Přejít na obsah

Benrus ... americké hodinky se Swiss srdcem ...


M@chino

Doporučené příspěvky

Pouzdro ocelové 35mm, luneta 36mm, s korunkou 38mm, lug to lug 38mm ... hodně mě zajímá co je uvnitř ... jenže stav je NOS vč. původního sklíčka (je neleštěné!) ... takže je otvírat nehci ... popravdě jsem se těch barev bál, ale není to tak hrozný cirkus :) ... mám z nich velkou radost :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozdíl mezi Benrus a Benarus je ... Benrus založeno 1921 ... Benarus založeno 2008 ...

 

Chapu,ze chces zachovat nedotcenej stav,ale hodky,respektive kalibr,uz peknych par let maka,vzhledem k tomu,ze je to monoblok(ted mam na renovaci taky jeden..),tak se tam sam nedostanes...hlavne by si to pouzdro,myslim,dojebal.Nechal bych je vycistit a pri te prilezitosti nakouknul,co v nich tepe.Google nenapovedel?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkné! Tato firma vůbec vyráběla zajímavé kousky. Hlavně měli fakt široký záběr - od masivních military hodinek až po tenké zlaté oblekovky.
Přesně tento model jsem před časem viděl na Aukru, byly jen malinko jeté a prodaly se myslím za nějakých 1 500 Kč. Jsou trochu pouťové ale jako retro přírůstek do sbírky... proč ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkné! Tato firma vůbec vyráběla zajímavé kousky. Hlavně měli fakt široký záběr - od masivních military hodinek až po tenké zlaté oblekovky.

Přesně tento model jsem před časem viděl na Aukru, byly jen malinko jeté a prodaly se myslím za nějakých 1 500 Kč. Jsou trochu pouťové ale jako retro přírůstek do sbírky... proč ne.

 

Jsou to ty z Aukra..co konkretniho ti na nich prijde poutovy?Pouziti modry barvy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou to ty z Aukra..co konkretniho ti na nich prijde poutovy?Pouziti modry barvy?

Nemyslel jsem to vůbec špatně, ten ciferník kombinující modrou, červenou, bílou a poměrně velký štítek se značkou, je prostě trochu divočejší. To ale k době, ze které pocházejí patří. Upřímně řečeno mě trochu žere, že jsem si je nekoupil sám  :whistle:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemyslel jsem to vůbec špatně, ten ciferník kombinující modrou, červenou, bílou a poměrně velký štítek se značkou, je prostě trochu divočejší. To ale k době, ze které pocházejí patří. Upřímně řečeno mě trochu žere, že jsem si je nekoupil sám :whistle:

 

Jasny,barevny kombinace jsou typicky,divery ze sedmdesatych,osmdesatych let,jsou mnohdy divoky,mrkni na Orient King diver,tam to je barevne uz prestreleny,ale dnesni optikou...tohle jsou,IMHO,usedly,fesny divery,jsem opravdu zvedavej na odhaleni kalibru...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

největší ikonou značky Benrus je vojenský diver typ dodávaný pro US ARMY ... používali je například ve Vietnamu (zdroj)

 

... otvírání zatím neplánuji ... šlapou naprosto ukázkově ...

 

To je origo kousek? Gratuluju moc. Jsou super. Nemas tu k nim uz nekde vic informaci nebo fotek, pokud ano mohl bys dat odkaz prosim?

 

edit: ted to znova ctu a asi jsem to blbe pochopil a fotky jsou asi ilustracni z netu, ze? :)

 

 

Jejich moderni repliku/homage dela mkii pod nazvem Paradive

 

Uz jsem je 2x skoro koupil, ale nakonec me odradila velikost a i cena. Snazim se sehnat drivejsi MKII model Blackwater, ale nejsou...minuly tyden byl jeden na WUS a prodal se asi za 2 hodiny. Pred 14 dny jsem si prave Blackwater zkousel nazivo od jednoho clena z WUS a perfekt, klasicka MKII kvalita. 

 

edit2: na Dagaz Cav je taky docela chvala a uz se pomalu zacinaji objevovat i na WUS, tak to nakonec mozna zkusim. 

Upraveno uživatelem kloubik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Vietnam War ... Benrus Watch Co. ... Military Specification: MIL-W-46374 ... JAN 1969

 

 

zdroje fotek:

 

MIL-W-46374 a Sgt. Barnes

https://www.google.cz/search?q=barnes+platoon&sourceid=ie7&rls=com.microsoft:cs-CZ:IE-Address&ie=&oe=&gfe_rd=cr&ei=PBC_VqufI-KI8QfO_4S4Cw&gws_rd=ssl

 

MIL-W-46374 a Vietnam War

http://milspectime.com/?p=551

post-11168-0-75292200-1455363722_thumb.jpg

post-11168-0-58498400-1455363756_thumb.jpg

post-11168-0-39996400-1455363787_thumb.jpg

post-11168-0-73331500-1455363807_thumb.jpg

post-11168-0-39241000-1455363823_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...