Přejít na obsah

Identifikace kapesních hodinek a strojků


jm.nitro

Doporučené příspěvky

Zdar Jirko,

 

Ty do toho budeš vidět... ;)

 

Nevidím tam uprostřed minutové kolo, ale zato je tam vlevo u západkového kola nezvykle umístněné ložisko.

A potom, daleko od prostředka je tam ložisko na mezilehlé kolo.

Pak už je to "běžné" - vteřinové kolo a kolo stupní...

Kdyby to byl Roskopf, tak to snad nebude mít ložisko uprostřed?

Co to je za patent?

 

:eek:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 497
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

To je nějaké divné. Na první pohled, jsem to přehlédnul.  Ručkový pastorek tam je, hodinové kolo ne . Ale ty ložiska tam jsou poskládané, (tedy mezilehlé a to meziložisko) divně.

To vypadá , jako by tam byl nějaký pastorek , co zapadá do perovníku,  a mezilehlého kola . a minutová hřídel přímo do perovníku. Kdyby to byl systém rozkopf, tak to vypadá normálně jinak, to je jasné. Třeba, to je nějaká úprava nějakého hodináře. Těžko říct.  

Víc by napovědělo foto, co je pod číselníkem.  Jinak to jsou jenom dohady.

 

Tak snad majitel nějakou fotku přidá :hannibal: .

 

Nebo, kdyby je chtěl prohlédnout, co a jak   hlásím se .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Tie budu tak 1920 - 1930.

A či sa oplatí zháňať sklíčko je otázka.

Nové z nich neurobíš. Musel by si vymeniť aj popraskaný ciferník.

Takto je to "vyvážený" kus so svojou históriou ...

Vyčistiť, namazať, poštelovať, veľmi nepoužívať ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovolím si opraviť Tvoj výpočet -

"co potom stupne na cene,respektive co ma vyssiu cenu,ako cena opravy"

Možno si tam zabudol započítať pôvodnú cenu - Cena stúpne tak, že prevýši kúpnu cenu + cenu opravy.

Ak si to nekúpil, ale našiel na povale, tak do vzorca dosadíš nulu

;)

 

Ja by som sklo nemenil... Len vyčistiť, namazať, poštelovať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Karlos:

Evidentne kazdy z nas hovori o niecom inom.Ked budem doma,tak ti odfotim odkial som ich doma vylovil a skus pozret do predajneho vlakna,ci predavam.Zivi ma nieco ine nez smelina s cibulami.Myslel som.ze som svoju otazku hodil do spravneho vlakna a niekto normalny mi tu napise,bud ze su to tuctovky a vrat ich do suflika,alebo ze su to zaujimave kusky a oplati sa ich zveladit.Nejsom z tych,co nieco kupia na blesaku,prekestia plast a sup s tym do predaja(nic proti nim).Takze pane Karlos:Nekupil som a nebudem predavat.Len ma zaujimalo ci oprava neprevysi cenu hodiniek v normalnom stave.Rozumej ze ak by som chcel cibule na nedelnu omsu,tak co spravim tieto ,alebo kupim uz urobene za tu istu cenu,co by stala oprava tychto....

Upraveno uživatelem Gombo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale mně je jedno co děláš i jak jsi k hodinkám přišel, to je tvoje věc. Já jen, že někdo jiný sotva může nějak určovat a hodnotit, co se tobě vyplatí. To dost dobře nejde. Stejně jako pan Lorenc nepozná kolik já uvezu. To musí každý sám, podle sebe a po svém.

Jestli ty hodinky neplánuješ prodat, tak nemají žádnou cenu a nemá smysl hodnotit co se vyplatí, a prostě dělej co chceš a co ti udělá radost a potěší tě. A k tomu přece cizí souhlas nepotřebuješ.

 

 

Já vždycky naivně očekávám, že když sem jde někdo s hodinkama, že ho zajímají právě ty hodinky, a ne jakou mají cenu a jestli se vyplatí s nima něco dělat. To mě nebaví.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale máš pravdu, i o tom lze diskutovat na diskuzním fóru.

 

Tak tedy, pro mě jsou takové hodinky bezcenné a nezajímavé a nijak bych se jima nezabýval. Vrátil bych je zpátky a dopřál někomu dašímu tu radost z objevení starodávných hodinek. To je na takových hodinkách to nejhezčí.

 

My jsme vlastně přesně opační, než naši předkové. Oni věci uklízeli a ukládali, my je zase vytahujeme, předěláváme a prodáváme. Co se to stalo?

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale to neber osobně, to byl jen takový obecný povzdech. Navíc neřešitelný, protože kdybychom ty uložené věci nevytahovali, tak bychom je nemohli posuzovat. Je to takové dilema - vytahovat a poškodit onu zakonzerovanou historii, nebo nevytahovat a nemoct se pokochat krásou starých věcí... A nejen pokochání, ale i poznání a ponaučení.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Ahoj, doma mám tyto hodinky, podle okřídleného kola, jsou zřejmě nádražácké, ale z rodiny nikdo na dráze nepracoval nebo se o tom alespoň neví. Já na ní  shodou okolností pracuji již deset let. Dnes dopoledne jsem se odhodlal dozvědět se o nich něco víc, ale nedaří se. A po tom všem co jsem dneska viděl, si říkám, zda jsou vůbec pro Československé dráhy . Poradí někdo stáří, případně i odhad ceny.  . https://mckoy86.rajce.idnes.cz/Nova_slozka_5

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo podle toho jsem určil, že firma byla založena v roce 1929 - takže 30. -40. léta ?  Ale otázku zda jsou pro ČSD nebo jinou drážní společnost v Evropě nebo zda byli volně prodejné pro lidi sem nevyřešil. A jak se vzali v naší rodině, když v té době nikdo z naší rodiny nádražák nebyl  . Kapesní Hodinky pro ČSD jsem našel v trochu jiném dizajnu . 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...