Přejít na obsah

Tribute to Geophysic


sery.vlk

Doporučené příspěvky

Návštěvník Snow

Ani nevím, jestli je použití existujícícho strojku do nového modelu exces nebo už se to stalo v nedávné minulosti a tedy se to stává standardem.

 

To také nevím. Samozřejmě, že bych s radostí přivítal nový, parádní, robustní strojek. Ovšem v tom případě bych nechtěl vědět cenu ocelového modelu, která už je už nyní 7500?.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 44
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Jéšiš, já jsem tááák zklamanej .....  šerý vlku , PROČ ????? to píšeš ?? Samozřejmě, je to zajímavé srovnání s batyscaph, který jsou tedy neméně sqvjelý, ale PROČ ???

 

Snow, nenechme se otrávit KVANTITATIVNÍMI argumenty :) Vždyť, co je to ňáká přesnost ( quartzky budou vždycky lepší) ,  rezerva chodu (dtto), tři pérovníky ( vždycky můžou bejt i čtyři, ne?), křemíkový vlásek ( to umí i damasko)  proti KRÁSE a machrindexu, že !!  

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Já si až teď z toho videa všimnul těch lumibodů na vnitřní lunetě, to je nádhera... :wub:  Já bych snad uměl prodat Pamy i Rolády a sestavit si svatou trojici jen u JLC...

 

 No to bych neváhal ani vteřinku. Světlý geophysics, tmavý reverso 1931, to by byla splněná povinnost, a pak ještě jednu pecku pro zábavu :D

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenom pro zajímavost Vlku, jaká to byla odchylka?

 

Nic dramatického, zkrátka přešly o nějakou vteřinu do minusu -- a mistr hodinář mi řekl, že je to subtilní strojek, že mám nad nějakou vteřinou odchylky mávnout rukou. (Nebo se mu nechtělo regulovat odchylku štelováním závažíček na setrvačce, to je taky možné .-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, cumbajlšpíl Nejvysýls :) Ale já myslel spíš něco s funkcí - stopky, měsíček, budíček, jinej randálek ......

 

Jenže já ti pořád nevím, prý je v nich subtilní strojek, myšleno subtilní na úkor přesnosti odolnosti.......

 

Pořád myslím na tu polemiku šerého vlka. Nemohu vyloučit, že rozhodovalo šetření nákladů, protože tím opravdu notně  ušetřili, ale možná, že JLC prostě v tributu chtěli jít stejnou cestou, jako originál, nejen opticky, ale i technicky, na novinky mají xtreme-lab. Prostě chtěli dát klasickou antimagnetickou klec a nechtěli průhled ( sklíčko zespoda by je zabilo) a aby udrželi hodinky nízký, tak potom potřebovali "subtilní" strojek, který v JLC možná až za tak subtilní nepovažují a mimo jiný snad i kvůli VR potřebovali automat. Pro mne to dává logiku, který, připouštím, chci věřit víc, než počtářskýmu nihilistickýmu komerčnímu skepticismu. :)

 

Ale uznávám, lascivní vypuštění COSC je ostuda a velký argument proti mému snílkovství - ach jo.

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cigi - mistr hodinář, co o tomhto strojku mluvil tak trochu s despektem, byl mistr přes Schaffhauseny, z vídeňskýho servisu - tak ono je třeba uznat, že asi byl zvyklej zásadně větší stroje .-) Ale třeba Iztapa s tímhle strojkem taky nějak laboroval, co se pamatuju, když si pořídil ty potápky. Tenhleten kalibr 899 má 3,3 mm a dávají ho např. i do Master Ultra Thin Date (tloušťka 7,5 mm i se safírovým dýnkem).

 

Jinak JLC dnes COSC nepoužívá vůbec, má přece svůj 1000 hours controle... takže vypuštění COSC mi přijde naprosto logický.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale uznávám, lascivní vypuštění COSC je ostuda a velký argument proti mému snílkovství - ach jo.

 

Ve videu se mluvi o toleranci -1/+4 vteriny. Je to JLC standard plosne v ramci 1000 hours controle nebo jen u specifickych modelu jako prave u Geophysics? 

 

Snazil jsem se najit, jestli je nejaky rozdil mezi 898/1 a 899... uvadi se ze 898/1 je evoluce kalibru 899, oba maji ale stale 3,3 mm a a krome udajne moznosti pridat day/night ukazatel jsem zadne jine podrobnosti nenasel, takze ta evoluce je asi primarne v oznaceni modelu nez v nejakych dalsich zmenu kalibru. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve videu se mluvi o toleranci -1/+4 vteriny. Je to JLC standard plosne v ramci 1000 hours controle nebo jen u specifickych modelu jako prave u Geophysics? 

 

Snazil jsem se najit, jestli je nejaky rozdil mezi 898/1 a 899... uvadi se ze 898/1 je evoluce kalibru 899, oba maji ale stale 3,3 mm a a krome udajne moznosti pridat day/night ukazatel jsem zadne jine podrobnosti nenasel, takze ta evoluce je asi primarne v oznaceni modelu nez v nejakych dalsich zmenu kalibru. 

Mně naopak přijde celkem logické, že i při drobném pozměnění strojků je nějak rozliší číslem. Z hlediska výroby a servisu je to zřejmé a jediný způsob jak udržet přehled a pořádek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Soudit, že se jedná o lakýrku z jediného shodného parametru, navíc zcela základního, který se zmíněnou "evolucí" těžko změní, a chybějících podrobností,  je odvážná úvaha. Jinde bych se neozval, ale tady se jedná o JLC, připomínám. Evolucí zjevně myslí vícero drobných vylepšení a jak píše shora Dali, potřebují již vlastní číslo pro identifikaci součástek.

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Žádné turbo, žádné vyfikundace. Jenom si myslím, že cenovka obsahuje příliš velkou prémii za (nečíslovanou) limitku. Vlastně je to obyčejná hodinka, inspirovaná slavným předchůdcem, do níž strčili jeden z mnoha obyčejných strojků, co mají na skladě. A jaksi mimochodem se při tom nesnížili k tomu, aby si šli pro nezávislý certifikát - přitom "chronometre" byl jednou z hlavních kvalit původních Geophysic.

 

sery.vlk, on 04 Lis 2014 - 16:23, said:

 

Jinak JLC dnes COSC nepoužívá vůbec, má přece svůj 1000 hours controle... takže vypuštění COSC mi přijde naprosto logický.

 

 

Tak jak moc ti chybí ta nezávislá certifikace ? :)  Je to 1000 hours controle srovnatelný nějak s COSC ? 

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...