Přejít na obsah

Fortis FLIPPER


libor2002

Doporučené příspěvky

Tak já jsem asi divnej, ale byl jsem si je teď v Koscomu osahat a získal jsem na ně takový názor, že to jsou obyčejné plasťáky, které kdyby se jmenovaly Casio, stály by tak max. pětikilo. Sorry, názor...

Vsak vyrobni cena bude taky par stokorun, ale bohuzel na ne napsal číńan fortis ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 300
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Nechci to srovnávat s Mercedesem třídy A, Porsche Boxterem a jinými, kdy renomovaná automobilka dala na trh relativně levné malé auto úplně mimo její dosavadní spektrum pozornosti, takové srovnání by pokulhávalo. Chápu pocit Šímy, ALE - původní Flippery co mám (dělaly se i quartz, který byl IN, v té době bylo "sprostým" výrazem spíš "mechanické hodinky") jsou plasťáky jsko poleno, nic neváží, obyčejný měkký plast, plastový řemen, kdyby uvnitř nebyl strojek a jen se korunkou kroutilo ručičkama, byly by skoro jako známá nefunkční dětská hračka. Ale z nějakého, mně zatím neznámého důvodu, se staly legendou a nosily je známé celebrity! Tak proč to nezkusit znovu? Ať mají nové Flippery minerál, mizernou luminiscenci, quartz atd., stále jsou to Fortisy a nebudou se prodávat jako housky na krámě v kdejakém marketu, člověk, co si tam jde pro hodinky ("mámo, mám hodinky celý podrápaný, jedu do Kerfáče pro pivo, tak tam něco levnýho koupím, jsou tam 3 stánky"), si koupí Casia ale Flippery ne, za prvé je tam nenajde a za druhé o té značce nikdy neslyšel. Takže kupovat je budou vesměs lidé, co značku znají, něco o tom ví a to je dobře, protože to je sice levný remake slavných plasťáků, ale skončí z 99% u vybrané skupiny fanoušků a třeba si je pro pr..el jako vzpomínku na starý časy koupí kluci z Rolling Stones nebo Bee Gees a jiní a o slávu je postaráno. Třeba přítelkyně má quartz Trasery na outdoor a pak už jen mechanické hodinky, Steinharty, Festiny, Primky atd., a přesto uvažuje, že si koupí celý ten kufřík jako bezvadnou, nekonfekční stylovku, kterou může měnit každý den.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník Snow

Při pohledu na quartzovou hračku, kterému dal jméno Fortis mi je smutno. Značka, kterou se zájmem sleduji mě jakýmsi způsobem zklamala. Nechápu nadšení, které jímá některé členy, levný plast, levná, poměrně nekvalitní Myiota, dohromady slepeno bůhvíkde. Pro značku velikosti Fortis dle mého názoru nevkusné, bezesporu velmi výnosné. Výrobní cena asi tak 50 jüanů.

 

 

 

 

to Ivan Lelák - jen na okraj, moc kluků z Bee Gees si je nekoupí, protože jaksi bří Gibbů moc nezbylo.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když vynechám jméno Fortis,co mi zůstane?Kus plastu,pochybnej strojek,opravdu ošklivá konstrukce.A tedˇ přidáme to jméno a je to degradace.

 

"konstrukce" je vlastne prevzata z 80 let (nebo driv?), a melo to uspech, lidi si to kupovali, takze se to libilo. Ale uznavam, ze dneska je to "lego". Co by tomu asi tak pomohlo, urcite NE miyota - tam mela byt Ronda, klidne pitoma HQ705 za 15 dolacu, ale PLUS by bylo, proste jako ze to je ten swiss made.

A dalsi plus by bylo, kdyby logo Fortis nebylo jako hlavni logo, ale malinkym pismem nekde dole... proste, drzelo by se to puvodniho vzhledu z osmdesatek, viz foto:

post-7330-088444100 1359930477.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sme odpluvli a je nam lepsie. Btw mohol by mi nejaky tunajsi expert vysvetlit aky je rozdiel je lacnym quartzom od miyoty a inym lacnym quartzom napr od rondy alebo ety? Presnost/kvalita/poruchovost?

 

Fakt si myslite, koncovy zakaznik v obchode bude riesit taketo nezmysly ako vy tu? Cas to ukazuje, nejaka ta zaruka kvality je. Nie su nejake ICE WATCH. Stale je to lepsia kupa ako nejake festiny, guess, lacoste a adidas hodinky a kopu dalsich. Nie su obslahnute fejky nejakej inej znacky.

Mne sa pacili vo vylohe a na dalsi den mi ich kupila priatelka ako darcek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sme odpluvli a je nam lepsie. Btw mohol by mi nejaky tunajsi expert vysvetlit aky je rozdiel je lacnym quartzom od miyoty a inym lacnym quartzom napr od rondy alebo ety? Presnost/kvalita/poruchovost?

 

Fakt si myslite, koncovy zakaznik v obchode bude riesit taketo nezmysly ako vy tu? Cas to ukazuje, nejaka ta zaruka kvality je. Nie su nejake ICE WATCH. Stale je to lepsia kupa ako nejake festiny, guess, lacoste a adidas hodinky a kopu dalsich. Nie su obslahnute fejky nejakej inej znacky.

Mne sa pacili vo vylohe a na dalsi den mi ich kupila priatelka ako darcek.

 

Tak hlavně si myslím, že tu nikdo neřeší průměrného koncového zákazníka- ten většinou sáhne po fashion hodinkách a jim podobným a vůbec neřeší co mají uvnitř a kde byly vyrobeny. A právě to, že jsou nynější Flippery poskládaný a vyrobený v Číně z nich dělá obdobu tebou zmiňovaných adidas, lacoste, apod. To že na ně dám nápis FORTIS z nich zkrátka už pořádný hodinky neudělá. Já ale nemám problém se samotným modelem- staré verze se mi naopak velice líbí- ale pouze z jeho provedením. To u Fortisu měli řešit jinak a zvlášť když je vydali k oslavě 100let.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto neni JEDINY model k oslave 100rocnice. Neviem, preco si Cinu vsetci predstavujete ako vacsiu cigansku osadu. Fakt je ten cinan ma mesacnu mzdu vo vyske hodinovej mzdy svajciara a ked fortis chcel oslovit "masy" a viac sa dostat do povedomia verejnosti, tak musel vyletiet z hniezda. Urcite to nerobia na jednej vyrobnej linke spolu s botaskami a swarovskymi krystalikmi. Fortis si dokaze ustrazit vystupnu kvalitu. Btw ak by sa vyrabali tu vo svajciarsku, tak by boli vyrobene rukami nejakeho turka, inda ale sri lancana, konieckoncov je to jedno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow

Tak sme odpluvli a je nam lepsie. Btw mohol by mi nejaky tunajsi expert vysvetlit aky je rozdiel je lacnym quartzom od miyoty a inym lacnym quartzom napr od rondy alebo ety? Presnost/kvalita/poruchovost?

 

Fakt si myslite, koncovy zakaznik v obchode bude riesit taketo nezmysly ako vy tu? Cas to ukazuje, nejaka ta zaruka kvality je. Nie su nejake ICE WATCH. Stale je to lepsia kupa ako nejake festiny, guess, lacoste a adidas hodinky a kopu dalsich. Nie su obslahnute fejky nejakej inej znacky.

Mne sa pacili vo vylohe a na dalsi den mi ich kupila priatelka ako darcek.

 

Hele People, vždycky, když si čtu podobné příspěvky, nemohu si nevzpomenout na nic jiného než na památná slova New Millise "Každá liška si chválí svůj vocas". Moc, hrozně moc by mě zajímalo, jak by si hovořil kdyby si nebyl hrdým majitelem tohoto skvostu.

 

Edit - vnímáš ten jemný rozdíl ??? Přiznávám, že ten strojek není žádný A.Lange&Söhne nicméně není to usmolená Myiota.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Upraveno uživatelem Snow
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...