Přejít na obsah

Seiko Astron


re5pect

Doporučené příspěvky

Tak mam nabidku na ty Hasnovy citizeny nebo zakladni astrony. Otazka je jestli to GPS ma vubec smysl. Presnost radio control vs. GPS bude stejna ne? Ja mam vsechny hodinky mechaniky a presny cas vubec vedet nepotrebuju. Je tady nejaky majitel ochotny sdelit svoje zkusenosti? Libi se mi ta technologie ale zasadne nectu navody k nicemu tak nevim jestli bych je zvladl ovladat :D

 

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 135
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ahoj, tak jsem si přečetl, co jsem ke svým bývalým vypotil někde o stránku zpátky, a moc k tomu už dodat nedovedu :) Kvůli pár věcem ale ten návod otevřít prostě budeš muset, ale není to rocket science. To samé by tě čekalo u RC hodinek.

 

RC:

+auto letní čas

+možná (v rozumných intencích) synchronizace indoors

-delší synchronizace, občas neproveditelná např. přes den

-ne všude na zeměkouli

 

GPS:

-není auto letní čas

+všude na zeměguli s auto časovou zónou

-musí vidět oblohu

+jednodušší a rychlejší synchronizace času on-demand (pokud se neřeší i časová zóna, při dobré viditelnosti v řádu vteřin)

 

Nevýznamná zajímavost: Citizeny u F150 v návodu uvádějí přesnost BEZ synchronizace plus mínus 5 vteřin/měsíc, Seiko myslím quartz standard.

 

Pokud si tu technologii chceš hlavně vyzkoušet, jsem pro Ciztizen: levnější, trochu dotaženější kalibr, víc technicistnějších designů (za mě plus) a bez extra prachů za exkluzivnější zpracování u Astronů.

 

Jestli tě to doopravdy láká musíš ale vědět sám :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Primarne mi jde o to skoncit s neustalym marnenim casu pri hledani/ kupovani/ sneni ohledne hodinek. Nadchnul me Hasnuv pristup tak jsem se rozhodnul nechat si bondovky a pak jedny univerzaly typu GPS. Jenze nejsem tak daleko abych dokazal zit bez Seiko potapek. Suma mam a splnujou vsechny atributy levnych holek pro vsechno ale ja nutne potrebuju skoncit s chronobundusem tim ze koupim neco dalsiho :D to nema reseni. GPS teda kaslu, pockam na neco se spring drivem jako final destination :D

 

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Tak jsem to vyresil radiem nakonec. GPS citizeny jsem nasel jenom jedny a byly velke a drazsi nez jsem cekal. Astrony bomba ale velke. V Tokiu celkove kupodivu velmi malo obchodu s hodinkama tak ani nebyl moc vyber. Moje prvni citizeny a jsou teda zpracovanim dal nez seika. (ve stejne cenove). Cil je ziskat bobrika za pochytani signalu ze vsech vysilacu na svete (japonsky a cinsky done, za chvili bude evropsky)890c167c1a94868f58462c5cf9a1db26.jpg3d9f518e1dc7b25aab5e416432a9b6cd.jpg2270f3ed7b93fa21d011d2184ccef1dc.jpg

 

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

 

Nakonec: fakt si nejsem jistý, jak moc účelné ty hodinky jsou pro cestování. Vylezete z letadla a jdete nějakou chodbou, pak pod střechou zalezete někam do auta, pak z toho auta vylezete někde u hotelu a jdete sebou nachvíli fláknout, pokud potřebujete synchronizovat nejen čas (to může být hotové za pár vteřin), ale i polohu (to může i při dobré ?viditelnosti? klidně zabrat třeba minutu), můžete na vhodnou příležitost čekat hodně dlouho. Když jsem s Astrony někam jel, spíš jsem si je přešteloval rovnou na letišti podle nějakých místních hodin nebo i předem v letadle.

 

projíždím tohle vlákno abych nabral nějaká moudra a začal jsem se potit :) (až posléze jsem přišel na to, že píšeš o jiném strojku)

 

takže jsem šel k oknu (né ven na volný prostor) a jal se synchronizovat čas se satelitem ...... synchronizace uvnitř objektu (u okna) trvala cca 15 vteřin a byla úspěšná ....... takovej mazec a rychlost jsem nečekal, páč jsem zvyklý klidně i na pět minut u R/C modelů

Pro zajímavost: načtení přestupné vteřiny opět zlobí (teď sice změna nebyla, ale GPS hodinky si ji musí zjišťovat tak jako tak, protože jak by jinak věděly, že k ní došlo). Bude reklamace 2, a pokud to nedají ani v prosinci, bude reklamace tři čili konečná a vrácení prodejci (resetem to vyřešili, jen holt smůla, že to neumí uživatelsky - ani reset, ani vyvolání synchronizace té přestupné vteřiny).

přestupná vteřina je u strojku 8X22 již také dořešena

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Synchronizace: jestli trvala 15 sekund synchronizace jen čas (1) a bylo to u okna s dobrým výhledem, tak je to celkem normál. Pokud trvalo 15 sekund čas i zóna (4+), tak to dost vylepšili.

 

Přestupná vteřina: to je úplně stejný jako u toho mýho kalibru, já měl holt zlobivej kus, kterej musel dvakrát na reset (kterej nejde uživatelsky), pak se to už nějak chytlo. Jinak koukám, že dneska se už dodává kulturně vyhlížející ČJ manuál, pokrok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

mám takovej dotaz na astronysti

 

hodinky nosím tak jednou týdně pár hodin a poté je ukládám do krabičky ....... to znamená, že se po 72h ve tmě zastaví a spí

 

když je z tý krabičky za tejden vyndám, tak se ztopoří a všechno se samo převergluje (čas i datum)

 

no ale jdou o cca pět vteřin blbě (což mi přijde za tejden docela dost) ...... tak du k voknu ...... zmáčknu čudel a oni se prakticky hned porychtujou a je to v cajku

 

ta nepřesnost po probuzení je standard (vlastnost) ? ...........trochu se bojím až popadaj všechny satelity že budu mít nejnepřesnější kvarcky na světě ? .... TVL :)

 

 

máte to někdo načtený nebo osobní zkušenost ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

máš recht ..... co se rozčiluju ..... 20s za měsíc ..... kdo to kurva má ? ...... nikdo ......... :D

 

*teď sem je vytáh a jenom 2s ...... asi se musej zaběhnout  :lol2:

 

 

*každopádně pozice 4 doma nefunguje ..... to budu muset na kopec

Upraveno uživatelem Knedlík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

mel jsem dneska na ruce sse073j1 hodinky jsou proste uzasne.. mazec antireflex, ten titan, ty trpytive zlate indexy a koukal jsem nekde na internetu psali ze uz umi letni cas...zitra hodim par fotek ...a regulerne se clovek do nich umi uplne zblaznit :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...