Přejít na obsah

Výběr hodinek do 5K


Doporučené příspěvky

Prošel jsem tohle forum , ale stále jsem si nedokázal vybrat hodinky, které bych opravdu chtěl.

Původně než jsem navštívil tohle forum chtěl jsem s koupit festiny, ale ty hezké modely do 5k se většinou dělají s koženým páskem a jak jsem se dočetl je lepší něco s kovovým tahem.

 

Taky by mě zajimalo jak je to s tim kovovym tahem.Mám celkem úzký zápěstí a bojim se aby mi o sedělo na ruce...

 

Zde jsem našell, že dobrá značka je seiko nebo orient či casio v tehle cenové kategorii.

 

Nejvíc mě zaujala značka Seiko.Líbí se mi model Black monster  http://www.creationwatches.com/products/seiko-divers-60/seiko-divers-automatic-black-monster-skx779k-skx779-mens-watch-1106.html . Tady to mají i za dobrou cenu. Akorát se mi na nich nelíbí ten zelenej nádech..

 

Prostě bych rád hodinky na běžné nošení klidně něco extravagantnějšího a chtěl bych do toho investovat maximálně těch 5k.

 

Žádnému vodnímu sportu se ted nevěnuji, takže na voděodolnosti mi až tak nezáleží.

 

Budou to moje první dražší hodinky,takže bych nerad udělal chybu.

 

Budu rád za jakýkoliv nápad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

do 5 tis.  koupíš pěkný SEIKO 5.  výběr modelů, barev, druhů indexu je mnoho dle tvého vkusu. WR 100 by tě mělo stačit, jak píšeš.  Akorád tah je z lisovaného plechu. ( jak mě ,,potěšil ggrand :) )  nicméně zase mají průhledné dýnko což my nově nakažení hodinkama :rolleyes:  oceníme.

Festiny měli dřív pár dobrých modelů TDF 2003-5. dneska už jsou hodně kolotočařský a i kvalita mě přijde hodně tržnicová.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky narazil jsem ještě na Seiko "Dracula" monster a ty se mi líbí víc jak ty black monster . Bohužel už jsou vyprodaný http://www.creationwatches.com/products/seiko-divers-60/seiko-monster-automatische-200m-srp313j1-srp313j-srp313-3793.html . U nás za to chtějí okolo 8k což mi přijde směšný. Nevíte po jak dlouhý době jestli vůbec chodí znovu zboží na creationwatches.com?  Případně jinej ověřenej zahraniční shop kde by je měli? :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Žádnému vodnímu sportu se ted nevěnuji, takže na voděodolnosti mi až tak nezáleží.

Jinak technická:   nejde ani tak o to kdo se věnuje vodním sportům. Ale čím větší WR tím větší i prachotěsnost. A ta je u automatů taky důležitá. nehledě na pohodlý nemuset dávat pozor při koupání atak. Jinak třeba hodinky do 30m  dokáže zamlžit i pot z ruky při sportu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://www.creationwatches.com/products/seiko-divers-60/seiko-monster-automatic-divers-srp313k2-4344.html

 

Tyto mám a jsou super, můžeš k nim pak dokoupit mesh nebo anvil kovový tah a střídat to, se všemi těmito tahy vč. originálního vypadají perfektně. A draculy zelený nádech nemají, luminiscenční nátěr je bílý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak technická:   nejde ani tak o to kdo se věnuje vodním sportům. Ale čím větší WR tím větší i prachotěsnost. A ta je u automatů taky důležitá. nehledě na pohodlý nemuset dávat pozor při koupání atak. Jinak třeba hodinky do 30m  dokáže zamlžit i pot z ruky při sportu.

Tohle asi patří do pamětihodností, tolik nesmyslů v jednom dvojřádkovém postu(alespoň v mém prohlížeči) jsem dlouho nečetl.

K prachotěsnosti: Seiko u 30m pětek má jak v korunce, tak i pod dýnkem 1 o-kroužek. U 200-300m potápek má Seiko pod dýnkem i v korunce 1 o-kroužek. Kde je teda ten rozdíl v prachotěsnosti ? Jasně, můžeš říct, že pětky mají ještě sklíčko na dýnku(ikdyž ne všechny), tak teda vezmu k porovnání Seiko 5 Sports s WR100m a rozdíl opět žádný.

Jestli se ti mlží hodinky s WR30m, tak je přetěsni nebo vyhoď, protože ti netěsní. Měl jsem digitálky bez označení WR a nikdy se mi nezarosily ani do nich nenateklo a to jsem je zamrazoval do vody v mražáku, ihned po vyndání z mražáku jsem je přelil 2l vroucí vody a nic se nestalo ani při opětovném zamražení či koupání se s nima. S pětkama(WR30m) od Seika jsem se sprchoval mnohokrát a světe div se, nic jim to neudělalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Většinou vlhkost jde pře těsnění korunky.  Víčko pakliže má gumové těsnění a je sřoubovací nepustí . Nicméně právě ve sroubovací korunce vidím výhodu v lepším utěsnění.  Mlžily se mě deset let strarý SEIKO chrono jen s nápisem wr a zaklapávacím víčkem. Po výměně gumy se rosily pořád.  S tím prachem jsem přestřelil. Uznávám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šroubovací korunka nemá žádné těsnění navíc než klasická vytahovací, alespoň v podání Seika a celkově nižší třídy.

Pokud se ti hodinky rosily, tak buď netěsnily nebo jsi měl uvnitř vlhkost. Výměna těsnění bez zkoušky vodotěsnosti taky nic neřeší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šroubovací korunka nemá žádné těsnění navíc než klasická vytahovací,

Aha. já měl za to že právě tím zasroubováním jde takříkajíc kovová plocha korunky na kovovou plochu poudra . utáhne se a tim kromě gumového těsnění je ještě jedno jištění. U nějakých Festin TDF to tak bylo kdysi kovový dosed, plocha na plochu.

Upraveno uživatelem Pulsar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...