Přejít na obsah

PRIM MPM SPORT


Návštěvník admira

Doporučené příspěvky

A ještě reakce MPM na Facebooku.

 

Jako fakt se z Miyoty 8215 nedá vymáčknout lepší přesnost, než +30 sekund za den? 

Je to jen o jejich lenosti, v pohodě by to šlo dát na +5-10 sec/den

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

 

... v pohodě by to šlo dát na +5-10 sec/den

No já si to taky myslím. A vůbec to MPM nechápu.

 

Jejich servis ty hodinky otevřel. Pak zavřel. Udělali tlakovou zkoušku (byl přiložen protokol). Přidali fakturu na 500 Kč (platilo naštěstí MPM).

 

A ta denní odchylka se vůbec nepohnula. Jako pochopil bych, kdyby to třeba stáhli na +20 nebo naopak přetáhli na -20 sekund za den.

 

Ok. Netrefili se do mého způsobu užívání. Ale ono se to nezměnilo prakticky vůbec.

 

A ještě mě to stálo poštovné a čas.

 

Takže PRIM Sport 78: zadarmo drahý.

 

Odesláno z mého Pixel pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím nadešel čas to řešit starým známým způsobem co si neuděláš sám, to nemáš. Buď to vyladíš líp, a nebo zjistíš, že to fakt líp nepude. Oni asi vůbec neřešili jak to šlo, plácli to  na vibrograf, poštelovali v jedný poloze až to ukázalo něco k nule a zavřeli. Mně se tento postup u těchto divokejch kalibrů neosvědčil. Nejlepší trochu poštelovat baj oko, dát na ruku a nosit běžným způsobem den dva, zkorigovat, a tak několikrát, až je to dobrý. A pokud se to takhle nepodaří, tak to  nejde a je ten strojek prostě levej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky doporučuju si to seřídit sám doma. Přinese to dvě poznání.

1. Jaké to vlastně je seřídit hodinky a co to obnáší.

2. Že s hodinkami této kategorie nemá nikdo zájem se zadarmo několik dní crcat, navíc s nejistým výsledkem. Obzvlášť pokud servis prodejci zajišťuje externí firma. Upřímně - vy byste to na jejich místě taky nedělali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle všechno právě patří k tomu poznání. Nakonec pak člověk zjistí, že i taková zdánlivá maličkost, jako třeba seřízení přesnosti, vlastně vůbec maličkost není. Potřebuješ totiž mnoho drahého vybavení, nářadí a náhradních dílů, navíc riskuješ poškození cizích hodinek, musíš za svou práci ručit, atd. A měl bys to dělat zadarmo pro radost zákazníkům?

Správně by se těsnění mělo dát nové a potřít jakousi vazelínou.

 

Normálně to rozšroubuj, pak zašroubuj a je to. Teď bude vodotěsnost tvůj problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na těsnění opatrně, ať ho nepoškodíš, neskřípneš, nebo nenatáhneš. A nenechávej hodinky moc dlouho otevřené, ať ti do nich nenalítá prach (včetně vnitřní strany víčka).

A k jemnému seřízení je dobré mít lupu, bez ní s tím budeš hýbat víceméně náhodně.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A měl bys to dělat zadarmo pro radost zákazníkům?

No když já si právě naivně myslím, že když zákazníka naštvu, tak si u mě už žádné další hodinky nikdy nekoupí. A ty hodinky nebude doporučovat jinde.

 

Jak říkám, mohli je jen trochu pošoupnout do minusu (o což jsem je žádal v doprovodném dopise), když už je rozdělávali a řekl bych si, že udělali co mohli.

 

Ale když se nic nezměnilo, tak mám pocit, že se na to vykašlali (byť ty hodinky asi měli rozdělané, podle toho poplatlaného rotoru, který předtím popatlaný nebyl).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Karlos: K tomu procesu seřízení - otvírák na hodinky má téměř každý  zde na foru, potom už stačí obyčejná jehla a nějaká lupa. Proces otevření, poštelování a zavření trvá tak max. 5 minut, pokud to budu několikrát opakovat (nemám žádné přístroje) je to tak okolo půl hodiny čistého času nenáročné práce. Kdo z hodinářů to bude zkoumat v několika polohách a teplotách několik měsíců jak v aparatuře AD u Rolexů? Stejně poslouží moje ruka a zadarmo. Pokud by mělo hrozit poškození hodinek hodinářem!! tak je gramlavej, ale pravda dost jich takových je, co nezvládnou  otevřít hodinky bez jejich dodrápání a upatlání strojku. Co se týče prachu, nejednou jsem viděl, jak hodinář pracuje na hodinkách v místnosti, kam chodí zákazníci z venku, akorát se zvedne ze židle. Po zkušenostech člověk nabyde přesvědčení, že lépe si to udělá sám, než riskovat kvůli prkotině a svěřit hodinky někomu cizímu. Jen je určitým způsobem hazard se učit a dělat to poprvé na hodinkách třeba  za 100 litrů, zato tahle Čína k tomu přímo vybízí..

 

Thumbalek: Hodinky mezi štelováním nezatahuj na krev, ale jen decentně, aby šly lehce povolit a neničilo se zbytečně těsnění, samozřejmě se s nima nebudeš v té době potápět. Až budou seřízený, tak si dojdeš na vodotěsnost k hodináři, který to dělá, jak jsem už kdesi výše psal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gramlavej? Ať sem napíše ten, kdo v práci nikdy nic nezkazil. A klidně nejen hodinář. Prostě se to občas stane, a i to je nutný zahrnout do ceny. A taky to, že občas se najde někdo víc nespokojený, který vidí každý smítko a práce se znásobí.

Tak je opravdu dobrý si to sám doma vyzkoušet. A jestli to bude zadarmo, to se teprve uvidí. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To máš pravdu, že se toho může při práci hodně podělat, při generálce něco uletí, něco praskne, to beru. Ale já mluvil o úkonu odšroubování dýnka, kde to hodinář nedělá ručním bazmekem za pár korun jak máme my, ale má na to stojanovej aparát se speciálníma nástavcema, a ještě to dodrbe. Totéž dodrápaný pouzdro při výměně řemene, to už nejsou  chyby, o kterých mluvíš ty, ale něco trochu jiného.

Upraveno uživatelem ramon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Karlos  mě je jasný, že to není asi úplně triviální, ale přijde mi, že seřízení strojku je poměrně dost rutinní úkon, žádná raketová věda (jako třeba nějaké kompletní rozebrání nebo renovace strojku).


To že člověk dělá chyby je taky pochopitelný, ale Miyota 8215 není (obzvlášť ve firemním servisu) asi tak velká položka, aby (když někdo něco pokazí) to byla tak strašná škoda. Ty hodinky jsou v koncové ceně asi 5000 Kč, takže předpokládám, že náhradní díly nakupuje MPM za pár šušňů.

A to, na co si stěžuju je, že to to odflákli (ne na cenu). Já jsem si jim stěžoval, že ten strojek se hodně předchází a oni ho nějak poštelovali a on se předchází po údajném seřízení úplně stejně, jako před ním. Logika by byla, že to někde změří, pokud jim to na tom vibrografu vychází, jako že to na nule, tak ho nastaví na nějaké malé zpoždění. Cenu si účtovali normálně ceníkovou, takže si vzali peníze za něco, co neudělali podle specifikace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to vidím jako ramon - seřídili to jak to leželo, jenže při tvém nošení je to prostě jinak. A odpovídá tomu i stejná odchylka před i po regulaci.

Ani bych se nedivil, kdyby výrobce strojky jednoho typu dělil podle nějakých  parametrů chodu do víc kategorií s různou cenou.  A výrobci levnějších hodinek si tak můžou nakoupit levnější strojky, ale s větším rozptylem parametrů.

Seřiď si je a uleví se ti. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebo je zkus dat jeste normalnimu hodinari, nez se do toho poprve pustis sam, at si nic nevycitas.

Na to, aby ses na to vrhnul sam, mas dle meho dost casu potom. Vzdy se da koupit novej strojek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty hodinky jsem nakonec odložil, mám teď na ruce jiné.

 

Ale mám v šuplíku takové young-timer Seiko Divery, do kterých už jsem vrtal (bylo potřeba tam něco upravit), tak na těch si tu regulaci vyzkouším.

 

Odesláno z mého Pixel pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...