Přejít na obsah

Prokop & Brož


Návštěvník admira

Doporučené příspěvky

Doufám, že se pan Brož oprostí od myšlenky, že tohle je krok kupředu, a vrátí se k pozvolnému zdokonalování svých hodinářských skillů, až se propracuje k inhousu.

S timhle nazorem souhlasim. Do zacatku bych ocenil min marketingu a trochu vic prace a pokory. Na stroji postavenem na zaklade unitasu neni nic spatneho, je to dobry zacatek. Ale supnout to hned do futralu z drahyho kovu a nalepit cenovku 3/4 mice mi prijde jako zbytecny spech. Neprodavejte Kupku, ale hodinky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Už jsem loni nic zásadního nečekal - o ona taková bomba !! Shledávám je nádhernými !! Tímto gratuluji všem na projektu zúčastněným. A to vůbec nejsem přítel retrográdního zobrazení času, které podle mne jde proti astronomické podstatě veličiny. Opravdu bych také odčítal čas jen s obtížemi, těžko se mi přiřazuje ručka stupnici. To je ale velmi přijatelná daň té kráse, jak je výborně zřejmé na nigově srovnání s těmi ML, které jsou sice logické, ale také poněkud vizuálně tupé.

 

 

Musím taky souhlasit s mnohým již řečeným:

 

czech made mi přijde fakt graficky perfektně umístěný, není tam nadbytečný, sedí , navíc na fotkách v reálné velikosti neřve zdaleka tak, jak na tom velkém renderu, ruší mne spíš tak nějak svou plakátovostí, mimo jiné je to třetí jazyk a snad čtvrtý nebo pátý font a na ciferníku - to je moc, ciferník je jiný žánr.

 

Moc se mi líbí ručky, možná nejlepší detail ze všeho. I když vypadají spíš jak z pirátů z karibiku, než ze salonu roku 1912 - to platí pro veškerou grafiku.

 

pouzdro je výborný, ten profil - zůstaňme u čajové konvice :) - je zajímavý a charizmatický, slícování s dýnkem je asi dost výrobně náročné, bohužel mi přijde, že v konečném efektu pro nositele málo efektní ( na ruce vůbec, v ruce až po upozornění). Také možná nevznikne stínová spára mezi rukou a hodinkama, nevím, jak to bude vypadat.

 

asi nejde čekat víc, než upravený unitas, snad se tím rozšíří servisní možnosti ( obezlička :) ) - mám pochyby, jestli je retrográdní nástavba něco tak extra a jestli je tak originální, aby mohla ospravedlnit tu exkluzivní cenu, ale jak píši níže, je to jedno.

 

cena je mimo vše, hlavně diskuzi :) - o koupi takových hodinek budou rozhodovat známosti, kontakty, vztahy a emoce, nikoli srovnání s konkurencí

 

web mi vůbec nesedí, musím se soustředit na to, abych jej ovládal, a ne na obsah - ale je to jedno, vzhledem k faktorům, které budou rozhodovat o koupi bych web spíše minimalizoval, a udělal sebejistý - pouze suché hodinářské informace o výrobku a dál bych tam valil tu nádheru :D žádné PR kecy, nic o firmě, kromě kontaktů a těch fotek v košilích :D - ty jsou frykulínský.

 

Nejkonroversnější mi přijde ten Kupka, chudák , je na cestě ke Kafkovi a Haškovi, od hodinek po holinky olympioniků. To nebylo potřeba a zase mi to naznačuje pramalé sebevědomí nové firmy - schovat svůj debut za 100 let starý heroický kousek do popularity rostoucího mrtvého mistra - to nevěstí nic dobrého.

 

Musím říct, že celková mnou tušená úroveň produktu je pro mistra Brože skokem dopředu, možná né hodinářsky, jak tu již padlo, ale po všech ostatních stránkách jej to dostává do úplně jiné společnosti. Až na toho kupku a czech made. Pokoru a dřinu bude potřebovat, aby to přesvědčivě ustál.

 

Takže jsem nadšen a přeji firmě mnoho zdaru a vyšší sebevědomí a těším se na pokračování.

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

Už jsem loni nic zásadního nečekal - o ona taková bomba !! Shledávám je nádhernými !! Tímto gratuluji všem na projektu zúčastněným. A to vůbec nejsem přítel retrográdního zobrazení času, které podle mne jde proti astronomické podstatě veličiny. Opravdu bych také odčítal čas jen s obtížemi, těžko se mi přiřazuje ručka stupnici. To je ale velmi přijatelná daň té kráse, jak je výborně zřejmé na nigově srovnání s těmi ML, které jsou sice logické, ale také poněkud vizuálně tupé.

 

 

Musím taky souhlasit s mnohým již řečeným:

 

czech made mi přijde fakt graficky perfektně umístěný, není tam nadbytečný, sedí , navíc na fotkách v reálné velikosti neřve zdaleka tak, jak na tom velkém renderu, ruší mne spíš tak nějak svou plakátovostí, mimo jiné je to třetí jazyk a snad čtvrtý nebo pátý font a na ciferníku - to je moc, ciferník je jiný žánr.

 

Moc se mi líbí ručky, možná nejlepší detail ze všeho. I když vypadají spíš jak z pirátů z karibiku, než ze salonu roku 1912 - to platí pro veškerou grafiku.

 

pouzdro je výborný, ten profil - zůstaňme u čajové konvice :) - je zajímavý a charizmatický, slícování s dýnkem je asi dost výrobně náročné, bohužel mi přijde, že v konečném efektu pro nositele málo efektní ( na ruce vůbec, v ruce až po upozornění). Také možná nevznikne stínová spára mezi rukou a hodinkama, nevím, jak to bude vypadat.

 

asi nejde čekat víc, než upravený unitas, snad se tím rozšíří servisní možnosti ( obezlička :) ) - mám pochyby, jestli je retrográdní nástavba něco tak extra a jestli je tak originální, aby mohla ospravedlnit tu exkluzivní cenu, ale jak píši níže, je to jedno.

 

cena je mimo vše, hlavně diskuzi :) - o koupi takových hodinek budou rozhodovat známosti, kontakty, vztahy a emoce, nikoli srovnání s konkurencí

 

web mi vůbec nesedí, musím se soustředit na to, abych jej ovládal, a ne na obsah - ale je to jedno, vzhledem k faktorům, které budou rozhodovat o koupi bych web spíše minimalizoval, a udělal sebejistý - pouze suché hodinářské informace o výrobku a dál bych tam valil tu nádheru :D žádné PR kecy, nic o firmě, kromě kontaktů a těch fotek v košilích :D - ty jsou frykulínský.

 

Nejkonroversnější mi přijde ten Kupka, chudák , je na cestě ke Kafkovi a Haškovi, od hodinek po holinky olympioniků. To nebylo potřeba a zase mi to naznačuje pramalé sebevědomí nové firmy - schovat svůj debut za 100 let starý heroický kousek do popularity rostoucího mrtvého mistra - to nevěstí nic dobrého.

 

Musím říct, že celková mnou tušená úroveň produktu je pro mistra Brože skokem dopředu, možná né hodinářsky, jak tu již padlo, ale po všech ostatních stránkách jej to dostává do úplně jiné společnosti. Až na toho kupku a czech made. Pokoru a dřinu bude potřebovat, aby to přesvědčivě ustál.

 

Takže jsem nadšen a přeji firmě mnoho zdaru a vyšší sebevědomí a těším se na pokračování.

 

Doufám, že budeš patřit mezi šťastné první zákazníky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den všem milovníkům hodinek,

 

většinou se zde moc neprojevuji ale musím smeknout. Předem zdůrazňuji že nic z toho co teď napíšu nemyslím ironicky.

Pokud pánové tvůrci seženou kupce - musí být skutečně zdatní obchodníci. Toto je mimo dimenze v nichž operuje můj mozek.

Omlouvám se pokud někoho urazím ale prezntovat něco za 600 litrů stránkami jako od školáka a nenafotit ani skutečné foto mě uvádí v úžas.

Myslím že ti pánové zkrátka přišli na to že je hodně lidí kteří kupují produkty kvůli ceně a jménu a ne hodnotě (to jest kvalitní práci na produktu odvedené).

Vsadil bych hodinky že web byl zadán "kámoši kámoše" a kupci nemají ponětí co znamená slovo hodnotné umění a Kupkovi obrazy nikdy nevyděli.

Myslím, že hodinky by stejně dobře mohly být k výročí potopení Titanicu nebo dobytí Maroka Francouzi.

Pokud jsem mimo a někdo my dokáže říci jakou má pojetí hodinek spojitost s Kupkovou tvorbou budu rád.

 

Jak je vidět kdo umí prodat prodá cokoliv.

 

Omlouvám se za dlouhé a negativní čtení ale muselo to ze mne ven.

 

J

 

edit: oprava v textu

Upraveno uživatelem JMK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...

Pokud jsem mimo a někdo my dokáže říci jakou má pojetí hodinek spojitost s Kupkovou tvorbou budu rád.

...

Tak vono je to tam na tom webu napsaný, design hodinek je údajně inspirovaný Kupkovým revolučním obrazem z roku 1912 Dvoubarevná fuga

 

post-59-031547400 1357246169.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vono je to tam na tom webu napsaný, design hodinek je údajně inspirovaný Kupkovým revolučním obrazem z roku 1912 Dvoubarevná fuga

 

post-59-031547400 1357246169.jpg

 

Díky.

 

No tak nějak jsem to čekal. Jsem teď ještě víc přesvědčený o tom co jsem psal.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doporučuji více a lépe identifikovat kalibr u těchto hodinek, pokud bych se nekoukl na toto téma, myslel bych si, že je to 100% inhouse, což rozhodně nepůsobí dobře, když pak někdo zjistí, že to není pravda, asi Vám půjde o Vaši pověst (komu taky ne). Jinak na této cenové hladině by to chtělo inhouse a podle mě dost pofoukanej, nebo bude stačit ETA? Já ji mám v hodinkách a přijde mi super.

Upraveno uživatelem Zeeberdee
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodinky hezký, další plus je, že kupci zůstanou nafurt - prodat se to už nedá. Tak asi nic pro nás, hodinkový prostituty, my to budem furt srovnávat s něčím lepším a dostupnějším za zlomek ceny. Ale jako byznys je to furt lepší, než si myslet, že když budou stát šedesát litrů, že jich prodám dvacet za rok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doporučuji více a lépe identifikovat kalibr u těchto hodinek, pokud bych se nekoukl na toto téma, myslel bych si, že je to 100% inhouse, což rozhodně nepůsobí dobře, když pak někdo zjistí, že to není pravda, asi Vám půjde o Vaši pověst (komu taky ne). Jinak na této cenové hladině by to chtělo inhouse a podle mě dost pofoukanej, nebo bude stačit ETA? Já ji mám v hodinkách a přijde mi super.

Krásné hodinky, moc se mi líbí, je to paráda, pánové, až je někdo koupíte, prosím, nahoďte pár fotek. Já na ně nemám...mít takové peníze volné, řešil bych spíš bydlení.

 

Mezi hodinkami a obrazem vidím stejně úzkou souvislost jako mezi obrazem a fugou.

 

Unitas jsem si ale dopřál, v některých kouskách co doma mám tiká a jsou to moje oblíbené. Na ty mi nějak zbylo- to je tím rozdílným počtem nul na cenovce :smile_anim:

 

Neví někdo z Vás, kde se vlastně v současné době Unitasy vyrábějí?

Upraveno uživatelem straspol
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krásné hodinky, moc se mi líbí, je to paráda, pánové, až je někdo koupíte, prosím, nahoďte pár fotek. Já na ně nemám...mít takové peníze volné, řešil bych spíš bydlení.

 

Mezi hodinkami a obrazem vidím stejně úzkou souvislost jako mezi obrazem a fugou.

 

Unitas jsem si ale dopřál, v některých kouskách co doma mám tiká a jsou to moje oblíbené. Na ty mi nějak zbylo- to je tím rozdílným počtem nul na cenovce :smile_anim:

 

Neví někdo z Vás, kde se vlastně v současné době Unitasy vyrábějí?

No asi tady, ne? http://www.eta.ch/ Myslím teda někde v jejich továrně, což bude asi nějaká krabice někde u dálnice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...musí být skutečně zdatní obchodníci...

...prezentovat něco za 600 litrů stránkami jako od školáka...

No a v tom to bude. Dobrej obchodník (v terénu) nebude dobrej úředník (u stolu). Typologie osobností jsou tady v kontrastu.

Pánové jsou na startu a zatím holt malej tým, takže Mr.Prokop (obchodník) holt je i za úředníka.

 

Podělili se tu s náma o začátek něčeho novýho a nemá cenu je hned jebat za nedotažený sek..dární detaily.

Ono je totiž velký rozdíl mezi "začínám dělat tohle" a "tohle jsem udělal".

Chce to trochu tolerance a možná i nekritickýho fandovství, je to přece vznikající česká značka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mezi hodinkami a obrazem vidím stejně úzkou souvislost jako mezi obrazem a fugou.

Tady se nejedná o obecnou hudební skladbu, ale o zopakování motivu z jiného obrazu novou (dvoubarevnou) formou.

 

post-59-070532400 1357286711.jpg

 

Já z toho "kupkaření" taky nejásám, reprezentační olympijský dresy se stejnou inspirací by mě už stačily, ale tyhle hodinky pro mě mají půvab, a to taky nejsem velkej fanda retrográdního pohybu ruček, něco z nich na mě "dejchá". Navíc, jak dobře řekl Bandi, něco udělat a jít s kůží na trh je o dost obtížnější než o tom mluvit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Design hodiněk opravdu pěkný, odkaz Kupky neřešim, cena neodpovídá, ale to je mi fuk. Nekoupil bych si je ani za třetinu. Pro mě je největší problém to, že design je pro mě čistě oblekový a já si nedokážu představit, že si k obleku vezmu hodinky 44 mm, to bych pod manžetu fakt nenarval a připadal bych si trošku jak blb.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den všem milovníkům hodinek,

 

většinou se zde moc neprojevuji ale musím smeknout. Předem zdůrazňuji že nic z toho co teď napíšu nemyslím ironicky.

Pokud pánové tvůrci seženou kupce - musí být skutečně zdatní obchodníci. Toto je mimo dimenze v nichž operuje můj mozek.

Omlouvám se pokud někoho urazím ale prezntovat něco za 600 litrů stránkami jako od školáka a nenafotit ani skutečné foto mě uvádí v úžas.

Myslím že ti pánové zkrátka přišli na to že je hodně lidí kteří kupují produkty kvůli ceně a jménu a ne hodnotě (to jest kvalitní práci na produktu odvedené).

Vsadil bych hodinky že web byl zadán "kámoši kámoše" a kupci nemají ponětí co znamená slovo hodnotné umění a Kupkovi obrazy nikdy nevyděli.

Myslím, že hodinky by stejně dobře mohly být k výročí potopení Titanicu nebo dobytí Maroka Francouzi.

Pokud jsem mimo a někdo my dokáže říci jakou má pojetí hodinek spojitost s Kupkovou tvorbou budu rád.

 

Jak je vidět kdo umí prodat prodá cokoliv.

 

Omlouvám se za dlouhé a negativní čtení ale muselo to ze mne ven.

 

J

 

edit: oprava v textu

 

Hele, co je na tom tak úžasně a negativního, že někdo v umění neznalý vydělá prašule a za ně si koupí něco nepraktickýho, nedecentního, pro oblek příliš velkýho, nápadnýho, zlatýho, lesklýho, předraženýho a tím pádem exkluzivního a má tam polopaticky bez jakýchkoli hlubokých souvislostí načmáráno, že je to vlastně skorem od Kupky ? Je to snad prostituce, když mu to někdo vyrobí a navíc v krásné formě ? Nebo je to spíš povznášející oslava svobody podnikání ?? :D :D

 

redde - to s tím příliš velkým průměrem pro oblek odpovídající západní civilizační úrovně je praktická trefa, to mne nenapadlo a sedí to jak ušitý. Asi to fakt bude spíš pro kočku :D

 

No tak ten obraz má podle mne s fugou společnýho hodně, možná všechno, jen jedno slyšíš a druhý vidíš, ty hodinky se tomu obrazu podobají, řekněme, hmmm a tikají ....

 

Ale ještě bych se vrátil k hodinkám - korunka je zase odněkud z historizmu, radikálnímu vizonáři v avantgardní Paříži roku 1912 asi dost vzdálená forma, ale jde k ručkám a písmu a hlavně se mi líbí, jak kontratuje s hladkým tělem a zrcadlí se tam ( na renderu :)) Co mě ale zarazilo, je pohled zezadu. Nemyslím si , že hodinky této třídy jsou vhodným výstavištěm pro pvd unitas, odněkud od dálnice :D, byť s labutím krkem a šroubky vyvažovanou setrvačkou. Proti naleštěnýmu cifru je to jak od sazí umouněný kotelník, který, ač odborník, skončil v suterenu o mnoho pater pod večírkem nóbl společnosti. Pod neprůhledné zlato s nim !!!

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...