Přejít na obsah

PRIM MPM SPORT


Návštěvník admira

Doporučené příspěvky

Zdravím, "zdědil" jsem Prim MPM sport. (bílý cifr, zelené indexy)

https://eshop.prim-hodinky.cz/detail/prim_sport_78_k/1/

Ťuká v nich Miyota, ocelový tah. Nejdřív jsem myslel, že bych je mohl aspoň chvíli nosit, ale ten pohled na strojek je fakt tragický. I ten muj 6r15 od seika by vypadal lépe. Jsou koupené v květnu 2017 a je na ně ještě záruka, otázka zní, zdali se je mám snažit prodat tady na chronomagu (jestli by je někdo vůbec koupil), nebo to rovnou hodit kamsi do aukra. Díky

Ahoj, vlastním taky jedny "Sporty" od Primu z FM, jsou tuším z roku 2000 (koupené jako nové). Na to, že to už tehdá byly levné quartzy, tak mají i dnes slušnou lumi a především to, co dnešní Primky z FM většinou nemají ani v rámci jejich vyšších řad - šroubovací korunku. Jak píše Honza.manta - moc za ně nečekej, tahle značka tu opravdu není moc populární. Budeš rád, když za ně dostaneš cca 1500. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Já mám Prim Sport od MPM už nějakou dobu a čím dál tím rozpačitější dojem z nich mám:

 

+ hodinky i řemínek jsou v pohodě, žádné větší známky opotřebení i když je nosím skoro půl roku non-stop

+ design je subjektivně OK, ale nic o čem bych psal mámě domů
 

- luminiscence číselníku je mizerná, což bych přežil, ale ručičky nejdou vidět po tmě vůbec

- i když je v tom Myiota, tak přesnost je úplně hrozná: dělají za den +35 sekund a (i když jsou v záruce) tak v MPM mi řekli, že to je v rámci tolerance toho kalibru a že seřízení tak odhadem bratru 700 Kč! 

shared-charts%2F9586c8c2-72ce-4a09-81f8-

 

Neměl jsem podléhat nostalgii po retro designu a měl jsem si koupit radši nějaký Seika nebo Citizeny. Za stejný prachy lepší hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám Prim Sport od MPM už nějakou dobu a čím dál tím rozpačitější dojem z nich mám:

 

+ hodinky i řemínek jsou v pohodě, žádné větší známky opotřebení i když je nosím skoro půl roku non-stop

+ design je subjektivně OK, ale nic o čem bych psal mámě domů

 

- luminiscence číselníku je mizerná, což bych přežil, ale ručičky nejdou vidět po tmě vůbec

- i když je v tom Myiota, tak přesnost je úplně hrozná: dělají za den +35 sekund a (i když jsou v záruce) tak v MPM mi řekli, že to je v rámci tolerance toho kalibru a že seřízení tak odhadem bratru 700 Kč! 

 

shared-charts%2F9586c8c2-72ce-4a09-81f8-

 

Neměl jsem podléhat nostalgii po retro designu a měl jsem si koupit radši nějaký Seika nebo Citizeny. Za stejný prachy lepší hodinky.

Regulace myioty je u hodináře do dvou stovek + tlakovka .......... ještě jsem si všiml té poslední věty a nemůžu nesouhlasit  :)

Upraveno uživatelem Ruiz.aw
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na to seřízení jsem se ptal přímo u MPM a tam mě odkázal na jejich záruční servis, který to prý je za cca 700 Kč. Hodinářka to u nás bohužel zabalila díky EET, takže o nějakých 200 Kč si bohužel můžu jen nechat zdát :-/

Jako laik si to představuju tak, že ty hodinky odborně otevře, šroubováčkem odborně trochu potočí tím šroubkem, který vidím přes sklo z druhé strany hodinek, možná to trochu poměří a je hotovo. Takže mě těch jejich 700 Kč fakt vyrazilo dech.

 

No nic mám zkušenost a MPM fakt nedoporučuju. Na to že jsou v záruce, tak to mohli zatáhnout oni. Já vím, že 35 sekund je těsně pod horní hranicí tolerance toho kalibru, ale na můj vkus je to až moc. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Takovéhle pohádky s tím grafem, to mě tedy pobavilo, určitě toto celé fórum je nadšené pro nářky nad MPM :photo:   :photo: 

ale klidně to hoď to za psem i se zárukou, pak zkus JVD a zase to sem napiš.

Kdyby to bylo taky tak na pikaču, tak si pořiď s důvěrou staré ruské z bazaru, to ti  bude užitečnější - Poběda.

**

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neber to vážně.  Je v nich japonská Miyota stejně jako se dává desítky let do Citizen diverů a spousty jiných hodinek, a používal ho samozřejmě i slavný Prim Eltón do Sportů. Kdyby sis koupil jediný originál za 40 litrů s inhouse, aby ses nedivil, že to půjde  podobně. Podle toho grafu Ti to jde stabilně do plusu, což vypadá, že to půjde dobře zregulovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak je třeba si uvědomit, že hodinky v podobné cenové kategorii se při montáži nikdy neregulují, ať je to Švýcar nebo Japonec. Strojky se tam dávají tak jak dojdou od výrobce (v té toleranci okolo půl minuty), nebo ty hodinky  skládá robot komplet celý. Takže zregulovat je potřeba téměř vždy, bych to bral jako úplně normální stav. Kolik tu bylo už Seikařů, co jim to chodilo podobně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak je třeba si uvědomit, že hodinky v podobné cenové kategorii se při montáži nikdy neregulují, ať je to Švýcar nebo Japonec. Strojky se tam dávají tak jak dojdou od výrobce (v té toleranci okolo půl minuty), nebo ty hodinky  skládá robot komplet celý. Takže zregulovat je potřeba téměř vždy, bych to bral jako úplně normální stav. Kolik tu bylo už Seikařů, co jim to chodilo podobně.

 

Jo já tohle beru. Co mě ale trochu dostalo je to, že chtějí za tu regulaci 700 Kč a to v záruční době. Podle nějakých videí na YouTube je pro hodináře celkem brnkačka, jsou lidi, co si to dělají sami.

 

BTW: moje zkušenost je asi trochu deformovaná jedněmi Citizen Divers, které stály téměř stejně (ne-li méně), nikdy na regulaci nebyly a mají out-of-the-box stabilně odchylku asi 1.5 sekundy za den. A v noci svítí jako o pouti.

 

shared-charts%2F5dfb9eb7-c38a-4f51-9f0f-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když to splňuje uvedenou toleranci, tak to berou za nadstandard, kterej se platí. Jinak si myslím, že bys to zvládnul sám, pokud hodinky dokážeš otevřít. Ono je to jednoduchý, ale dlouho to trvá, než tu přesnost  trefíš, a taky se u těchto dělá tlaková zkouška, která taky stojí ze dvě stovky. No a autorizovanej servis, ten je jako vždy nejdražší.

Upraveno uživatelem ramon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem koukal, že snad existuje i nějaká appka, která nějak přes mikrofon změří beaty toho strojku (a nebo stačí i mikrofon a audacity na PC) a nemusí se to dělat metodou pokus omyl.

 

Ale ještě jsem se do toho neponořil :-) Zatím jsem si na Aliexpress objednal základní sadu hodinářského nářadí a ze sbírky vyčlenil jedny hodinky na pokusy :-)

 

Odesláno z mého Pixel pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Update: minulý týden mě kontaktovali a nabídli mi seřízení v záruční době zdarma. Tak uvidíme.

Odesláno z mého Pixel pomocí Tapatalk

Dobra zprava, ne? Mozna to tu nekdo od nich obcas cte a chtej si zlepsit image, kdo vi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Hmm, tak mi po asi 14 dnech přišly, u nich vyjádření servisu, jako že to sice je v toleranci výrobce, ale že jako laskavost mi je seřídí zdarma (a dokonce přiložena faktura, že to jako stálo MPM cca 500 Kč a výsledek tlakové zkoušky) a hodinky jdou

 

... počkej si ...

 

úplně stejně blbě (+33 sekund za den) jako před tím údajným servisem.

 

Fakt nevím, jestli si servis dělá blázny, nebo co.

Asi je fakt otevřu a seřídím si je sám, protože takové diletantství jsem fakt neviděl   :frusty:  :frusty:  :frusty:

Upraveno uživatelem thubalek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...