Přejít na obsah

Glashütte Original Seventies Chrono Panorama Date


Návštěvník Snow

Doporučené příspěvky

Díky za slova uznání pánové - taky jsem z nich po vybalení doslova padnul na prdel  ^_^

 

Po dohodě s prodávajícím jsem si včera večer naordinoval 3 dny ~ 70 hodin "bobříka bez němky", abych měl před uvolněním platby na Chrono24 jistotu že se mi hodinky po dalších pár hodinách chodu, hraní s flájbekem a nebo večer při "dvouciferném" přetáčení data nezastaví, nevybuchnou a nebo jinak nedezintegrují. Přece jenom jde o nenošený "NOS" kousek, navíc měsíc po malém servisu u výrobce kvůli korekci nulové polohy u chrona. Po 35 hodinách od seřízení (z toho 10 hodin na ruce) a několika start-stopech vidím 3 sekundy v plusu, tj. zatím není důvod ke stížnostem  :cool02:

 

Jinak kromě hodinek samotných považuju za mimořádně nápadité i provedení krabičky, s na první pohled fórově působícím cestovním penálkem: žádnej hadřík, žádné dílky tahu, žádnej slíbenej šroubováček na řemen s pinem na rychlé nastavování data (šroubovací korunka má akorát 2 pozice), jen lisovaná ekologiš obálka s manuály a záručákem...  :helpsmilie:

Překvápko nastane při "prvním frenetickém páčení hodinek ven" kdy se spolu s polštářkem z obalu uvolní i celý střed pouzdra - aby se i tento při pokusu o rozepnutí tahu (safra proč tak úzké a vysoké bočnice?) dezintegroval na půlky a umožnil sundání hodinek. No a teprv při skládání a hledání horní/dolní strany si všimnete že vevnitř je vychytrale schovaná pidišperkovnička, včetně stylového pytlíčku a výše uvedených propriet!   :thumbsup_anim:

post-18308-0-20659800-1559325283_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za slova uznání pánové - taky jsem z nich po vybalení doslova padnul na prdel  ^_^

 

Po dohodě s prodávajícím jsem si včera večer naordinoval 3 dny ~ 70 hodin "bobříka bez němky", abych měl před uvolněním platby na Chrono24 jistotu že se mi hodinky po dalších pár hodinách chodu, hraní s flájbekem a nebo večer při "dvouciferném" přetáčení data nezastaví, nevybuchnou a nebo jinak nedezintegrují. Přece jenom jde o nenošený "NOS" kousek, navíc měsíc po malém servisu u výrobce kvůli korekci nulové polohy u chrona. Po 35 hodinách od seřízení (z toho 10 hodin na ruce) a několika start-stopech vidím 3 sekundy v plusu, tj. zatím není důvod ke stížnostem  :cool02:

 

Jinak kromě hodinek samotných považuju za mimořádně nápadité i provedení krabičky, s na první pohled fórově působícím cestovním penálkem: žádnej hadřík, žádné dílky tahu, žádnej slíbenej šroubováček na řemen s pinem na rychlé nastavování data (šroubovací korunka má akorát 2 pozice), jen lisovaná ekologiš obálka s manuály a záručákem...  :helpsmilie:

Překvápko nastane při "prvním frenetickém páčení hodinek ven" kdy se spolu s polštářkem z obalu uvolní i celý střed pouzdra - aby se i tento při pokusu o rozepnutí tahu (safra proč tak úzké a vysoké bočnice?) dezintegroval na půlky a umožnil sundání hodinek. No a teprv při skládání a hledání horní/dolní strany si všimnete že vevnitř je vychytrale schovaná pidišperkovnička, včetně stylového pytlíčku a výše uvedených propriet!   :thumbsup_anim:

attachicon.gifIMG_3040.jpg

Milý příteli nic ve zlém,ale bude krása po tobě dědit  :clap:  :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tebe bych klidně adoptoval Honzo - ale pospěš si než mě škrábne ze synátorových eskapád ve škole, dneska už jsem k tomu fakt neměl daleko  -_-  

A nebo než se drahá polovička manželka dohmátne kolik ta švanda stála a zavolá MichaloviH, ať mě zavčasu nechá ouředně zbavit svéprávnosti  :wacko:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radku, dost dobrý. By mě zajímala skutečná rezerva, v papírech píšou 70h+-5%...

 

Uff, období sebezaření je u konce - hodinky sundané z ruky ve Čtvrtek kolem půl páté odpoledne se zastavily až dnes ve 14:24, tj. rezerva chodu i bez ručního dotažení korunkou prakticky nominálních 70 hodin. V hodinkovnici jsem schválně několikrát pustil/zresetoval/zastavil/snuloval stopky, někdy po obědě byla celková odchylka po víc než 3 dnech zhruba +11 sekund - tak uvidíme jak se jim bude dařit při nošení a ve winderu (musel jsem ve sklepě pohledat 4-místný)  :cool02:

post-18308-0-21690500-1559491996_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky pánové - tolik uznání od "nejpromiskuitnějších hodinkofilů" mi navozuje doslova chronobundový rauš.  :sweatdrop:

 

Původně jsem chtěl do "EDC výběru" jenom "něco jiného, modrého", viz krátký pokus s ne úplně marným sloníkem Zenith. Bohužel, vedle hódobóžových Snowflake GS většina zde se pohybující konfekce vypadá jak od chudých příbuzných - no a Streetglidova story o kolotočářském funuse mě definitivně utvrdila v přesvědčení že přes hodinkový mainstream už pro mě vlak nejede  :thumbsdown_anim:

 

Jak píše kolega wizard-ov, "víkendová rezerva chodu" (winder mám, ale proč si snižovat standardy nastavené PAM+SpringDrive?) a "datumovka pro slepejše" (kvůli sešroubovanému ramenu flusanec na zápěstí = hodinky bez datumky, na což mi stačí Radiomir 572) byly i u mě povinné prerekvizity - a dost mě křekvapilo že ani v cenové relaci "menšího auta" si vlastně nebylo z čeho vybírat. Arogantní konzervativnost většiny Swiss výrobců je doslova urážející, štěstí že moje první račmena byly vlastně taky z Glasshütte. Ani nevím kde ten veterán skončil (do recenze zkusím tatíkovi vysypat šuflík), nicméně kvalitativní posun který krušnohorci od podobné startovací čáry jako PRIM dokázali za posledních 30 let urazit je pro tuzemce impozantní - no a výsledkem je IMHO hodinková kategorie sama o sobě, podobně jako jsou dnes GS nebo Patek...  :cool02:

post-18308-0-02391500-1559513867_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Náhodou, oproti PAM v plnotučném pouzdře 1950 s výškou přes 18mm jsou to se 14mm s zkosenou lunetou příjemně kompaktní chrona  :speak_cool:

Ale chce to samozřejmě (neplandající) tah, origo řemen/guma hodinky kvůli spodnímu uchycení opticky docela výrazně zvyšuje. 

post-18308-0-39120300-1559654403_thumb.jpg

A mimochodem, kromě toho že přirozeně navazuje na tělo hodinek, tak jde o teprv druhý tah co jsem potkal (první byl od Suunto Elementum) který mě absolutně vůbec netlačí a neepiluje  :cool02:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ať si sjednotíme perspektivu (každý máme jinou ruku, tak ať je to na stejné), tohle (+cokoliv s Valjoux 7750) jsou u mě "macci"...

 

 

post-18308-0-46608000-1559693267_thumb.jpg

post-18308-0-83923700-1559693827_thumb.jpg

post-18308-0-19637400-1480519377_thumb.jpg
post-18308-0-72333000-1477995545_thumb.jpg
post-18308-0-47463700-1470433898_thumb.jpg
post-18308-0-28644300-1463749331_thumb.jpg

 

Když pominu znatelně větší hmotnost "hranatého" pouzdra s průhledem a festovním tahem, tak na téže levačce mi GO70's naopak přijdou objemově srovnatelné s keramickýma tříručkama Sub/GMT (trčící luneta/plechové dýnko/fórový tah, se započtením flusance rozdíl ve výšce ani ne milimetr) a nebo s Junghansovým rádiově řízeným Panzerem na baterky...  

post-18308-0-44995300-1559693278_thumb.jpg

post-18308-0-87048600-1463832812_thumb.jpg
Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...