Přejít na obsah

Muhle Glashutte Kampfschwimmer


kloubik

Doporučené příspěvky

Alda tu pred nejakym casem zminoval, ze MG bude mit novy model pro jednotku nemeckych Kampfschwimmer.

 

Informace nebyly zadne, ale znelo to docela slibne. Podle obrazku nize ale nevim nevim...sun burst dial na vojenskych hodinkach?

 

Specifikace:

 

Movement; SW 200-1 in Mühle execution with woodpecker neck regulation, own rotor and characteristic surface finishes. Hacking. Fast date correction. 38-hr power reserve.
 
Case: Stainless steel with unidirectional bezel. 2.5 mm thick, domed and anti-glare sapphire crystal. Screw-in crown. Water-resistant to 30 bar. ? 44.0 mm; H 15.1 mm.

 

 

1433249d1395825325-muhle-glashutte-kampf

Upraveno uživatelem kloubik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 55
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Návštěvník Alda

Muhle jsou znami tim, ze na navrhu jejich tool hodinek se podileji lide, pro ktere jsou hodinky primarne urceny. SAR-RT, SAR chrono, Rasmus, Seebataillon a Kampfschwimmer nevyjimaje. Navic je docela mozne, ze bude black verze.

 

jinak, me se libi, luneta vypada tvrdacky :) Akorat by se mohli zbavit tech sroubovacich stezejek. Nejde ani tak o to, ze jsou sroubovaci, ale ty sroubky, to je bida. Vypadaji pekne, to jo, ale po prakticke strance, kdy musi clovek v ruce drzet dva ploche sroubovaky a modlit se, aby totalne nedodelal pouzdro, je na prd. Ja jsem to resil polepenim pouzdra paskou, ale je to otrava. Temhle hodinkam by imbus slusel (kdyz uz to musi byt sroubovaci). Meli by udelat upgrade na stezejky. Daji se prece pouzit hrube stezejky typu seiko MM, ktere vydrzi. Paklize se tato blbost stala jejich typickym prvkem a kdyz se podivam na vetsinu jejich modelu, tak bych rekl ze ano, maji u me smulu a je to skoda, protoze jejich hodinky jsou naprosto spickove zpracovane. U Muhle fakt clovek nemusi resit prach pod sklem apod. blbosti :)

Upraveno uživatelem Alda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se mi líbí je semknutí korunky v její ochraně,možná by neuškodily kratší nožky,vzhledem k průměru,jo,ty imbusy by jim seděly parádně,luneta,tam se bojim aby to nepřipomnělo nějaký laciný designy,ale snad vědi co dělaj to ukážou pořádný fotky,cifr vypadá na plastický indexy což je paráda,ručičky se mi taky líběj,neni to modrý antireflex :-) ,z takovýho obrázku moc nevyčtem,ale jako představitelky funkčního designu a konstrukce v modernim pojetí se mi líběj.Myslim,že ani ta luneta mě nezklame,je to aspo? něco jinýho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přijdou mi krásný a nepraktický. Budou určené na velkou ruku. Ta délka nožiček předurčuje, že vždy bude mezi řemínkem a hodinkami spára. Po nasazení na ruku půjde řemen okamžitě dolů a nebude to hezky vypadat. Bude velmi těžké (ne li nemožné) najít řemen, který jim bude sedět. Vidím v tom velkou slabinu těchto hezkých hodinek...

Jsou jiné než běžná produkce většiny firem a to z nich dělá něco výjimečné. Ale korunka na 3:30 mi lehce evokuje Seiko a po chvilce koukání jsem se přistihl, že je přirovnávám ke svým 7002 a to není dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pouzdro bude kvatni,o tom zadna,stejne tak vyladenej kalibr,ale pusobej na me poutove,SAR,Rasmus,oboje tool jako prase,presto vyvazeny a nadherny hodinky.Tady ten cifernik je hroznej,nelibi se mi na nem lautr nic,indexy,strasny rucky,"pilotni" trinangl na 12,v neposledni rade ten sun burst,takovej "peknej" fashion design,ale pro elitni armadni potapece??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Alda

věděl by někdo, proč je luneta indexovaná po cca 3minutách?

tady je vysvetlení

 

 

They are the German Navy's oldest and most highly-trained special unit: the "Kampfschwimmer" (frogmen, like the Navy Seals a special unit of the German Navy). But although their name would not seem to suggest it ? this Navy unit does not operate exclusively at sea. It is in fact trained for triphibian deployment, i.e. missions at sea, on land and by air.

 

Measuring time is an important tactical factor for the frogmen ? whether it involves reaching their mission destination or checking how long a diver is underwater. With its "Kampfschwimmer" model, Mühle is unveiling a timepiece that was specially developed for the elite unit of the same name.

 

A unique feature is the three-minute scale on its bezel. This unusual time increment is of great significance to the frogmen: as they are trained to cover various distances during a dive in exactly three minutes. In fact, during their three-year training, frogmen spend an entire three months performing daily dives, in order to swim a certain distance at exactly the right pace. During a dive, the new "Kampfschwimmer" watch is attached to a special compass board. With the watch and a compass, the soldiers can find their way perfectly under water.

 

 

Cena: 2500 eurokorun

post-6-0-25910600-1395916235_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Alda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tady je vysvetlení

 

 

They are the German Navy's oldest and most highly-trained special unit: the "Kampfschwimmer" (frogmen, like the Navy Seals a special unit of the German Navy). But although their name would not seem to suggest it ? this Navy unit does not operate exclusively at sea. It is in fact trained for triphibian deployment, i.e. missions at sea, on land and by air.

 

Measuring time is an important tactical factor for the frogmen ? whether it involves reaching their mission destination or checking how long a diver is underwater. With its "Kampfschwimmer" model, Mühle is unveiling a timepiece that was specially developed for the elite unit of the same name.

 

A unique feature is the three-minute scale on its bezel. This unusual time increment is of great significance to the frogmen: as they are trained to cover various distances during a dive in exactly three minutes. In fact, during their three-year training, frogmen spend an entire three months performing daily dives, in order to swim a certain distance at exactly the right pace. During a dive, the new "Kampfschwimmer" watch is attached to a special compass board. With the watch and a compass, the soldiers can find their way perfectly under water.

 

 

Cena: 2500 eurokorun

 

aha, děkuji, teď už to dává smysl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mühle-Glashütte je moje srdcovka. Líbí se mi od nich SAR RT a hlavně SAR flieger - ty si chci v blízké budoucnosti pořídit. Tenhle model je zklamání. Zubatá luneta, která se mi líbí třeba u fortisek mě tady neoslovuje, barevné sladění, flieger trojúhelník mimo indexy.. celkově nehezký hodinky, i když třeba naživo budou vypadat lépe než z tohohle obrázku.

OT  ta fotka těch potapěčů s kvérama má teda atmosféru! 

Upraveno uživatelem jansen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...