Přejít na obsah

Seiko Spirit Military Quartz SBCA001


Doporučené příspěvky

Seiko Spirit Military Quartz SBCA001

 

Prečo som si ich vybral

Už dlhšiu dobu som o nich vedel a premýšľal... časom som totiž zistil, že veľké pilotky proste nemôžem nosiť všade, a bez hodiniek ja už nerád, tak zadanie (aj rozpočet) bolo na svete... Navyše som si chcel vyskúšať nosiť hodinky menšieho rozmeru. Rovnaký model v mechanike nebol k dispozícii a to čo bolo sa mi nepozdávalo. Konieckoncov pre to, na čo tie hodinky majú slúžiť je to možno aj praktickejšie.

Prečítal som si teda všetky dostupné názory a skúsenosti majiteľov a Seiya-san (http://www.seiyajapan.com) dostal objednávku. Model je určený len pre japonský trh, takže voľba predajcu bola jasná. 

 

Kým sa dostali ku mne...

V pondelok objednané, zaplatené cez PayPal, obratom automatické potvrdenie prijatej objednávky na mail. Ešte v ten večer boli hodinky odoslané a obdržal som aj číslo zásielky, pod ktorým ju bolo možné sledovať v systéme EMS (Japan post), aj v systéme Slovenskej pošty. Vo štvrtok zásielka priletela na Slovensko a v piatok odvisla na colnici. V pondelok po víkende hneď ráno poštár s pozdravom z colnice, že potrebujú doklad o cene. Faktúra pritom bola nalepená na balíku a ani ho nebolo treba rozbalovať... Nevadí, komunikovali aj mailom a dosť promptne, poslal som im screenshoty z paypal výpisu a pre istotu aj zo zodpovedajúceho bankového prevodu. V utorok vybavili colné konanie a v stredu ráno zvonil poštový kuriér, zaplatil som DPH a mohol som rozbaľovať dlho očakávaný balíček :)

 

Prvé dojmy

Hneď po rozbalení som bol priam nadšený pocitom z nich. Ako je možné že Seiko dokáže za také peniaze ponúknuť takúto kvalitu... Hodinky bez jedinej povrchovej chybičky, triezvy účelný dizajn, na ruku mi padli ako uliate. Hodinková láska na prvý pohľad a dotyk :)

 

Zopár technických údajov

Puzdro je komplet v rovnakej matnej úprave s plochým dýnkom. Priemer bez korunky 37mm, výška 8.5mm, šírka remeňa 20mm.

Ťah je taký aký je... stredné ohýbané dieliky spôsobujú chrastenie, ale nič hrozné. Navyše, za tú cenu nemám právo a ani nevyslovím žiadnu kritiku. Nosiť sa na ňom dajú, vyzerá dobre. No po fotení som ho zložil a budem ich nosiť na G10 tenkom strape. Je to bezpečnejšie, pohodlnejšie, praktickejšie.  

Čierny ciferník krásne kontrastuje s bielymi ručičkami. Čierna dátumovka je veľmi decentná, nerušivá.

Lumi je na čísliciach a ručičkách, po nasvietení pred spaním viem odčítať čas po celú noc. Nie je to síce nič svetoborné a navyše nosím 2.5ky okuliare, no ide to...

Sekundovka skáče presne po indexoch. Backlash (samovoľný pohyb minútovej ručičky pri otočení hodiniek) odhadom na hodnote cca 1/3 minútového dielika, takže pri odpočte minút sa nedá pomýliť. Proste strojček 7N42 pracuje tak ako má. O presnosti nemá zatiaľ zmysel hovoriť, za 2 dni od nastavenia na presný čas nie som ani schopný presne určiť odchýlku v tých zlomkoch. 

 

Dosť ale bolo rečí, prejdem k fotkám...

 

nejaké tie štúdiovky...

post-27820-0-49637500-1389975410_thumb.jpg

post-27820-0-72204500-1389975420_thumb.jpg

post-27820-0-32303400-1389975428_thumb.jpg

post-27820-0-85941800-1389975441_thumb.jpg

 

lumi

post-27820-0-95056500-1389975458_thumb.jpg

post-27820-0-95466000-1389975471_thumb.jpg

post-27820-0-90060600-1389975485_thumb.jpg

 

na ruke sedia neskutočne pohodlne

post-27820-0-77895400-1389975505_thumb.jpg

post-27820-0-44107100-1389975517_thumb.jpg

post-27820-0-67290200-1389975529_thumb.jpg

 

na praktické nosenie Phoenix G10

post-27820-0-02170800-1389975544_thumb.jpg

post-27820-0-51301000-1389975551_thumb.jpg

post-27820-0-87527500-1389975558_thumb.jpg

 

Vnímam ich ako hodinky, kde sa Seiko na nič nechce hrať, proste plnia svoj účel a (aspoň pre mňa) ako bonus super vyzerajú. Quartzky vraj nemajú dušu, tak týmto ju pre istotu dali rovno do názvu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 58
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Stejně jako to píšu u řádově dražších hodin, tak zde to platí taky.

Vyzrálá volba. Že jsi nevzal klasický automat.

Nevím kolik stály, ale vypadaj fakt poctivě. Třeba spona mě překvapila.

Kdybych nebyl kikot, tak tohle by mi na ten aktivní allround (kolo, voda...) plně vyhovovalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Urcite som si vsetko dobre premyslel pred kupou. Tym padom som z nicoho nebol prekvapeny ani znechuteny... stali 147 dolarov vratane postovneho. Telo hodiniek je naozaj krasne spracovane, spona je plechova, no na fotkach vyzera lepsie. No v tejto cenovej kategorii kritika naozaj nema zmysel...

Automat by myslim tymto hodinkam az tolko nepridal.. 

 

Stejně jako to píšu u řádově dražších hodin, tak zde to platí taky.
Vyzrálá volba. Že jsi nevzal klasický automat.
Nevím kolik stály, ale vypadaj fakt poctivě. Třeba spona mě překvapila.
Kdybych nebyl kikot, tak tohle by mi na ten aktivní allround (kolo, voda...) plně vyhovovalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Urcite som si vsetko dobre premyslel pred kupou. Tym padom som z nicoho nebol prekvapeny ani znechuteny... stali 147 dolarov vratane postovneho. Telo hodiniek je naozaj krasne spracovane, spona je plechova, no na fotkach vyzera lepsie. No v tejto cenovej kategorii kritika naozaj nema zmysel...

Automat by myslim tymto hodinkam az tolko nepridal.. 

Velmi pěkné,být v automatu neváhám ani minutu,dobrá volba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Však najít podobný military Seika v automatu je to nejmenší...

top.jpg

 

Ovšem ty kvarcky jsou peckový, překvapuje mě především kvalita náramku, která aspoň z fotek vypadá dost nad standardem pětek a levnějších Seiko quartzů.

Upraveno uživatelem USER47
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

uz to tu bolo spominane, dovolim si zopakovat... presne taketo v automate neexistuju. Najblizsi ekvivalent v automate sa vola SNX427. No biela datumovka, korunka na 4ke a nedostupnost mi ho vyradili z vyberu.

Ani tento model sa vraj uz nevyraba, no Seiya ho stale v ponuke ma...

 

To by mne také zajímalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

velkostou skor SNK809 z aktualnej produkcie. No 30mWR nepotesi...

Naramok je vizualne naozaj velmi pekny. No kvalitou spracovania za tu cenu nemozno ocakavat zazraky a ani som ich neocakaval... na G10 sa mi nosia bezpecnejsie...

Ja som sa osobne quartzu v tomto pripade nestranil a na oplatku mam hodinky ktore nieco vydrzia a naozaj sa mi velmi pacia :)

 

Však najít podobný military Seika v automatu je to nejmenší...

 

 

Ovšem ty kvarcky jsou peckový, překvapuje mě především kvalita náramku, která aspoň z fotek vypadá dost nad standardem pětek a levnějších Seiko quartzů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...