Přejít na obsah

Zase ta Monstra


karel hb

Doporučené příspěvky

Tak jsem pořád ve stadiu rozhodování a léto se kvapem blíží. Bohužel, znám Monstra jen s fotografií a osobně jsem zatím neměl tu čest. Moc a moc bych chtěl poprosit, jestli nějaký majitel těchto kultovních časoměřičů není z Brna nebo okolí Havlíčkobrodska, že bych si je osahal naživo. Kluci, pomozte nebo mi z toho praskne hlava. Děkuji předem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

karel hb: Co řešíš ? Napiš si inzerát, že je koupíš, když se ti nebudou líbit tak je zase tady zpátky protočíš. Ztráta nula.

 

No to by šlo, už jsem o tom taky přemýšlel, ale radši bych nové, asi z mywatcheshub a tam to trochu déle trvá. Takhle bych to na kuk měl rychleji a možná zjistím, že pro mne nejsou a mohu si objednat něco jiného, v záloze toho mám docela dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nové monstra je zbytečnost. Šrámy jim sluší. Stejně se obávám, že i kdybys měl obě dvě barevné verze doma, tak budeš bezradný jako se Sarby. Takže takový pohled z rychlíku někde v hospodě nemusí dát kýžené rozhodnutí. Vím, o čem mluvím :) :

post-11518-0-43045200-1367612877_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nové monstra je zbytečnost. Šrámy jim sluší. Stejně se obávám, že i kdybys měl obě dvě barevné verze doma, tak budeš bezradný jako se Sarby. Takže takový pohled z rychlíku někde v hospodě nemusí dát kýžené rozhodnutí. Vím, o čem mluvím :) :

Ahoj Jirko, mně už ani tak nejde o barvu jako o hodinky jako takové. Potřeboval bych si je osahat a vyzkoušet, jestli mne chytí nebo ne. Pokud ano, tak je objednám, pokud ne, budu mít o starost míň. Jde o to, že černé jsou takové univerzálnější a civilnější a kdybych neměl potápky žádné, šel bych do černých. Ale protože mám Atlasy ve tmavé barvě a určitě je nechci pustit, jsou pro me dvoje podobné potápky ve stejné barvě zbytečné. Měl bych akurát dilema, které si vzít na ruku. Ale už loni jsem špekuloval nad něčím oranžovým k vodě a docela se mi pozdávaly oranžová maka od Orientu. Jen mi bylo líto koupit za pro mne dost peněz sezonní hodinky, když jsem potřeboval doplnit portfolio. Takže pokud druhé potápky, tak orange dial, jinak ty peníze nasměruji na úplně jiný typ hodinek, které potřebuji mnohem nutněji. Ale v té nabídce mi Monstra přijdou jako nejlepší volba. No a co se týká nových, vyšlo by to kolem 4500kč a co jsem koukal, tak jeté se tady drží kolem 4k, tak to není tak velký rozdíl.

Abych pravdu řekl, trochu spoléhám na to, že je zapůjčím, vyzkouším a zjistím, že nejsou pro mne a budu se moct věnovat koupi hodinek, které opravdu potřebuji. Tohle je takový neplánovaný jarní úlet, bohužel tomu propadám stále víc a je mi jasné, že buď budou Monstra nebo to, co jsem plánoval původně, na obojí opravdu nemám. Takže pokud někdo může zapůjčit na vyzkoušení, budu velmi vděčný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, tak jsem si právě také prošel kolečkem... Po registraci na tomto foru na me samozrejme zautocily monstery, ale vubec se mi nelibily.

Poridil jsem si jine docela decentni titanove seika pouzite, potom jsem jeste parkrat potkal na webu monstery, ale poridil jsem si zase pouzite festina tour de france.

Vcera jsem měl narozky a při brouzdani jsem tady našel oranzove monstery na prodej. Rikal jsem si, ze uzral cas ;) Jenze uz byly prodane.

 

Tak nezbylo nez objednat nove :) Doufam, ze tady budou do konce tydne at je uz muzu o vikendu pokrtit prvnima skrabancema ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poslední dobou mě jakožto začátečníka baví sledovat ty myšlenkové pochody/vývoj názorů na různé hodinky u ostatních členů fóra. Často zjišťuju, že v tom nejsem sám :D Mostra se mi taky ze začátku nelíbila, ale teď už po nich pokukuju... Asi je přes léto zkusím, abych teda taky věděl, proč jsou tak oblibená :)

Upraveno uživatelem VitekB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to jednoduché, za ty prachy prostě neseženeš hnusnější hodinky. Já jsem zašel ještě dál než většina

místních, které tímto vlastně můžu považovat za konzervativní :) , a koupil jsem si nová Monstra.

Spokojenost je maximální, po tom co jsem si dokoupil šedivý zulu strap nedávám je z ruky.

Co se týče zacházení, vůbec si jich nevážim a ony drží. Drobné šrámy nejsou ani moc vidět a

na sklo se dá těžko dostat, jelikož je utopené lehce pod úrovní lunety.

Pokud jde o přesnost jsem maximálně spokojen, denní odchylka se po dvou měsích dostala pod +3 vteřiny denně.

Co se týče rozdílu mezi kalibry 7S26 a 4R36 je rozhodně lepší mít hacking a moci si hodinky přesně seřídit,

než různě pootáčet korunkou aby se vteřinovka slespoň zastavila. A ruční nátah mi při rozběhu přijde taky lepší, než

zběsilé kvedlání s hodinkami. Toť můj názor, nic víc.

post-22564-0-48327900-1367949002_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to jednoduché, za ty prachy prostě neseženeš hnusnější hodinky. Já jsem zašel ještě dál než většina

místních, které tímto vlastně můžu považovat za konzervativní :) , a koupil jsem si nová Monstra.

Spokojenost je maximální, po tom co jsem si dokoupil šedivý zulu strap nedávám je z ruky.

Co se týče zacházení, vůbec si jich nevážim a ony drží. Drobné šrámy nejsou ani moc vidět a

na sklo se dá těžko dostat, jelikož je utopené lehce pod úrovní lunety.

Pokud jde o přesnost jsem maximálně spokojen, denní odchylka se po dvou měsích dostala pod +3 vteřiny denně.

Co se týče rozdílu mezi kalibry 7S26 a 4R36 je rozhodně lepší mít hacking a moci si hodinky přesně seřídit,

než různě pootáčet korunkou aby se vteřinovka slespoň zastavila. A ruční nátah mi při rozběhu přijde taky lepší, než

zběsilé kvedlání s hodinkami. Toť můj názor, nic víc.

Tak si pěkně "sedly", tu odchylku máš teď nádhernou. Vím, že jsi hned po koupi byl trošku rozladěn. Asi to chce takové to "zajetí". Jinak souhlas, ruční nátah mi taky chybí, ale pokud je udržíme v chodu, tak to až tak nevadí. Navíc, po zastavení chtějí chvilku kýváním "natahovat", než docílí regulerního chodu, než se dobře rozběhnou, moc přesně nejdou, až tak po pěti minutách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poslední dobou mě jakožto začátečníka baví sledovat ty myšlenkové pochody/vývoj názorů na různé hodinky u ostatních členů fóra. Často zjišťuju, že v tom nejsem sám :D Mostra se mi taky ze začátku nelíbila, ale teď už po nich pokukuju... Asi je přes léto zkusím, abych teda taky věděl, proč jsou tak oblibená :)

 

Pod tohle se podepisuju,uz nekolikrat jsem psal,ze hodinky zn.seiko vubec nemusim,ale jak si je prohlizim,cervicek hloda a hloda,asi je budu muset mit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak si pěkně "sedly", tu odchylku máš teď nádhernou. Vím, že jsi hned po koupi byl trošku rozladěn. Asi to chce takové to "zajetí". Jinak souhlas, ruční nátah mi taky chybí, ale pokud je udržíme v chodu, tak to až tak nevadí. Navíc, po zastavení chtějí chvilku kýváním "natahovat", než docílí regulerního chodu, než se dobře rozběhnou, moc přesně nejdou, až tak po pěti minutách.

Ahoj Petře, jojo povedly se! Seřizoval jsem je přesně před týdnem a za tu dobu jsou v plusu jen o 16 vteřin :D

Takže kladná odchylka od posledka ještě klesla. Ruční nátah používám jen při rozběhu, jinak jim úplně

stačí pár hodin denně nazápěstí.

Co se týče toho zajetí musim jen a jen souhlasit. Myslel jsem si o tom své a nakonec jsem se sám přesvědčil, že tomu tak opravdu je.

Safra celkem by mne zajímalo, ja to ti kluci šikmoocí v té továrně seřizují, když i na ta nejlacinější seika slyším samou chválu ohledně přesnosti chodu.

Upraveno uživatelem t.p
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Karle z Havlíćkova Brodu, já jsem to psal už při tvém rozhodování se Spiritama - to snad ani není možné, jak se hasič, člověk který během vteřin rozhoduje o majetku a životech, jak se nedokáže rozhodnout o takové ptákovině. Chlape, kup si ty oranžády a uvidíš. Nebudou ti vyhovovat, tak je tady zase prodáš. 

 

Ahoj Jirko, mně už ani tak nejde o barvu jako o hodinky jako takové. Potřeboval bych si je osahat a vyzkoušet, jestli mne chytí nebo ne. Pokud ano, tak je objednám, pokud ne, budu mít o starost míň. Jde o to, že černé jsou takové univerzálnější a civilnější a kdybych neměl potápky žádné, šel bych do černých. Ale protože mám Atlasy ve tmavé barvě a určitě je nechci pustit, jsou pro me dvoje podobné potápky ve stejné barvě zbytečné. Měl bych akurát dilema, které si vzít na ruku. Ale už loni jsem špekuloval nad něčím oranžovým k vodě a docela se mi pozdávaly oranžová maka od Orientu. Jen mi bylo líto koupit za pro mne dost peněz sezonní hodinky, když jsem potřeboval doplnit portfolio. Takže pokud druhé potápky, tak orange dial, jinak ty peníze nasměruji na úplně jiný typ hodinek, které potřebuji mnohem nutněji. Ale v té nabídce mi Monstra přijdou jako nejlepší volba. No a co se týká nových, vyšlo by to kolem 4500kč a co jsem koukal, tak jeté se tady drží kolem 4k, tak to není tak velký rozdíl.

Abych pravdu řekl, trochu spoléhám na to, že je zapůjčím, vyzkouším a zjistím, že nejsou pro mne a budu se moct věnovat koupi hodinek, které opravdu potřebuji. Tohle je takový neplánovaný jarní úlet, bohužel tomu propadám stále víc a je mi jasné, že buď budou Monstra nebo to, co jsem plánoval původně, na obojí opravdu nemám. Takže pokud někdo může zapůjčit na vyzkoušení, budu velmi vděčný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Karle z Havlíćkova Brodu, já jsem to psal už při tvém rozhodování se Spiritama - to snad ani není možné, jak se hasič, člověk který během vteřin rozhoduje o majetku a životech, jak se nedokáže rozhodnout o takové ptákovině. Chlape, kup si ty oranžády a uvidíš. Nebudou ti vyhovovat, tak je tady zase prodáš. 

Taky jsem chvilku váhal:

post-20625-0-44084000-1367956667_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Karle z Havlíćkova Brodu, já jsem to psal už při tvém rozhodování se Spiritama - to snad ani není možné, jak se hasič, člověk který během vteřin rozhoduje o majetku a životech, jak se nedokáže rozhodnout o takové ptákovině. Chlape, kup si ty oranžády a uvidíš. Nebudou ti vyhovovat, tak je tady zase prodáš. 

Jak jsem Ti psal ze Spiritama, rozhodování v hasičině je jedna věc a tohle druhá. U zásahu jednáš instinktivně a většinou je to nevratné a máš v daný okamžik k dispozici všechny údaje a skutečnosti a navíc nějakou praxi a letité zkušenosti. V hodinkách jsem nováček a pořád tápu a navíc mám dost času se rozhodnout. Jsem docela patriot a nerad měním věci, na které si zvyknu a proto pečlivě vybírám, než koupím. Neumím to jako se to tady dělá a ani nechci. Koupit hodinky a za týden je prodat a shánět jiné, já to tak nechci. Nemám potřebu se někam posouvat a zkoušet stále vyšší a vyšší level. Potřebuju naplnit portfolio hodinek podle svých představ a tím končím. Možná sem tam něco přikoupím, ale momentálně mi moje finance dovolují poslední koupi hodinek na dlouho dopředu a proto se rozhoduju. Když Monstra koupím, už z domu nepůjdou, ale než je koupím, potřebuji mít jistotu, že mi to za to stojí, což nemůžu říct, když je znám jen z fotek. A koupí Monster si zablokuji koupi jiného typu hodinek, který potřebuji mnohem víc a proto váhám. Pro Tebe ptákovina, což chápu na foru, kde se v hodinkách protáčí statisíce, pro mne 5000kč dost peněz. Takže asi tolik na vysvětlenou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On se snažil říct hlavně to, že monstra tu vždycky dobře prodáš - tj. když ti nesednou tak pravděpodobně za stejnou cenu.

Jasně, v pohodě, já to tak pochopil. Problém je v tom, že mám rozjednáno víc hodinek a když vezmu Monstra, tak jim chci dát větší šanci než třeba týden, aby mi sedly. Mám tu zkušenost, že pokud se mi něco líbí na první pohled, rychle se to omrzí a k čemu hledám cestu delší dobu, tak je to pak trvalá hodnota. To znamená, že po koupi Monster pustím vše ostatní a až za měsíc dva zjistím, že to opravdu nejde, tak už budou ty ostatní kousky za dobrou cenu pryč. Já vím, budou jiné kousky a vkus se neustále mění, ale asi už to u mne jinak nebude. Jsem váha a u mne to platí na 100%. Dokonce i když udělám velmi pečlivě uvážené rozhodnutí, tak hned druhý den nevím, jestli jsem udělal dobře, je to holt prokletí a těžko se s tím žije. Ale jinak vám tady dávám za pravdu, že bude nejlepší je prostě koupit a v nejhorším poslat dál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...