Přejít na obsah

Budíky, nástěnné a XXXL Primky


Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...

Dobrý, chtěl bych se zeptat, za kolik by jste koupili budíka GOLÉM. Jde mi o to, že je v narůžovělém chromu,který se stírá do chromu. Stav chodu moc nevím,ale to by asi nebyl problém. Spíše jde o to pochromování,jeho úpravu. Čekám na info :-)

Upraveno uživatelem revue gt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Drobnou zajímavostí na těchto dvou Golemech je to, že jeden byl vyroben v Chronotechně Šternberk (s černým číselníkem) a druhý v Eltonu Nové Město nad Metují (s bílým číselníkem). Více o těchto největších budících Prim v knize PRIMKY, která má vyjít v říjnu 2018.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Drobnou zajímavostí na těchto dvou Golemech je to, že jeden byl vyroben v Chronotechně Šternberk (s černým číselníkem) a druhý v Eltonu Nové Město nad Metují (s bílým číselníkem). Více o těchto největších budících Prim v knize PRIMKY, která má vyjít v říjnu 2018.

Tak to jsem teda nevěděl, že i taková drobnost rozděluje výrobu. A to se tam jako ze Šternberku vozily smontované strojky B-71 a k tomu pouzdra ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Větší podrobnosti o budíku Golem píše pan Zdeněk Martínek ve své knížce o dějinách našeho hodinářského prúmyslu. Pro ty co nemají tuto knížku níže posílám příslušný zajímavý odstavec.

 

Edit: Já sám mám taky jeden a to modrý pěkný jako nový.

post-19465-0-94339800-1533988952_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Mipa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po 2 týdnech...

Zdravím vespolek,

našel jsem doma tento budík (ciferník cca. 10 cm v průměru). Může mi někdo říct co je to za typ a kdy se vyráběl. Má ulomenou páčku na zastavení zvonění. Pokud takový budík někdo má, prosím pošlete mi přes SZ fotku, jak vypadá ta páčka (pokusil bych se ji vyrobit).

Díky. post-23824-1537800458,4.jpegpost-23824-1537800462,59.jpeg

 

Odesláno z mé Xperie XZ1 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to typ B 71 z Chronotechny Šternberk. Odkdy do kdy se vyráběl přesně nevím ale rozhodně se vyráběl v polovině osmdesátých let když jsem se v té fabrice vyskytoval. Páčku ti nevyfotím ale byla to jen dopředu směřující plechová nožička, na konci, zhruba v úrovni toho prolisu na pouzdru, zahnutá nahoru a mám pocit že nějak ozdobně ukončená. Zkus si tohle vlákno projít, možná tady někde bude fotka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tyhle šišoidy jsou parádní, bílá čerá fialová jsou celkem běžné, též mi trůní v kanceláři.

V Letovicích na burze byly k mání i modrý a prý existují i červený.... ty jsem na vlastní voko ale neviděl. :eek:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...