Přejít na obsah

Aktuální vojenské hodinky


odjinud

Doporučené příspěvky

Ahoj, vidím, že je tu už docela dobře rozebráno co a jak s vojenskýma hodinkama. 

 

Já bych připojil ještě jednu věc, proč na vojácích nejsou většinou vidět drahý hodinky, který by si i třebamohli nafasovat - viz GSAR / TSAR od Marathonu. 

Je to jednoduchý - hodinky za 1000 USD už nespadají do sekce odepsatelnejch položek, tzn. vydávají se proti podpisu. A vzhledem k tomu, že hodinky se můžou rozbít, tak na ot každej radši kašle a koupí v PXu Gshocky a kašle na to. Protože stejně potřebuje čas a možná stopky. Ceny v PXech jsou velmi nízký, a ty hodinky vydržej dost dlouho, takže to nikdo neřeší. A nemusí platit 1000 dolců skladníkovi, když je rozmlátí.

Pryč jsou starý časy, kdy se u námořníků fasovaly Rolexy (Ať už 5517 u Royal Navy / SAS / SBS nebo klasický Submarinery u Navy SEALs), protože dneska už ty hodinky prostě jsou levný a fungujou. Takže je to akorát pro pacienty, který chtějí mít to nejlepší. Navíc automatům, byť kvalitním prostě vojenská práce nesvědčí. A to se nebavíme o ceně kvalitních automatů. Žádnej soudnej voják neobětuje svůj půlroční plat, aby si koupil hodinky, který nejspíš zničí. Vždycky mě uchvacuje když se v sekci "tool watch" objevujou věci jako IWC nebo Rolexky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...
  • Odpovědi 62
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Dovolím si oživit tohle vlákno. Přiblížím můj příběh. Koukal jsem po vojenských hodinkách se záměrem si nějaké pořídit. Chtěl jsem takové, které používala Britská armáda. Objevil jsem CVC, ale protože mi na ebay vždy za rozumné peníze unikaly a protože se objevila možnost koupit za dobré peníze reinkarnace původních vojenských Hamiltonů, stal jsem se majitelem Hamilton Khaki field mechanical (ano, ty současné už americká ani jiná armáda nepoužívá). Teď pro změnu koukám po nějakých Gčkách od Casia, které by plynily úlohy tool watch. Podle toho, co jsem si načetl, asi nebudu na špatné cestě. 

Už dřív jsem objevil článek na jednom komerčním webu. Nerad bych porušil pravidla, ale podobný text z českého vojenského prostředí jsem nikde nenašel. Pokud s tím admin bude mít problém, příspavěk upravím. https://www.hodinky-365.cz/blog/vojenske-hodinky-podle-skutecnych-vojaku

Další článek potom tento: https://www.armadninoviny.cz/jak-vybrat-vojenske-hodinky3f.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...