád do 1 vteřiny za posledních 14 dní (tedy od doby co je mám). Našteloval jsem je podle Sectových Risemanů a jdou stále naprosto přesně.

 

Mám zkusit něco do kalendáře ? :photo:

post-15604-044629500 1346929082.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za gratulaci.

 

Mechanismus je pravé GMT, lze nezávisle měnit hodinovou ručičku. Je to fajn při změně času a při častém cestování, tedy ideální třeba pro Tebe.

Přesnost je neměřitelná, resp. neměřitelná je zatím nepřesnost. Jsem pořád do 1 vteřiny za posledních 14 dní (tedy od doby co je mám). Našteloval jsem je podle Sectových Risemanů a jdou stále naprosto přesně.

 

Mám zkusit něco do kalendáře ? :photo:

 

rozhodne, pre kalendar to bude velka cest :)

 

tak ich pekne opatruj, az ta omrzia tak sa ozvi. ja zatial prekonzultujem s Konradom akym sposobom dame dole ten cierny titankarbid z lunety :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam u Ananta s bielym cifrom miernu vyhradu k citatelnosti. Neviem, ci je to totozne s GMT SD modelom, ale na mojich ma to vie v blbych svetelnych podmienkach dost nasr...t.

Ale prenasam sa cez to s lahkostou holubieho pierka poletujuceho vo vetre, kedze tvar puzdra je unikatny a nedovoli mi ich zatial predat...mam ich rad :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...