Přejít na obsah

Švýcarské hodinky v československé armádě


odjinud

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 422
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Vcera jsem byl u dedecka na navsteve a odnesl si od nej MVS Longiny a MVS Lemania. Kdysi jsem u nej shanel nejaky stary primky, tak jsem narazil v supliku na Longinesy. Ted jsem se po nich ptal, ze bych si je rad vzal a narazil jsem pritom jeste na Lemania. Hned jak bude cas, hodim je k hodinari, at mi je otevre abych pro vas mel do databaze cislo strojku a pouzdra. Pak jeste zjistit par zajimavosti o puvodu... nestihl jsem se ani moc pozeptat. Akorat vim, ze dedecek slouzil na letisti v Caslavi. Rad bych hodinky dal trochu do pucu. Mate nekdo nejaky tip na renovaci a co se s nema da provest? Kazdopadne si je chci nechat, to je jasne!

post-33043-0-55434200-1524007857_thumb.jpeg

post-33043-0-84084900-1524007960_thumb.jpeg

post-33043-0-39126600-1524008013_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na aukre prebehli Longinesky MVS 1111 vraj  po generálovi Ludvíkovi Budínovi.Značenie dna  i č. kalibra  15.94  je  podľa mojej databázy OK.Škoda ulomeného porcelánu na 11.Stroj mal č. 3954431.Nepredali sa tuším  ani za 25000Kč.To je na margo  cien.

post-1906-0-11361400-1524076986.jpeg

post-1906-0-37329800-1524077001_thumb.jpg

post-1906-0-69500900-1524077026_thumb.jpg

post-1906-0-86000900-1524077038_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lumi je puvodni. Tady to moc neni z fotky videt, ale je spis takova vykrystalizovana, proto tak nedrzi linie cisel.

Premyslim jestli ji s cistenim nechat odstranit a nechat tak, nebo ji nechat znovu natrit. Videl jsem zu i par dost zdarilych renovaci

Upraveno uživatelem pohlodekj
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vcera jsem byl u dedecka na navsteve a odnesl si od nej MVS Longiny a MVS Lemania. Kdysi jsem u nej shanel nejaky stary primky, tak jsem narazil v supliku na Longinesy. Ted jsem se po nich ptal, ze bych si je rad vzal a narazil jsem pritom jeste na Lemania. Hned jak bude cas, hodim je k hodinari, at mi je otevre abych pro vas mel do databaze cislo strojku a pouzdra. Pak jeste zjistit par zajimavosti o puvodu... nestihl jsem se ani moc pozeptat. Akorat vim, ze dedecek slouzil na letisti v Caslavi. Rad bych hodinky dal trochu do pucu. Mate nekdo nejaky tip na renovaci a co se s nema da provest? Kazdopadne si je chci nechat, to je jasne!

Pěkný kousek s příběhem. Renovaci bych volil velmi citlivě, nejspíš jen vyčistit strojek + vyřešit ručky. Ručky totiž nebudou originální. Hodinová určitě, minutová možná může být. Nejčastěji se na Longinech vyskytují ručky úplně jiné. Pár kousků ma tzv. pencil ručky (třeba zde http://info.photowatches.eu/2013/07/soutez-na-tema-hodinky-longines/ ), což by mohla při troše štěstí být ta minutová. Ale hodinovka bude tutově nepůvodní. Na vteřinovku nevidím.

Mě renovaci dělal Tondako v Liberci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ještě doplním. Za mě bych lumi na ciferníku nechal být jak je. Ciferník, předpokládám, by měl být plechový a když se na něj šáhne, může se setřít s lumi i barva. Navíc s tou původní lumi mají autentickou hodnotu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po 3 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...