Přejít na obsah

Už mě to zase chytlo...


Doporučené příspěvky

Obracím se na vás s prosbou o radu :-)

 

Předevčírem mě chytnul hodinkový záchvat s tím, že nutně potřebuju PVD(černý) pilotky. Hledal jsem všemožný alternativy klasicky především německých výrobců a jako vítězové mi vyšly následující stroje:

1.       Laco Bielefeld http://www.chronoshop.cz/laco-fliegeruhren-b/laco-bielefeld

2.       Archimede Pilot BB http://www.chronoshop.cz/archimede-pilot-42/archimede-pilot-bb

Taky jsem si vzpomněl, že už dlouho koukám po Archimede Arcadia 42mm v modré variantě, ale to jen na okraj http://www.chronoshop.cz/archimede-klassik-42/archimede-klassik-42-stribrna-modra-modra

 

Naštěstí jsem se z toho všeho vyspal a vysvětlil si, že pilotky už mám a ty černý bych tak moc neunosil, navíc veškerý německý hodinky pěkně zdražily(nedostatek strojků ETA a kurz koruny za který děkujemeL)

 

Bohužel mě včera večer potkalo něco podobného znovu, tentokrát racionálně odůvodněno, že potápky na léto k vodě a na pohodu vážně potřebuju a začal jsem pokukovat po méně profláklých značkách z různých koutů světa ? Steinhart mě prostě tak nedostal, i když poměr kvalita/cena je super, Archimede žádný hezký potápky nedělá?no a co tedy? Koukal jsem po Crepas, americký LüM-Tec, načež jsem skončil u novozélandské malosériové značky Magrette, která vyrábí každý model číslovaný max do 750ks a jejich designy se mi prostě líbí(ano, jsou to trošku Panerai) :-)

 

Následoval tedy výběr z jejich portfolia a nakonec zvítězil model Moana Pacific Professional 500M ve variantě ocel/modrá s tlakovým ventilem(až se budu potápět přes 300m :-)) a lehce potuněnou vyšší řadou Miyoty. Studoval jsem poctivě všechny recenze a uživatelé jsou nadšeni ze zpracování a řemínku s překlápěčkou v ceně a nenašel jsem nic zásadně negativního. Mají parádní LUMI vrstvu, safír s antireflexem, překlápěčku, jsou na gumě a hlavně jsou ?jiný?, ale přitom to není úplně úlet. Škoda je, že k ceně 545USD je třeba započítat ještě CLO a DPH a tudíž je asi lepší koupit je u jejich evropského zastoupení za 499EUR.

http://www.magrette.com/the-timepieces-moana-pacific-professional-ss.php

 

Ještě je třeba dodat, že hodinky mají 44mm bez korunky a lug to lug 55mm, výška 16mm, takže žádný drobek, ale hmotnost je 167g, což je míň, než moje Heuerky(asi díky řemínku guma vs ocel)

 

?Tak?já už jsem se vykecal, třeba mě to do zítřka zase přejde, ale i přesto bych rád znal Váš názor na ně, jestli jsem se zbláznil správným směrem:-) Využití bude v létě k bermudám a žabkám, občas na sport, k vodě, prostě volnočasový hodinky ideální na gumovým řemínku.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo,to mužu potvrdit,s monstrama jsem vydržel celej tejden.Co jsi našel opravdu dost připomíná pamy,budou to asi i pěkný bambule na ruce,kupovat je bez zkoušky trochu hazard.Za tu cenu mi tam chybí trochu lepší strojek.Jestli na ně máš ruku,moje představa je 19cm a vejš,proč je nezkusit,poslat se ztrátou dál je můžeš vždycky.Asi hodně lidem by vadila ta podobnost,chci pam a nemám na ně...Osobně bych je přesně z tohoto důvodu nechtěl (vždyť jak dlouho již vedu svůj vnitřní boj Davosa,Steinhart vs. víme co),dál na ně nemám ruku a asi by mě neuspokojoval strojek.

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Monstra jsem na ruce měl a vůbec mě nezaujaly, takže ty jsou mimo hru... Mně ty Pamy zas tak moc nepřipomínaj, to maj jiný modely, který jsou jim podobný daleko víc, strojek mě úplně neuráží, respektive jak jsem psal, z toho, co se dá koupit s ETA mě nic nezaujalo a to po těch potápkách koukám už dlouho...nebo skončím u Aquaracerů a bude vyřízeno :helpsmilie:

EDIT: jen musím zvážit tu velikost

Upraveno uživatelem Karussell
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po magretkach sem taky pokukoval, ale cim vic sem koukal na fotky tak se mi zdaly jako plastaky (cifr s lunetou), vim ze je kidi dost vychvalujou, je to vylozene subjektivni nazor.

U tech modrejch Haliosu mi prijde ta barva silene kriklava, jestli se to rychle neokouka...

 

Co Ancon, tam by te nic nezaujalo?

Upraveno uživatelem the MJ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm, pokud jsou Halios takový fórový, tak to je vyřadím, Ancon dělá bohužel jen bronze modely a to je pro mě moc kolotoč :-( Včera jsem po všemožným měření a zkoušení současných hodinek usoudil, že by na mě tyhle Magrette byly asi moc velký a je risk je koupit bez vyzkoušení...a dnes když mám na ruce TH, tak se celej den kochám tím zpracováním, jak jsou krásný a že by mi ty Aquaracery asi seděly nejvíc... :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...