Přejít na obsah

Seiko Astron


re5pect

Doporučené příspěvky

jestli narážíš na strojek tak předchozí verze (7X)  nijak marně nevypadá ..... několik desítek patentů .... 10 šutrů ..... to je skoro jak unitas :)

 

hlavně se o to nemusíš nijak starat ..... to je moje priorita ..... na mechanický hodinky už nemám nervy

 

Tak v podstatě mi ten pajšl ani moc nevadí. Žaponci hold umí. Jen bych odstranil nadbytečně funkce, jak GPS a GMT.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 135
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Návštěvník YPO

Systém slev, kdy se nesmyslně nadhodnotí cena a následně dá velká sleva, to už snad prokouknul každý (no každý jak vidno asi ne :D ). A že Japonec vzájemně spolupracuje, to taky není žádná novinka (no opět pro někoho asi ano :D ).

Kdybys byl ten citizen znalec jak se tu profilujes tak vis ze ten tvuj model cos postnul uz ma nasledovnika. Takze celkem logicky sla cena dolu.

Nicmene o slevach se s tebou prit nebudu pac vo tom vim prd

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

Neprofiluju se jako Citizen znalec, ale tato značka je moje oblíbená. A následovník je jaký? Nějak jsem ho nikde nenašel. Dík :)

Preci Seiko Astron wole..... A ted me omluv..... Du vozit baby do kauflandu ..... Maj ve sleve kvetak

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

. Maj ve sleve kvetak

Kde?? U n?s mají Radegast za 8.90 vzal sem dva kastlíčky, mám nějaké řízen? se švagrem..

Ale k Astronu: Je to "dobrá řada" od Seika, ten stroj je mňamka pro fajnšmekry, o tom nen? pochyb. Když už bezúdržbové baterky, tak asi něco takového, to je jistá věc.

Ty přidané funkce jsou sice k ho.. nepotřebě ( většinou teda), ale proč nevyužít potenciál a kapacitu stroje, že..

Upraveno uživatelem Radimk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty přidané funkce jsou sice k ho.. nepotřebě ( většinou teda), ale proč nevyužít potenciál a kapacitu stroje, že..

 

... a dát zabrat baterce, že. I když dobíjí ze slunce, tak životnosti to neprospěje. A jasně, chápu, baterka bude stát 5USD, ale tohle by mě nebavilo.

 

To stále nemění nic na tom, že se mi hodinky po vizuální stránce opravdu moc líbí!

Upraveno uživatelem Ohm-Aztec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne to tak vidim ako YPO - idealne ako jedine hodinky, ked uz ma toho clovek plne zuby :)

 

maju v sebe novsi kaliber, ktory ma priemer 44mm. Zmensuju to uspesne kazdy rok. Striedmost ciferniku im vyrazne prospela. Paci sa mi aj verzia so zlatymi indexami, pre osviezenie vlakna par obrazkov. Podla mna su tie hodinky vyborny chameleon, na remeni su to elegantne hodinky, na tahu sportove. Raz si nejake Astrony kupim, o tom nie je pochyb. Tieto by to kludne mohli byt, uz to vyzera a funguje ako ma.

 

s Citizenom by som to neporovnaval, pokial ide o technologiu / GPS, to su dva ine svety. Citizen len nahradil radiovy sync tym z GPS druzice (vsetky vysielaju UTC). Seiko zisti kde na zemeguli prave si a podla toho ti nastavi aj casovu zonu. Jedine o co sa musis starat je, ci dana krajina pouziva zimny / letny cas, a kde je najblizsia zmenaren ktora berie ceske koruny..  

post-4112-0-57549600-1468146916_thumb.jpg

post-4112-0-53753700-1468146917_thumb.jpg

post-4112-0-22295400-1468146918_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako pekny-zlate rucky a indexy, jen mi vadi ty zlate tlacitka a korunka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

instant: Citizen automaticky nastaví časovou zónu taky, stačí dát korunku do polohy 0 a na 4 sekundy podržet horní tlačítko. Handicap v podobě absence automatické změny letního a zimního času je zde pak stejně jako u Seika (to je v podstatě jediný důvod, proč ty hodinky ještě nemám).

Abych to ještě upřesnil - dřívější model Citizenu F100 toto neuměl a časové pásmo bylo opravdu nutné nastavovat ručně a GPS signál sloužil pouze pro synchro času. Nicméně současný model F150 už umí jak nastavení zóny, tak samozřejmě času.

Upraveno uživatelem JanNovakJan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Citizen dává strojky Casiu, takže kdoví jak to je v případě Seika :) Každopádně jsou to všechno Japonci a nějaká kooperace tam zcela jistě bude. No a k tomu zalevno - není to snad jediný případ, kdy identický kalibr stojí v jedné značce násobky víc, než ve značce jiné (třeba u swiss je takových případů požehnaně).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebyla by to ztráta žádná, protože Japonským výrobcům jde hlavně o omezení konkurence z Číny a Evropy a ne o žabomyší spory mezi sebou. Kooperace Citizenu a Seiko tady existuje minimálně od roku 2001, kdy to tyto společnosti i veřejně deklarovaly (právě jako reakci na Čínské a Evropské výrobce). Takže si lze reálně představit, že i některé kalibry budou podobné, ne-li rovnou úplně stejné. Ostatně na elektronických hodinkách se stejnými funkcemi ani není v čem si konkurovat (snad jen to, že Citizen možná umí lépe solár a Seiko zase GPS, tak to mohli dát dohromady a udělat TOP model :) ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

problem je v tom ze nechci levnej citizen ale chci predrazeny seiko. vsichni krome tebe to uz pochopili.... uz mi tu znacku nepodsouvej ..... hele nejses ty prevlecenej kibi ? Ten se taky na konci vzdycky priblble usmival..... tyvole ja to trefil ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neznám kibi a jelikož jsem netušil, že chceš výhradně Astron, tak jsem si dovolil postnout i něco jiného. Pro příště to povedu v patrnost a už se tak nestane - tedy v tvém případě se tak nestane (byť se tady snažíš mluvit za jiné, což samozřejmě pobaví :D ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...Každopádně jsou to všechno Japonci a nějaká kooperace tam zcela jistě bude...

Jo, to dává smysl. A Rolex určitě dodává strojky do Omegy, protože jsou to obojí Švýcaři, takže nějaká kooperace tam zcela jistě taky bude, že ano...Jsem se teď podíval na suby a bondovky, obojí to má tři ručičky a datumovku, takže strojek bude určitě ten samej.

Upraveno uživatelem USER47
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...