Přejít na obsah

Výměna skla u PS II


Doporučené příspěvky

Protože jsem v sekci nenašel uspokojivou odpověď, založil jsem tohle téma. Poradil by mi někdo, jak doma v amatérských podmínkách vyměnit sklo u PSII ? Mám pěkné sklo na špatném pouzdře - tj sklo nechci zničit - a potřebuju ho přendat na jiné pouzdro. Ve špatném pouzdře je i armovák, ten bych také přendal. Jak na to? Pokud se to někde řešilo, prosím o odkaz. Díky :notworthy:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 45
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Protože jsem v sekci nenašel uspokojivou odpověď, založil jsem tohle téma. Poradil by mi někdo, jak doma v amatérských podmínkách vyměnit sklo u PSII ? Mám pěkné sklo na špatném pouzdře - tj sklo nechci zničit - a potřebuju ho přendat na jiné pouzdro. Ve špatném pouzdře je i armovák, ten bych také přendal. Jak na to? Pokud se to někde řešilo, prosím o odkaz. Díky :notworthy:

Dones to k hodináři. Půlka hodinářů Tě s tím pošle pryč, druhá půlka Ti to klidně udělá - sklo opilují a něčím to tam zalepí.  Nebo možná narazíš na virtuosa, který Ti tam to jetý sklo s armovákem přesadí a ničím to neopatlá. Jestli takového najdeš, tak si ho hýčkej. Ale ne aby Tě napadlo se s těma hoďkama jít osprchovat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já jsem to docela nedávno zkoušel takto:

Nejdříve jsem mrknul na vídeo: 

 

Potom jsem si na ebay koupil lisovací segmenty, okopíroval jsem od číňanů lis a vyrobil si ho.

Při zkoušce lisovacích segmentů jsem zjistil, že ten spodní, do kterého se má sklíčko vylisovat, je moc mělký a sklíčko se do něj nevejde. Nechal jsem si za silonu vyrobit segment dle mého návrhu, tzn. aby podepíral pouzdro okolo drážky pro lunetu, a měl dostatečnou hloubku.

Horní lisovací segment jsem použil o průměru 24mm, abych tlačil na dno vypoukliny sklíčka, a sklíčko vylisoval.

Jemně to lupne, a sklíčko vypadne. Potom z něj volně vyndáš armovací kroužek. -Demontáž hotova.

 

Při montáži jsem do sklíčka vložil armovací kroužek, na to jsem položil pouzdro, a celé to vložil do lisu obráceně, než při demontáži, zvolil vhodný lisovací segment, a pomalým utahováním lisu zalisoval. Vodotěsnost jsem ale nezkoušel.

Toť je můj amatérský postup, doufám, že zkušení hodináři vloží profi postup, a upozorní na příp. finty, o kterých ještě nemám ponětí.

post-9165-0-04649000-1393371751_thumb.jpg

post-9165-0-01144400-1393371773_thumb.jpg

post-9165-0-75940600-1393371801_thumb.jpg

post-9165-0-35077100-1393371821_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Sklo se tam lisuje předem jinak to nejde.  Tohle vypadá, že spíš lisují ven to staré.  Nebo to mají blbě     J. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Epoxidem to jde, ale jak píše Orol, musí být bez prasklin. Taky se stává, že když seženeš jiné, nové, armovací sklo na PS2  a vložíš armovací kroužek, nejde to zalisovat, protože armovací kroužek má o nějakou tu desetinu ke sklu větší průměr  :wine:   J.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vcera mi prisli nahradne sklicka, cina predpokladam. za akra kupovane. podarilo sa mi ho tam dostat rukou, no hrubka a tvar zdaleka nezodpoveda originalu. lem sklicka neprekryva tu vlozku ciernu plechovu, ktora vymedzuje sklicku medzi puzdrom. hrubka je tensia, takze ta vymedzovacia vlozka hrkoce. mam este dvoje rezervných primiek a jedny maju i sklicko dobre, no vytlacat a skusat, ci sadne a bude tesnit mi pride riskantne. lebo to povodne puzdro je v slusnom stave a moze to skoncit, ze oba budu bez skla. ach jo, som sa tesil na cierne ps2ky :( vid obrazok. rucky si nevsimajte, mam tam strojcek, co caka na rucky a ine puzdro. je tam len preto aby sa neposkodil

post-39713-0-58375500-1523346853_thumb.jpg

Upraveno uživatelem CsabaC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...