Přejít na obsah

Seiko SKX007k a Casio W800H


Doporučené příspěvky

Předem upozorňuji že jsem si plně vědom toho, že zmiňované kusy nepatří mezi nic světoborného. Berte to prosím jako postřehy určené pro zájemce o hodinky podobné kvality. Po asi dvou letech nepřetržitého nošení jsem už slušně poťukal a poškrábal své staré automaty SNZF17j, hlavně na lunetě, popřemýšlel jsem tedy a koupil si (creationwatches.com) SKX007 a to verzi K na tahu "jubilee". 

 

Mohu je tedy porovnat se zmíněnými SNZF17J, nakonec je to zhruba stejná kategorie hodinek. SNZF17J vedou ve zpracování. Luneta sedí přesně na indexech ciferníku, což u SKX tedy ne, značky na lunetě jsou trochu šouplé vzhledem k ciferníku. Tah u "pětek" je také lepší - Oyster má širší sponu s dvojtou pojistkou, Jubilee užší, jen s tou překlápěcí pojistkou (určitě by šel prohodit). U pětek jsou také moc pěkné kovové linky okolo indexů, celkově mají design dle mého názoru takový uhlazenější a vyváženější. Někdo ocení i to průhledné dýnko. SNZF mají o kousek větší ciferník, pocitově jsou průhlednější, lépe se berou za lunetu (je vyšší a méně klouže), korunku mají šikmo, jemnější a šroubovací, samozřejmě 200 m vodotěsnost a na ciferníku není ten štítek s číslem 5. Na druhou stranu postrádají nápis "made in japan", otázkou je, pokud by ho měly, zda by byly lépe zpracované. Na stejné úrovni u obou hodinek je luminiscence, SKX jsou přesnější (asi 10 sec denně do plusu, u pětek je to tak 15-20, ale to se u této kategorie sem tam mění ...)

 

No a co ty digitálky? Původně jsem si říkal že do "terénu" a na práci budu nosit ty staré otlučené automaty, no ale nakonec ... nekupte to za ty prachy že ... (ebay) 10 let baterie, 100 metrů odolnost a po týdnu dělají vteřinu plus. Tak to je jen taková perlička. Takže pětky leží na poličce a Casia už byly v Berounce i bazénu, ve vibracích od benzínového křovinořezu si přímo libují, šetřit je tedy opravdu nebudu ... :)

 

P.S. asi bych za digitálky nedal víc než těch pár stovek, žádný "Géčka" rozhodně neplánuji. Rád si tu někdy počtu i když osobně bych asi do hodinek neinvestoval víc než činím, mám i jiné záliby. Ale hodinky jsem nosil odjakživa, takže aď to má aspoň trochu úroveň že...

post-11359-0-64431000-1375301754_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"SNZF mají o kousek větší ciferník, pocitově jsou průhlednější, lépe se berou za lunetu (je vyšší a méně klouže), korunku mají šikmo, jemnější a šroubovací, samozřejmě 200 m vodotěsnost a na ciferníku není ten štítek s číslem 5."

Chybička, mluvíš částečně o SKX ne?

Jinak tohle porovnání jsem měl možnost zažít, ale ne zároveň. Měl jsem SNZF pepsi a je to jak píšeš. Jen teda spona nejde prohodit jenom tak, podívej se pořádně ;)

U mě je to asi naopak, mám na cestě menší SNZF29, protože se mi zdály proporčně lépe udělané a chci malé hodinky, tak asi SKX budou nějakou dobu ležet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"SNZF mají o kousek větší ciferník, pocitově jsou průhlednější, lépe se berou za lunetu (je vyšší a méně klouže), korunku mají šikmo, jemnější a šroubovací, samozřejmě 200 m vodotěsnost a na ciferníku není ten štítek s číslem 5."

Chybička, mluvíš částečně o SKX ne?

Jinak tohle porovnání jsem měl možnost zažít, ale ne zároveň. Měl jsem SNZF pepsi a je to jak píšeš. Jen teda spona nejde prohodit jenom tak, podívej se pořádně ;)

U mě je to asi naopak, mám na cestě menší SNZF29, protože se mi zdály proporčně lépe udělané a chci malé hodinky, tak asi SKX budou nějakou dobu ležet.

 

Sakra špatně jsem si to po sobě přečetl !!! Samozřejmě že je to tak jak myslíš ... A k té sponě - myslel jsem prohodit to i s tahem, ty plechové koncovky by podle oka seděly. Ale asi to nechám být. (Mám i NATO strap, zkoušel jsem i tu gumu Z22, ale nakonec se vždy vrátil k tahu)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...