Přejít na obsah

Traser super sport


Max123

Doporučené příspěvky

  • Po letech...

Než zakládat nové vlákno, oživím toto starší, na které stejně nikdo neodpověděl. Tyhle Super Sporty Chrono mám 12 let (mám ještě jiné Trasery a přítelkyně má stříbrné Super Sporty), dlouhá léta jsem je používal na sport, plavání, štípaly se mnou dřevo, spaly pod širákem, sjížděly Vltavu na kánoji, prostě dostávaly dost zabrat. I po tom všem vypadají jako nové, sklíčko bez poskvrnky a pouzdro škrábanců, opravdu skvělé odolné hodinky, jen ta luminiscence už je slabší. Mám je rád a protože by už stejně chtěly přetěsnit, asi je pošlu do servisu, kde by mohlo dojít i k výměně trubic. V posledních letech jsem je nenosil, stály ve vitríně, až došla baterka. Ale nedávno jsem všechny rodinné Trasery odnesl k hodináři, který dal nové baterky a provedl alespoň částečnou zkoušku těsnosti. Dnes jsem si je vzal na ruku a stále to jsou hezké hodinky, které si nezaslouží být trvale odloženy, i když to nejsou mnou preferované mechaniky. Ale všiml jsem si jedné věci - i při vynulovaných stopkách není ručička půlhodinového sčítače (na pozici 10)  na nule. Mám pocit, že jsem se s tím už setkal, možná dokonce 2x a mělo to nějaké jednoduché řešení, už je to ale dlouho a nepamatuji si postup. Můžete mi poradit? Díky.

Traser Super Sport 1.jpg

Traser Super Sport 2.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Harwey - díky, už je to nastaveno. Pamatoval jsem si, že to bylo snadné, ale přesný postup ne. Ono se to stává právě při výměně baterie. Hodinky jsou to ale krásné a já si nemyslel, že mne i po takové pauze zaujmou. Zpracování je precizní, ciferník zajímavý, tvoří jakýsi kráter, na jehož stěnách je tachymetrická stupnice a stupnice 0-100, celkově se mi líbí a zvlášť v určitém světle mi přijde velmi atraktivní. Kdysi mne fascinovaly stopky s přesností 1/100 sekundy, pamatuji se, že jsem s nimi kdysi měříval různé soutěže, třeba na akci "Dětský kemp" nebo na motosrazech slalomy či jízdy pomalosti. V letadle mi ale vadilo, že stopky jsou jen do 30 minut. Vodotěsnost 20 bar je vynikající, šroubovací korunky nemám rád, ale tady mi nevadí, safírové sklíčko je malinko vystouplé nad obrys lunety, což je u sportovních hodinek nezvyklé, ale jak už jsem psal, i přes aktivní používání se mi ho dosud nepodařilo nijak poškrábat. Luneta s 3D číslicemi a indexy je další věcí, která se mi na Super Sportech líbí a protože jsem puntičkář a strojař, oceňoval jsem vždy preciznost jejího zpracování. Prostě mám ty hodinky rád, koneckonců jako skoro všechny mé hodinky. Má tady ještě někdo Super Sporty?

Traser Super Sport 3.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Zdravím, taky mám jedny "pravěké" Supersporty. Byl jsem spokojený do té doby, než odešel strojek. Po výměně jsem je další 2 roky intenzivně nosil, pak se vybila baterka a já se zase naučil nosit primky od dědy. Teď jsem je vyštrachal, ale budou chtít minimálně novou baterku, trubice už taky ale nesvítí. Máte někdo přehled kdo by to kde opravil? Napadá mě Chronoshop? Ale nevím, jestli by se oprava vůbec ještě vyplatila. Nějaká zkušenost? Krom toho mi taky nelícuje ručička desetin sekundy, to bych ale řešil až po baterce.

IMG_20201102_202102_3.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tritiove trubicky samostatne asi sezenes treba na e-bayi. Stoji par korun.  Otazka zni, zda najdes stejny rozmer. Sikovny hodinar by si s tim mel umet poradit. 

Nove uz nekoupis, takze je to na Tobe, kolik do nich budes chtit investovat ;-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Včera při pohledu na moje Ttraser supersport (bez chrono) mě rozesmutnilo skakání ručičky po 4 sekundách. Schválně jsem se podával do mailu kdy jsem nechával měnit baterii a bylo to v prosinci 2019 v chronoshopu.

Takže nevydržela ani dva roky.

Mrzuté.

Tritium po těch deseti létech taky není v dovíjaký kondici, ale furt to jde ještě ve tmě přečist.

Radostně jsem zjistil, že nemusím s hodinkama až do prahy, ale že mi výměnu baterie včetně tlakový zkoušky udělaj u nás ns Kladně.

Navíc za 40 minut.

Tak schválně jak dlouho ta baterie vydrží teď.

Jinak nosil jsem garminy, casi 5610, a tohle jsem nasadil protože krásně za pomoci otočný lunety poznám, kdy bude zvonit na konec hodiny 🙂

traser_supersport-2021.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...
před 3 minutami, groula napsal:

Odkládám jen pro info. Dneska je 2. ledna 2023 a sekundovka opět skáče po 4 vteřinách. 

Tudíž rok a čtyři měsíce vydrží baterie v těchto hodinkách. 

To jen tak aby řeč nestála.... 🤣

Hele a kolikrát si nechával hodinky čistit?  Mám je taky a s výrazně jiným odběrem z baterie

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 2. 1. 2023 v 12:27, groula napsal:

Odkládám jen pro info. Dneska je 2. ledna 2023 a sekundovka opět skáče po 4 vteřinách. 

Tudíž rok a čtyři měsíce vydrží baterie v těchto hodinkách. 

To jen tak aby řeč nestála.... 🤣

To je zvláštní. Hodinky už nosím jen občas, oboje mé Trasery jsou většinou ve vitríně, kde je nicméně občas kontroluji a seřizuji. Nejsem si jistý, ale naposledy jsem u obou nechal měnit baterku cca před 3-4 roky a stále poskakují po sekundě..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
V 2. 1. 2023 v 12:31, long napsal:

Hele a kolikrát si nechával hodinky čistit?  Mám je taky a s výrazně jiným odběrem z baterie

Nikdy jsem je nenechal čistit. Ani by mě to nenapadlo. Možná to ale není špatnej nápad

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Dnes mám na ruce Super Sporty snad po půl roce. Mám je 15 let. Možná se budu opakovat, ale líbí se mi na nich všechno - velikost, design pouzdra, lunety i ciferníku, i přes vyšší hmotnost mi skvěle sedí na ruce. V mých očích to jsou krásné hodinky. Pravda, oželel bych Tritium a přivítal klasiku, ale to až teď, když už skoro nesvítí, prvních 10 let jsem permanentní luminiscenci mnohokrát ocenil. Také by byl prima oboustranný AR, ale vnější AR je u outdoorových hodinek blbost. I tak vynikne krásné 3D "akvárium" pod sklem, které mi přijde jako miniatura kruhového amfiteátru, jakési arény s 12 branami po obvodu, třemi kruhovými stanovišti a jedním vstupem z podzemí na pozici 4.  Mám je rád, spoustu jsme toho zažili, sjíždění Vltavy, spoustu dalších outdoorových akcí, stopky měřily soutěže na klubových dětských kempech, někdy jsem je bral na motorku (primární motocyklové byly jiné Trasery), lyžovali jsme spolu, padali, připravovali dřevo na oheň, spali pod širákem.. Už kvůli tomu je nemohu prodat. Nové stály kolem 10 tisíc, to byla slušná cena za Rondu a 200 m těsnost, poslední výprodeje byly tuším za 4500,-, ale nejsem si jistý, jestli to nebyla verze bez chrona.  

IMG_20230719_101424~01.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...