Přejít na obsah

Ze Siwiho hodinkovnice


siwi

Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...
  • po měsících...

Tak nadešel čas napsat další stránku mého chronodeníku. V hodinkovnici se mi totiž objevil další zcela nový přírůstek. Jde o hodinky, o nichž bych si ještě před necelým rokem nemyslel, že bych si je někdy pořídil. Nikdy jsem nechtěl nosit hodinky na koženém řemenu. Nikdy jsem nechtě nodaty a hlavně... Nikdy bych nechtěl pilotky. Nelíbil se mi na nich ciferník působící často historizujícím dojmem a chyběla mi luneta. Jenomže letos časně zjara jsem se přistihl, jak po nich na fóru koukám. Zbystřil jsem hlavně, když měly nazelenalé ručky a indexy. Ze všeho nejvíc se mi líbily v kombinaci s černým ciferníkem a hnědým kvalitním řemenem. Sakra, to by byly hodinky na podzimní brouzdání po cestách zapadaných žlutohnědým listím!!! 

 

Ale co. Takových tužeb už jsem měl a většinou se mi povedlo je rozchodit. Koupím si nějaké digitálky a bude pokoj. Digitálky jsem si koupil, ale touha po podzimních hodinkách zůstala. Tak halt počkám do toho podzima. Do té doby to přejde určitě. Ale přeci jenom - podívat se, co přijatelného pro mě trh nabízí, přece neuškodí. Aspoň si rozšířím obzory. Kritérií pro výběr pilotek jsem si moc neuřčil. Krom již zmíněné barevné kombinace by musely mít přijatelnou velikost (žádné kolo od vozu) a nesměly by stát majlant. Přeci jen jsem nikdy takové hodinky neměl a nechtěl jsem na svém případném omylu moc tratit. Otevřel jsem tedy stránky Chronoshopu, kde mají pilotek spousty, a k mému údivu mi jasný kandidát padl do oka sotva za pár minut. Barvičky, velikost i cena, vše v naprostém souladu s původní představou. Vybráno by bylo. 

 

Čas plynul, já se ke svému novému objevu stále vracel, až se přiblížil konec prázdnin. To to uteklo! Z počátku jara jsme se najednou ocitli na prahu podzimu. Je třeba urychleně jednat. Včera jsem to už nevydržel a vydal se do Chronoshopu. Samozřejmě jsem ještě chvíli váhal. Ale ty hodinky vypadaly přesně tak, jak jsem chtěl. Bylo jasno. Již víc jak 24 hodin proto na mém zápěstí tikají zbrusu nové pilotky Laco Augsburg 39.

 

post-437-0-50227200-1566070591_thumb.jpg

 

Závěrem tohoto obšírného a pro mnohé dost možná i nudného úvodu mi ještě dovolte poděkovat Honzovi z Chronoshopu za jeho trpělivost, ochotu a citlivý přístup. Nákup hodinek jsem si opět užil a příjemný pocit z návštěvy tohoto obchodu se tím stává součástí jejich rodící se duše.

 

A nyní již k hodinkám samotným: Průměr pouzdra je, jak už z označení vyplývá, 39 mm. Může se to zdát málo, ale s ohledem na absenci lunety působí na ruce větším dojmem a ciferník je možná i krapet větší než u mých TAGů majících průměr 41 mm. Pro zápěstí 17,5 cm jde o, řekl bych, ideální velikost. Výška pouzdra je dle údajů 12 mm, což není žádný extrém. Ovšem díky jednoduchému tvaru bez všemožných zkosení a dalších kudrlinek se zdá být vyšší. Celkově je pouzdro robustní a perfektně sedí na ruce. Celkový příjemný dojem podtrhuje jeho matovaná povrchová úprava. Stejnou úpravu má i korunka, se kterou se manipuluje naprosto bez problémů. Celkem úleva ve srovnání s potápkami, kde je opatřena ochranou. A navíc tady se nešroubuje. 

 

post-437-0-45873300-1566071726_thumb.jpg

 

Ciferník je maximálně jednoduchý a přehledný, jak se na vzor A sluší. Vítám zejména zřetelné cejchování jednotlivých minut (vteřin). U ostatních svých hodinek je skoro nevidím. Za svou nazelenalou barvu vděčí všechny prvky ciferníku luminiscenční vrstvě. Ta po vystavení světlu svítí velice jasně, ale rychle slábne až na určitou úroveň, kde už vydrží hodiny. Seiko to není, svůj účel pro odečet času v noci však plní dobře. Vše je kryto plochým safírovým sklíčkem bez antireflexní úpravy. 

 

post-437-0-23943900-1566072515_thumb.jpg

post-437-0-64408700-1565997382_thumb.jpg

 

Uvnitř hodinek tepe mně dosud neznámý mechanický automat Miyota 821A. Jeho parametry odpovídají většině levnějších japonských kalibrů. Tedy 21 kamenů, oproti švýcarům pomalejší chod 21000 půlkyvů za hodinu, ale s velmi "živým" rotorem. Jeho zvuk je slyšet při sebemenším pohybu ruky asi skrz skleněný průhled v dýnku. Uvidíme, jak si strojek povede v každodenním nasazení. Během prvních uplynulých 24 hodin zatím ztratil rovných 10 sekund, což zrovna není žádná hitparáda. Nijak mě to neznepokojuje. Tohle nebudou moje hlavní hodinky. Těmi zůstávají i nadále TAGy.

 

post-437-0-86844400-1565997201_thumb.jpg

 

Hodinky v této barevné úpravě se prodávají na originálním hnědém koženém řemenu s bílým prošitím, který k nim pasuje náramně. Je tlustý, takže nekontrastuje s robustností pouzdra. Navíc nýty po stranách i samotná signovaná spona mají naprosto stejnou povrchovou úpravu a vše tak tvoří krásný kompaktní celek. Řemen sám je tuhý, přesto se však během pár hodin přizpůsobil tvaru mého zápěstí a nyní už o něm na ruce skoro nevím. Nikde nic netlačí. Jen by mohl být o kousek delší. 

 

post-437-0-21678300-1566074595_thumb.jpg

 

Celkový dojem z této nové akvizice předčil i má nejoptimističtější očekávání. Tyhle hodinky mě prostě baví. Svou plnou krásu vejvíce odhalí na denním světle nejlépe v přírodě, kde krásně vyniknou všechny jejich barvy. Tam je také budu brát nejčastěji. A k tomu ke všemu jsou phodlné. Takže jsem vybaven a podzim může začít.

 

post-437-0-01363600-1566053238_thumb.jpg
msg-437-0-86567100-1565975503_thumb.jpg
Upraveno uživatelem siwi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc hezky jsi to sepisal. Abych se priznal, tak jsem nejake podobne hodinky u tebe ocekaval.

Fotky jsou naprosto perfektni, jak je u tebe uz zvykem. Tak uz jen, at ti dobre a dlouho slouzi ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou parádní. Laco Rostock byly moje první opravdové hodinky, které jsem si nadělil za promoci. Od té doby byly se mnou u všech důležitých událostí mého života (moje i kamarádova svatba, pohřeb jiného kamaráda a členů rodiny, narození dcerky, úspěšný pohovor v nové práci...) tyhle jsou to samé kromě průměru a pohonu. Ty moje jsou 42,takže na ruce jsou už opravdu znát. Hlavně jsou to manuály, takže jsem s nimi v kontaktu o to více. Jsou to skvělé hodinky, které pro mě mají naprosto speciální místo. Užívej si jich, protože vím, že jsi po nich pokukoval už delší dobu. Ten řemen krásně ztmavne a změkne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, pánové. Nooski, o těch tvých Rostokách vím. Když jsem na jaře začal po pilotkách víc koukat, všiml jsem si jich u tebe ve vlákně. Ptal jsem se tě tehdy, jestli jsou nové a tys mi právě říkal, že je máš už dýl. O ručním nátahu jsem taky uvažoval. S odstupem času se mi totiž začíná jevit praktičtější než automat. Tam pokud nechceš, aby se ti hodinky v době nečinnosti zastavili, musíš je v poměrně krátkém intervalu vzít na ruku. A navíc u většiny z nich nevíš, jak moc jsou natažené. U ručního nátahu stačí každý den otočit párkrát korunkou, jako jsme to dělávali za mlada s Primkama, a je to. Natáhnout a nařídit hodinky podle rádia byla tehdy úplně běžná denní rutina stejně jako třeba čištění zubů. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc pěkný pilotky. Taky si říkám, že potápek už jsem měl dost, že by to chtělo změnu. Tak se mrknu po něčem co bych bral a najednou koukám, potápky.

Ruční nátah, pro mne trochu nostalgie v bezpočtu přetažených korunek na hodinkách. Natahovače jsou pro mne tím nej řešením. Pravda, mám dvoje hodinky na ruční natah, ale na ruku se vůbec nedostanou. A je to škoda, dnes už tak 40 let nejsem dítě, které musí hodinky přetahovat a kouzlo otáčení korunkou má hodně co do sebe, zvláště pak u takových hodinek jako máš. Gratulace k novému kousku a dík za parádní fotky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vojto je to jak píšeš ..Pilotky s ručním nátahem je blaho :-) ..Taky je nemám jako hlavní a když je na ně chuť stačí natáhnout a jít ..a zvuk při natahování nic nenahradí :-) ..Jinak gratuluji k nové akvizici a časem třeba poskočíš do vod nátahu ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty se s těma novejma hodinkama normálně mazlíš, na půlce fóra je vidět, jak si je užíváš a vychutnáváš a to od samého procesu nákupu. Mám rád cestopisy, tak bys mohl ještě popsat cestu do Chronoshopu, ať je to komplet - myslím, žes tam asi nejel autem, což by byla nuda... :) Tak koukám dál po fóru a vidím: Hodocení Chronoshopu, Co máte právě na ruce, nová značka otevírá cestu i do Laco vlákna, pak recenze hodinek, a to jsem ještě nebyl v nočním vlákně, čb vlákně (a pokud tam ještě nejsou, nebude trvat dlouho a budou tam). Nikomu tady prostě neunikne, že siwi opět po delší době pečlivých úvah a rozmýšlení vybral nové hodinky. A to jsem měl pocit, že Aquáčema to skončilo, našel jsi ty pravé definitivní, ale ono ne. A to je dobře. U ostatních to člověk ani nestačí sledovat, ale u Tebe jsem vždycky zvědavej co bude dál :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebudu předstírat falešnou skromnost. Vaše slova mi dělají dobře :) 

 

Daemone, tos napsal moc hezky o těch potápkách. Když to na mě nikomu neřekneš, i já jsem v Chronoshopu měl v ruce krom pilotek další potápky. A jaký? Už po několikátý Steinhart Ocean 1 39. Moc nechybělo a vzal jsem je. Naštěstí jsem si včas uvědomil, že by se tím můj problém nevyřešil, a zůstal jsem u původního plánu.

 

Svatoslave, pokud se pro pilotky rozhodneš, litovat, myslím, nebudeš. Když si vezmu svůj postoj k nim ještě před rokem, ani ve snu by mě nenapadlo, že mě budou tak bavit. A to jsou ty nejobyčejnější. Na výběr jsou ještě mnohem zajímavější. Třeba modřené ručky a šroubky strojku...

 

Kartagos - dneska už věřím všemu :)

 

Davide, těším se.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radik to napsal naprosto presne, u tebe je Vojto vzdy videt, jak si to komplet uzivas a z hodinek delas takovym zpusobem neco vic, nez jen obycejnou vec, pro kterou si proste dojdes do samosky a koupis, me se ten pristup hrozne libi, stejne jako to, ze se snazis, ze s tebou hodinky jakoby ziji. Srovna o to sziti se totiz sam taky snazim a dvoje presne tak i funguji.

Jinak samozrejme paradni pocteni a fotky, coz je u tebe i takova klasika, co si budeme nalhavat :) bylo by prekvapive, kdyby tomu tak nebylo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty se s těma novejma hodinkama normálně mazlíš, na půlce fóra je vidět, jak si je užíváš a vychutnáváš a to od samého procesu nákupu. Mám rád cestopisy, tak bys mohl ještě popsat cestu do Chronoshopu, ať je to komplet - myslím, žes tam asi nejel autem, což by byla nuda... :) Tak koukám dál po fóru a vidím: Hodocení Chronoshopu, Co máte právě na ruce, nová značka otevírá cestu i do Laco vlákna, pak recenze hodinek, a to jsem ještě nebyl v nočním vlákně, čb vlákně (a pokud tam ještě nejsou, nebude trvat dlouho a budou tam). Nikomu tady prostě neunikne, že siwi opět po delší době pečlivých úvah a rozmýšlení vybral nové hodinky. A to jsem měl pocit, že Aquáčema to skončilo, našel jsi ty pravé definitivní, ale ono ne. A to je dobře. U ostatních to člověk ani nestačí sledovat, ale u Tebe jsem vždycky zvědavej co bude dál :D

 

Radíku, abych to vzal popořádku: Ani cesta do Chronoshopu nebyla nic obyčejného. Předně jsem si ji naplánoval na den, kdy manželka odjela s kamarádkami na dovolenou, abych měl na nákup a první pomazlení s hodinkami absolutní klid. Takže jsem ji doprovodil k autobusu, dal jí pusu na rozloučenou a vydal se směr Střešovice. Cestu jsem si naplánoval tramvají k Vozovně a odtamtud pár stanic autobusem 108. Jenže ouha! Zastávka stoosmičky u Vozovny prostě nebyla. Všude kolem všechno rozkopané a nikdo nic nevěděl. Tím mi vznikl problém. Špatně vidím a těžko se orientuju. Proto se pohybuju převážně po trasách, které mám mechanicky nacvičené. Takže co teď? Bloumám po přilehlých ulicích v naději, že náhradní zastávku objevím. Začíná pršet. Deštník jsem nechal doma. To je znamení! Ty hodinky si nemám kupovat! Pojedu domů. Ale odkud, kurva!!!? Vždyť jsem se v těch střešovických uličkách mezi honosnými vilami dočista ztratil. Prší, teď už fakt dost. I na brejle. Nevidím! Jen cosi červeného mezi velkými kapkami. Cože, zastávka? Co tu jezdí? Autobus 108! Jakým směrem? Do Chronoshopu!!! Akorát, že odjel před pěti minutami a další jede až za skoro půl hodiny. Tak jsem si aspoň nandal sluchátka, ať mi to čekámi uteče při poslechu hudby. Přestalo pršet. Autobus přijel a odvezl mě k pilotkám. No, a dál už to znáš.

 

Je pravdou, že sledovat tady, co kdo má, už nemá a mít bude, je dost náročné. Proto mě taky vždycky potěší, když mi někdo novou akvizici pochválí. Akváče zůstávají, ty mám rád. Dokonce jsem zjistil, že Oceany 39 od Štajnů jsou díky robustnějšímu náramku o fous těžší. Takže důvod ke změně potápek nemám. 

Upraveno uživatelem siwi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, Michale. Jen doufám, že to nikoho moc neobtěžuje :) Pokud jde o to sžití se s hodinkami, máš pravdu. Bez toho by mě hodinky snad ani nebavily. A u tebe je to ale taky velmi dobře vidět. Svoje Magretky máš, co tě znám. Už to nějaký ten pátek bude. A kdybych zažil a viděl byť jen zlomek toho, co ty Magretky zažily s tebou, to bych mohl sám sobě závidět :) Láska k Alpinám je u tebe ostatně taky známá. 

Upraveno uživatelem siwi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...