Přejít na obsah

Novacci a pravidla


skalis

Doporučené příspěvky

Posledni dobou se ze mne stava vrchni prudic, ale leze mi na nervy, ze spousta prispevku novacku falgrantne porusuje pravidla. Inzeraty od novacku navic mimo prodejni sekci a fotky jako plachty jsou typicka ukazka. Je videt, ze si nikdo prichozi pravidla necte a ceka, ze na pripadny prohresek bude upozornen. Proste pristup - pohoda a zadna namaha, at se snazi ostatni.

 

Myslite, ze je zpusob, jak se s timto popasovat? Drakonicke tresty (smazani celeho prispevku/vlakna)? Placene clenstvi? Cokoliv? Nechci sentimentalne plakat nad starou atmosferou na foru, protoze forum se vyviji, ale byla by skoda, kdybychom se dostali na uroven "normalniho" internetoveho verejneho prostoru...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 251
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Návštěvník YPO

Posledni dobou se ze mne stava vrchni prudic, ale leze mi na nervy, ze spousta prispevku novacku falgrantne porusuje pravidla. Inzeraty od novacku navic mimo prodejni sekci a fotky jako plachty jsou typicka ukazka. Je videt, ze si nikdo prichozi pravidla necte a ceka, ze na pripadny prohresek bude upozornen. Proste pristup - pohoda a zadna namaha, at se snazi ostatni.

 

Myslite, ze je zpusob, jak se s timto popasovat? Drakonicke tresty (smazani celeho prispevku/vlakna)? Placene clenstvi? Cokoliv? Nechci sentimentalne plakat nad starou atmosferou na foru, protoze forum se vyviji, ale byla by skoda, kdybychom se dostali na uroven "normalniho" internetoveho verejneho prostoru...

 

způsob jak se s tím popasovat je naprosto jednoduchý a triviální - zmáčknout tlačítko "nahlásit" klidně i bez komentáře a ten kdo sedí na druhé straně to nějak vyhodnotí = v zásadě si to tady můžete moderovat sami ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

způsob jak se s tím popasovat je naprosto jednoduchý a triviální - zmáčknout tlačítko "nahlásit" klidně i bez komentáře a ten kdo sedí na druhé straně to nějak vyhodnotí = v zásadě si to tady můžete moderovat sami ;)

Tohle je jasny, ale resi to dusledek a ne pricinu a vam to pridelava praci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

Tohle je jasny, ale resi to dusledek a ne pricinu a vam to pridelava praci.

 

příčina je v tom, že nikdo nehledá ani nechce = každý se potřebuje ideálně a hned vyventilovat

 

Ono i to tlačítko Pravidla je dost nenápadné a lehce přehlédnutelné. Kdysi jsem pravidla hledal a docela mi trvalo, než jsem si jich všiml.

 

viz co jsem napsal o řádek výše

 

aneb moderujte si to sami tlačítkem nahlásit = někteří to už umí - nikoho to neobtěžuje a že někdy není reakce hned je dáno tím, že tu nikdo nesedí nonstop

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Myslite, ze je zpusob, jak se s timto popasovat? Drakonicke tresty (smazani celeho prispevku/vlakna)? Placene clenstvi? Cokoliv? Nechci sentimentalne plakat nad starou atmosferou na foru, protoze forum se vyviji, ale byla by skoda, kdybychom se dostali na uroven "normalniho" internetoveho verejneho prostoru...

Je tady registrováno skoro 20 000 lidí, což je asi nárust od roku 2008, takže to již zdaleka není tak komorní, jako kdysi. Jak bylo napsáno výše, jsou tady moderátoři, kteří toto řeší.

Trochu mi to evokuje staré časy na vojně: JAKÉ MÁŠ ČÍSLO MYŠÁKU?

Upraveno uživatelem CEGY
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako novacek muzu rict, ze me taky nenapadlo nejak studovat pravidla. Coz berte jen jako konstatovani.

Funguji uz v nekolika jinych diskuzich a napriklad pravidlo o prodeji po pul roce vidim prvne a hned jsem za to nafasoval status varovani a ban.

Tezko muzete na nekom kdo sem prijde poprve cekat, ze bude nejdriv prochazet pravidla. Automaticky holt predpoklada, ze to tu bude podobne jako jinde (ban je plne v pravu, pak uz si da rozumny uzivatel pozor, jako ja)

Proste propadne nadseni jako ja a uz se chudak veze...

 

Kazdopadne je to vas web, tak to respektuju, ale fakt nemuzu prijit na to, jak se toho statutu varovani zbavim. Po roce, dvou nebo vubec??? :)

Verim, ze moderovat diskuzi s takovou navstevnosti nebude zadna legrace, takze smekam, ze z toho tady neni holubnik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu mi to evokuje staré časy na vojně: JAKÉ MÁŠ ČÍSLO MYŠÁKU?

O tom to prece vubec neni, viz nize. Jo a stare casy byly super - v prodejni sekci fungovala duvera, nikdo nikoho neokradl, dane slovo platilo, mezi primkama se neadorovaly fejky z Pardubic a novacci na forum vstupovali s pokorou a faktickym zajmem o hodinky, a nez polozili dotaz, tak si dali praci s hledanim, jestli se na podobnou vec uz nahodou nekdo neptal.

 

Tezko muzete na nekom kdo sem prijde poprve cekat, ze bude nejdriv prochazet pravidla.

Tenhle pristup a styl uvazovani zpusobuje, ze uz ne vzdy plati vyse napsane...

 

Ja osobne bych byl pro placene clenstvi. Hlavni efekt neni mozna v tech penezich, ale v tom, ze je to urcite usili navic oproti klikani v browseru. Na revans by registrovany clovek treba nevidel reklamu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem tu přes 4 roky a když tak vzpomínám, ani já jsem tehdy pravidla nečetl, snad kromě 50 příspěvků než může člověk inzerovat. Stejně tak jsem možná nepřečetl celé fórum a zeptal se na něco, co se už probíralo, občas mi někdo napsal "nejdřív čti a pak hledej", jiný mi poslal odkaz nebo přímo odpověděl. Na druhou stranu jsem k fóru přitupoval s pokorou laika, cit mi napověděl že vkládat velké fotografie je nesmysl, serióznost je samozřejmost a snad i proto jsem se prokousal k dnešku bez banů a varování. Ale tak funguji i na jiných fórech a přiznám, že ani dříve, ani teď jsem neměl pocit, že by zde byla jakási výlučná společnost hodinkových gentlemanů čímž samozřejmě neříkám že tu nejsou. Je to nejen o pravidlech ale i moderátorech a pokud bude povinný příspěvek, rád přispěji, mám to tu rád...:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem toto fórum navštěvoval zhruba rok(minimálně přes půl roku - už se mi to slejvá), než jsem se přihlásil. Takže jsem měl už něco načteno a pravidla jsem taky už víceméně znal. Ale jak bylo napsáno výše - vstupoval jsem sem s pokorou. Stejně jsem za pár blbých dotazů dostal párkrát přes čenich a pak mi tady jeden místní vážený člen každou chvíli vynadá za chyby v matičce češtině. :goof:

Jinak já bych se placenému členství nijak nebránil - v rozumné míře, ne něco na způsob členství v golfovém klubu - jestli máte pocit, že to alespoň částečně vrátí zpáky původní atmosféru, tak do toho. Ale já se obávám, že mléko už bylo rozlito a ani tohle už nepomůže(a když, tak jen částečně a dočasně).

Vše je otázkou evoluce a ta zastavit nejde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som tu novy ale tiez tu vidim tych mladsich ako vystrajaju... co by mozno pomohlo:

moznost pisat prispevky az po tyzdni od registracie - clovek ma co citat aj tak...

 

moznost zalozit vlakno az po mesiaci, dvoch...

 

prispevok - moze byt problem s platbami zahranicnych clenov... chcelo by to potom minimalne aj SK ucet zalozit...

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlasoval bych také pro placené členství, a to nejen kvůli specifickým typům přispívajících. Jednak by se usnadnilyinvestice do fóra (nákup serveru, platba za hosting nebo co se vlastně všechno platí) a jednak by to podle mě brutálně snížilo množství spamu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a pak mi tady jeden místní vážený člen každou chvíli vynadá za chyby v matičce češtině. :goof:

:) on to určitě myslí dobře. A vlastně je to také jakási forma snahy o udržení stále vysoké úrovně fóra.

Jsem už takový, rád pomáhám a radím a do všeho kecám :) Pevně věřím, že se proto na mě nijak nezlobíš a že ti třeba moje peskování něco přineslo.

:cheers:

Jinak pro další zpřísňování, nebo omezování fóra nejsem, bohatě mi stačí, že se zpřísňuje vše ostatní kolem nás.

Ono se to postupně vytříbí samo. Stav co byl před několika lety už se stejně nijak vrátit nedá. Možná jen poupravit pár drobností a bude to lepší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:) on to určitě myslí dobře. A vlastně je to také jakási forma snahy o udržení stále vysoké úrovně fóra.

Jsem už takový, rád pomáhám a radím a do všeho kecám :) Pevně věřím, že se proto na mě nijak nezlobíš a že ti třeba moje peskování něco přineslo.

:cheers:

Jinak pro další zpřísňování, nebo omezování fóra nejsem, bohatě mi stačí, že se zpřísňuje vše ostatní kolem nás.

Ono se to postupně vytříbí samo. Stav co byl před několika lety už se stejně nijak vrátit nedá. Možná jen poupravit pár drobností a bude to lepší.

V pohodě, mně spíš štve, že tchybu udělám a nevšimnu si jí. :cheers:

 

Nákup serveru...to už tu jednou bylo ne ? V žádným případě. Pěkně přerozdělit do jednotlivých regionů a prochlastat na srazu !!! :D

 

Pod tuhle petici - až bude - se rád podepíšu taky. :guitar:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, nevedel jsem, ze to ostatni nevidi. Ted uz to ale nevidim ani ja, takze dekuju za velkorysou amnestii mistnim moderatorum... :)

 

Musi ti to smazat nektery moderator, ale stejne to ostatni clenove nevidi, jen ty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...... jestli se na podobnou vec uz nahodou nekdo neptal.

 

Ja osobne bych byl pro placene clenstvi.....

vyhledávání je prakticky na foru nefunkční takže dotazy se budou opakovat ale tak to na světě chodí i tady (najít tady co znamená "koza dojí krev" tak to dřív najdu v zastavárně pravý pateky a nedej bože když vyhledávám opravdu něco o hodinkách)

 

pro placený členství jsem. 50 příspěvků a půl roku registrace je nesmysl ale respektuju. raděj by mělo být něco jako "ověřený člen" tedy uživatel který tady už nějakou dobu je a někdo ho zná nebo se za něj zaručí (ručení nemyslím fyzické ale čistě něco jako jopepu znám a je v pohodě jak to tadystejně chodí). nejlépe povolit prodej až když něco nakoupí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...