Přejít na obsah

Longines Heritage 1935


kloubik

Doporučené příspěvky

Tohle byl dobrej projekt, dodnes mam v pameti fotku Viktorova kusu na vintage remenu. S prichodem PRS-9 ale dalsi realizace ztratily smysl a ted bohuzel PRS-9 ztraci legitimitu. Zatracenej Longines, proc to neudelali opravdu poradne...

Mohl by Viktor dát tu fotku o které mluvíš./nebo nemáš ji někde uloženu?/.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 108
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Co se týče použití strojku je tu zcela jiný zásadnější problém - korunka.

 

Jestli ji Longines na tomto modelu dělají šroubovací, je automat praktickou téměř nezbytností - pak tedy 2892 se znehybnělým datem.  Nemusíme dělat nic, než znehybnit datum a nový  ciferník - to ještě si dovedu představit, že jako butique edition českého dovozce zaplatíme.Například takhle to celkem vychází, dokonce snad s celou šestkou.

12longines_retro_1935_no.jpg

 

53longines_retro_1935_no.jpg

 

Pakliže ji dělají vhodnou pro manuální nátah, tak je unitas lepší volba, zkusím někdy odhadnout, kam se dostane vteřinovka na ciferníku, pouzdro je velké dost, ale ciferník je kvůli vroubkované lunetě myslím dost malý - aby z vteřinové stupnice nebylo malé kolečko u kraje. Rozteč ruček obou strojků snad najdu na eta.ch. Ale to je o nových komplet hodinkách, to nedáme finančně.

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby zbytecne nezvetsovali velikost pouzdra, mohli ji vyhodit. Uplne to vidim ... :)

 

Zakaznik: "Vintazni Longines CAF jsou skvele hodinky, udelejte remake."

Marketing: "Inzenyri, budeme delat remake CAF, ale musite zvetsit prumer, to je trend!"

Inzenyri: "Bude to vypadat blbe, protoze sestka se tam ani uplne nevejde a bez ni je to misto zas moc prazdny"

Marketing: "Musite zvetsit prumer, to je trend!"

Inzenyri: "Tak tam dame datumku, aspon se to misto zaplacne."

Zakaznik: "Longines to zase posral datumkou..."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co k tomu dodat, v přímém srovnání ty původní byly hezčí. Zase jeden vyšlizmus ze strojku. Ach jo.

 

Těžko mluvit o vyšlizmu, čeče - roteče strojku prostě musíš respektovat - lepší je mluvit o půdorysu. Ta pračka je ovšem hrůzostrašná. Pořád si myslím, že ta varianta s celou šestkou je nejlepší, alpoň je totiž upřímná a taková přirozená. Symetrie kulatých napojení ruček a šestky na mimostřednou vteřinovou stupnici se mi zdá to trochu vylepšuje. Subdial by se musel malinko zmenšit, ale aby zas nevyjel z proporcí :D. Ale o moc lepší už to nebude :D

 

V přímém srovnání - pokud vím, byly nejmíň tři varianty původního ciferníku, ten prvorepublikový, tedy jediný, co mohli nosit RAF piloti, měl, pokud vím, uřízlou 5 a 7 a domnívám se, že i o ten 1mm větší pouzdro - jdu to přeměřit.

 

Jinak, kdyby měly původní průměr, asi by tam musela být buď tečka, nebo uřízlá šestka, nebo jinej novotvar - to taky není výhra. jediná možnost je unitas - případně ještě upravený s mimostředkou posunutou ke středu, jak to dělá např. Dornblueth - ale chce za to nejmíň kilo.

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Trochu oživím vlákno malým a rychlým porovnáním. Hodinky mám dva dny, takže zkušeností minimum, ale nadšení zůstává, jsou pohodlné, snadno čitelné a mají datum, což je pro mě naprosto nezbytné. Níže pár fotek v porovnání s modelem z roku 1935. Za ty peníze absolutní spokojenost, a troufnu si říct, že jsem dostal víc, než jsem očekával.

 

post-10202-0-32287400-1415952798_thumb.jpg

post-10202-0-60238300-1415952802_thumb.jpg

post-10202-0-81961100-1415952808_thumb.jpg

post-10202-0-03206000-1415952813_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pekne, povedene. Gratuluji, at dobre slouzi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

luxusni dvojka. moc jim to slusi.

Trochu oživím vlákno malým a rychlým porovnáním. Hodinky mám dva dny, takže zkušeností minimum, ale nadšení zůstává, jsou pohodlné, snadno čitelné a mají datum, což je pro mě naprosto nezbytné. Níže pár fotek v porovnání s modelem z roku 1935. Za ty peníze absolutní spokojenost, a troufnu si říct, že jsem dostal víc, než jsem očekával.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...