Přejít na obsah

Novacci a pravidla


skalis

Doporučené příspěvky

Ono by to placené členství, i třeba symbolické v řádu pár CZK měsíčně možná nebylo od věci....

 

Byl bych pro vstupní poplatek. To odradí dost obchodníků. Ikdyž i těch padesát příspěvků je dobrý řešení, ale z finančních příspěvků by aspoň bylo víc peněz na provoz fóra :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 251
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Byl bych pro vstupní poplatek. To odradí dost obchodníků. Ikdyž i těch padesát příspěvků je dobrý řešení, ale z finančních příspěvků by aspoň bylo víc peněz na provoz fóra :)

 

To jako že ty peníze dostane Chronomag, který se tu objeví jednou za sto let a na provoz fóra zvysoka prdí?

Číslo 503 vídím častejc, než bych chtěl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem na tom podobně, ALE např. 1 000 x 50 = 50 000 Kč příjem, za těch 50 000 Kč by se nakoupily věci pro různé dobročinné účely a na tyto dary by byly darovací smlouvy od příjemců darů. Chronomag jako celek by se takto mohl stát pravidelným sponzorem dobré věci. Daní bych se v tomto případě nebál a již jsem jednou nabízel, že bych se toho ujmul, popř. zjistil více.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem na tom podobně, ALE např. 1 000 x 50 = 50 000 Kč příjem, za těch 50 000 Kč by se nakoupily věci pro různé dobročinné účely a na tyto dary by byly darovací smlouvy od příjemců darů. Chronomag jako celek by se takto mohl stát pravidelným sponzorem dobré věci. Daní bych se v tomto případě nebál a již jsem jednou nabízel, že bych se toho ujmul, popř. zjistil více.

Nemám problém s tím dát pade za nabídku, ale obávám se, že to papírově nebude tak jednoduché a že by to ve finále způsobilo více škody než užitku a to hlavně díky nenažranosti a byrokratismu našeho ctěného státu.

Bohužel stále platí ono Šimkovské: "Pupák, tak ty jsi se chtěl obohatit za svoje peníze na náš úkor?!!?!!!"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nějak nechápu, proč se původní "postesknutí si" na nekázeň nováčků (velké fotky, zakládání duplicitních vláken, atd.) posunulo k diskusi o placení za členství nebo prodejní nabídky. Nekázeň nováčků byla je a bude, jediná metoda je je na to upozorňovat a to se děje, pokud jde o inzerci, tak se prostě jen navýší prodejní cena, takže když někdo prodává za 200,- Kč obnošený řemen, tak ho nabídne za 250,- Kč no a k čemu to bude?

 

Pokud chce někdo přispívat na krmení pro ptáčky, tak to může udělat sám (abych nebyl podezírán z lakoty, běžně každý rok nakupuji 5 kbelíků krmné směsi a 45 kg slunečnic a krmím jako divý celou zimu).

Upraveno uživatelem pavča
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem zde navrhoval zpoplatnění, anebo omezení prodejní sekce (např. 15 nabídek za rok, 2 za měsíc a další návrhy) několikrát, jelikož prodejní sekce je pouze přidaná hodnota fóra. Na Aukru by se z některých zdejších prodejů platily tisícové provize. Proč by se Chronomag jako celek nemohl ukázat v dobré světle a stát se partnerem nějakého dobročinného projektu nebo organizace? Poslední doboru se zde řeší samé sračky (výpad proti Panerai, prodej Nautilus, apod.), ale k opravdovému překopání prodejů se nikdo nemá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozna proto, ze stavajici stav nekomu vyhovuje a odpovida tomu, co se z fora stalo. Napul aukro kde se prodava kde co i za uplne smesnych podminek. Od hadru, chlastu atd. az po prodeje typu:

 

Prodam hodinky XY za 100.000kc. Temer nove, nenosene. Aktualni cena viz. tento odkaz je 120.000kc. Odkaz samozrejme je na katalogove ceny. Fakt, ze dotycny ty hodinky koupil za "temer beznou" cenu napr. 90.000kc uz ale nezazni.

 

Me nevadi, ze nekdo neni linej si najit misto ceny napr. u Dusaka cenu normalnejsi na Chrono24 nebo ebay. Me vadi, ze pak v inzeratu budi u neznalych dojem, ze prodava levneji nez stoji nove, pritom nove v praxi stoji mene. Argument, ze kupec si preci mohl ceny na chrono zjistit neberu. Pokud nejsme Aukro, pokud tu jeste preziva nejaky "klubovy duch", pak tyto inzeraty povazuju za slusne receno zavadejici, normalne receno za sprostarnu. Na aukru to kazdy ceka, tady novacek po tydnu cteni nabyde dojem jaci jsme tu spravnaci a poctivci. A pritom je pak za hejla.

 

Nedelam si ani iluze o tom, jak by nekteri clenove obesli poplatek za prodej. Proste by to inzerovali v sekci Vymenim. A nakonec by se se zajemcem dohodli na klasicke koupy. Modelova situace. Chci prodat, ale nechci za to nikomu nic platit. Nabidnu vymenu za nesmysl. Ozve se zajemce, ze nabizi pracku, splatky, manzelku adt. A nakonec zazni: No tohle fakt na vymenu nechci, ale kdyz mi nabizis prachy, tak ja ti to teda prodam. A nikomu to nerikej, musel bych za to platit tj. musel bych ti navysit cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cody : To jako mám vodit "začátečníka" za ruku a ukazovat mu, kde se dají potencionálně hodinky koupit laciněji,ale s rizikem, že nevíš, co ti přijde či případně že si zajedeš např. do Itálie a tam ty hodinky nejsou kompletní jak znělo v popisu na chrono24?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cody : To jako mám vodit "začátečníka" za ruku a ukazovat mu, kde se dají potencionálně hodinky koupit laciněji,ale s rizikem, že nevíš, co ti přijde či případně že si zajedeš např. do Itálie a tam ty hodinky nejsou kompletní jak znělo v popisu na chrono24?

 

....Me vadi, ze pak v inzeratu budi u neznalych dojem, ze prodava levneji nez stoji nove.....

 

....novacek po tydnu cteni nabyde dojem jaci jsme tu spravnaci a poctivci.

 

 

Pokud se citis byt zdejsim smelinarem, tak ne. Pokud se citis byt chrono gentlemanem (jak tu casto zazniva) pak ano. Stejne jako novacky vodime za ruku, kdyz chteji sve prachy utratit za hodinky u ceskeho AD. Odhaduju stovky pripadu, kdy byl novacek odkazan i s linkem na levnejsi spolehlivou variantu nakupu. U prodeju nasich clenu se to nestalo asi ani jednou. Kdyby to pravidla umoznovali, do takoveho inzeratu bych pripsal:

 

Nebud lama, tady nebo tady je sezenes fungl nove, zaplatis clo+dph, prodejce je provereny a reklamace resi vstricne. A usetris ve finale X tisic. Tady neni Klausovo, tady je Chronomagovo:-)

 

Tak si ja predstavuju forum, kde je onen klubovy duch. To, ze se novacky odradime od prodeje u AD je v poradku. To, ze jim neporadime kdyz kupuji od clena ktery na celem obchodu vydelava a tvari se jako chrita, to je podle meho spatne. Takhle ja si komunitu teda nepredstavuju. Pokud by to nebylo na webu ale v realu, takovi jedenec by v komunite asi obliben nebyl.

 

Ale co, posledni dobou me par jedincu utvrzuje v tom, ze tady uz si kazdy muze cintat na pentli co mu slina prinese, at uz je to sebevetsi blbost. Ja uz to tu davno za komunitu nepovazuju, tohle forum je komerce jako prase. Par elitaru si rano spocita jak jsou dlouho registrovani, pak si spocitaji kolik penez do hodinek vrazili. Pak jdou nekoho urazit, pripadne se mu vysmat. Dalsi elitari si nenechaj utect prilezitost nalestit si ego a pridaji se. A desitky nebo stovky normalnich clenu nemaji ani chut na ne reagovat, jako uz i ja. Dukazem mi bylo, kdyz jsem navstevoval srazy, ze jedno tema bylo resene vzdy - o co tem klukum jde, jsou vubec normalni? A vsichni pritomni mluvili stejne. Na foru jsem si ale nevsiml, ze by do nich sli a spolecnejma silama je bud uzemnili nebo vypraskali na Facebook kam patri. Dneska uz to chapu, taky uz me nebavi resit neco s nekym, kdo urcite veci nepochopi leda by se znovu narodil. Takova debeta strasne vysiluje....

 

Mrzi me ze je tento prispevek tak negativni. Ggranda se netyka, pisu to jako obecnou odpoved na obecny dotaz.

A dekuji par lidem, kteri delaji forum forem, chovaji se jako lidi. A pisi veci, ktere jsou ostatnim ku prospechu.

 

edit: Aby mi pozdeji nebyli vkladany do ust myslenky jenz nezastavam.... Nemam nic proti tomu, kdyz svoji sikovnosti a usilim neco koupim levne za ucelem dalsiho prodeje. A jiny mou navysenou cenu akceptuje. Myslim, ze se tomu rika trzni prostredi. Ale take si myslim, ze trzni prostredni nema na zajmovem internetovem foru co delat. Pokud neco levne koupim a chci draho prodat, vidim to na Aukro, tam to patri.

Upraveno uživatelem cody
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl bych pro vstupní poplatek. To odradí dost obchodníků. Ikdyž i těch padesát příspěvků je dobrý řešení, ale z finančních příspěvků by aspoň bylo víc peněz na provoz fóra :)

A co To na nabídkách vadí? Vidíš tu snad předražený fashion značky, omolousaný plastový noname digitálky, nesmyslný nabídky či fejky? Profíci už platí dávno. Stačí o tom jen vědět...

Já jsem rád za každou zajímavou nabídku, ať už jde o G- shock a nebo zlatý JLC. Nebo chceme vyhnat prodávající na Aukro či eBay? To fakt chcete?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Placená proč? To jsou tu fakt takové ovce, co si na sebe samy vymýšlejí biče, ohrady, poplatky a ještě se poperou, která půjde dřív na jatka? :D :D :D

 

To si asi nerozumíme. Sám už jsem registrovanej, takže by mě poplatek netrápil. O co šlo mně je, že třeba takovej vometák jako je tomp, by si při poplatku 100 kč za registraci třeba rozmyslel, jestli má cenu se po každym banu znova registrovat.

Poplatek na vložený inzerát a následný odvod na zvířátka taky beru jako kravinu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník T.O.M.P.II

no kdybych zaplatil např. 100,- Kč za registraci, tak bych za ten poplatek taky něco chtěl. Mj. aby mi moderátor nedával ban s odůvodněním, že vlastně ani neví proč, že to udělal jen tak. A taky ochranu před tím, aby mne někdo jako ty nazýval vometákem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To si asi nerozumíme. Sám už jsem registrovanej, takže by mě poplatek netrápil. O co šlo mně je, že třeba takovej vometák jako je tomp, by si při poplatku 100 kč za registraci třeba rozmyslel, jestli má cenu se po každym banu znova registrovat.

Poplatek na vložený inzerát a následný odvod na zvířátka taky beru jako kravinu.

Nevím co je tomp a to že to nevím je známka toho, že mě nevadí, protože si ho nevšímám.

Je fakt, že občas se tu opruz objeví, ale to je jako v životě. Vyhnout se tomu nelze,

navíc snad pořád funguje blokace. Takže pokud někoho obtěžujou nesmyslný inzeráty,

kde prodávající nabízí rok ležák za nesmyslnou cenu, nebo nabízí obvykle předražený

krámy, nebo je nespolehlivý, tak si ho může dát každý do blokace a má navždy pokoj :).

Proč platit za registraci a komu? Majiteli serveru? A co z toho budeš mít Ty, a ostatní?

Platit něco na zájmovém serveru není cesta. Je snad placený registrace na rolexfotums, WUS,

R-L-X.de? Není a nebude. Lidi by se přesunuli jinam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chápu, že to placení vstupního poplatku by bylo asi těžko realizovatelné kvůli administrativě, daním atp. My bychom z toho měli to, že by se stále dokola nevracely tyhle divný osoby.

Už jsem kdysi navrhoval psát motivační dopis, proč bych tady chtěl bejt registrovanej, což bylo uznáno jako kravina.

Asi nejlepší by bylo, kdyby se lidem ukazovaly fotky i bez registrace. Takhle se zaregistruješ jenom kvůli tomu, abys viděl fotku, no a když už jseš registrovanej, a můžeš komentovat, tak komentuješ.... a to je chyba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...