Přejít na obsah

Nejdražší hodinky


Rudina

Doporučené příspěvky

 nedávno jsem fotil portrét jednoho pana podnikatele. Jsem zvyklej všímat si, jaký kdo nosí hodinky. Tenhle milej, skromnej a nenápadnej chlapík měl na ruce hodinky Patek Philippe, model, kterej v základu začíná lehce nad milionem a půl. Ty hodinky byly uplně vojebaný. Celý odřený, sklíčko na několika místech škrábnutý..
"Máte hezký hodinky, co jste s nima proboha dělal?"
"No, právě skoro všechno. Já měl dlouhou dobu Seika, ale chlapi si ze mě furt dělali prdel že jsem škrt, tak jsem se jednou nasral, šel do Pařížský, vlezl do prvního krámu, co měl ve výloze hodinky, na jedny ukázal, zaplatil je a vypadnul. Abych měl pokoj. Líbilo se mi, že jsou placatý a vlezou se mi pod rukáv lyžařský bundy."
"Vy jste s nima lyžoval???"
"Jo, taky. Já je nosil furt. Já se s nima na Bali i potápěl, s těma Seikama co jsem měl předtím to šlo a stály pár korun, tak jsem tak nějak předpokládal, že tyhle hodinky budou vodotěsný taky.."
"A byly?"
"Chvíli jo.. Akorát když jsme se vrátili z dovolený, zevnitř na sklíčku se začala dělat taková mlha, jako by tam kondenzovala voda. Tak jsem s tím šel zpátky do toho krámu. Když to viděla prodavačka, málem omdlela. Že prej jsem se uplně zbláznil, lyžovat s nima. A dokonce se potápět! Že to nikdy neviděla, že ty hodinky jsou přece strašně citlivý na vodu i na otřesy, že je to napsaný v návodu. Ptal jsem se, kam si teda ty hodinky smím podle ní vzít. Řekla že třeba do divadla. A pak vážně dodala - ale na konci představení radši netleskat!!!"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

 Patek Philippe Perpetual Calendar ref. 1518

 

Nevedel som do ktorého vlákna to hodiť ale myslím si, že tuna to bude v poriadku. Jedná sa totiž o najdrahšie wristwatch aké boli kedy predané na aukcii! Hej a niečo som zabudol... Nie zlato, nie platina, je to proste oceľ piiitcho!

 

Prvý link je o tom predaji a druhý o samotných hodinkách s fotkami aj videom.

 

 https://www.hodinkee.com/articles/stainless-steel-patek-philippe-ref-1518-sells-phillips-geneva#

 

 https://www.hodinkee.com/articles/patek-philippe-1518-steel

post-38180-0-68717300-1479032798_thumb.png

post-38180-0-93185400-1479032808_thumb.png

post-38180-0-17853500-1479032818_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 nedávno jsem fotil portrét jednoho pana podnikatele. Jsem zvyklej všímat si, jaký kdo nosí hodinky. Tenhle milej, skromnej a nenápadnej chlapík měl na ruce hodinky Patek Philippe, model, kterej v základu začíná lehce nad milionem a půl. Ty hodinky byly uplně vojebaný. Celý odřený, sklíčko na několika místech škrábnutý..

"Máte hezký hodinky, co jste s nima proboha dělal?"

"No, právě skoro všechno. Já měl dlouhou dobu Seika, ale chlapi si ze mě furt dělali prdel že jsem škrt, tak jsem se jednou nasral, šel do Pařížský, vlezl do prvního krámu, co měl ve výloze hodinky, na jedny ukázal, zaplatil je a vypadnul. Abych měl pokoj. Líbilo se mi, že jsou placatý a vlezou se mi pod rukáv lyžařský bundy."

"Vy jste s nima lyžoval???"

"Jo, taky. Já je nosil furt. Já se s nima na Bali i potápěl, s těma Seikama co jsem měl předtím to šlo a stály pár korun, tak jsem tak nějak předpokládal, že tyhle hodinky budou vodotěsný taky.."

"A byly?"

"Chvíli jo.. Akorát když jsme se vrátili z dovolený, zevnitř na sklíčku se začala dělat taková mlha, jako by tam kondenzovala voda. Tak jsem s tím šel zpátky do toho krámu. Když to viděla prodavačka, málem omdlela. Že prej jsem se uplně zbláznil, lyžovat s nima. A dokonce se potápět! Že to nikdy neviděla, že ty hodinky jsou přece strašně citlivý na vodu i na otřesy, že je to napsaný v návodu. Ptal jsem se, kam si teda ty hodinky smím podle ní vzít. Řekla že třeba do divadla. A pak vážně dodala - ale na konci představení radši netleskat!!!"

Mít drahé hodinky jen proto, abych vypadal u kolegů, bez jakékoli osobní vazby a dopadne to přesně takto. Skutečnost, že mám hodně peněz, přece můžu dát na odiv i jinak, než koupit hodinky, kterým vůbec nerozumím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Ketiv: já to teda chápu tak, že si je koupil prostě ze srandy a z hecu, ne že reálně hrozilo že u kolegů ztratí nějakou prestiž a že se pak zase možná bavil on tím, když jim ukázal takový hodinky rozšmelcovaný. Mě ten rozhovor přišel vyloženě vtipnej a vůbec bych ho nevinil, že se chtěl nějak dávat na odiv, vždyť bez hecu by nosil Seiko. Sranda je to drahá a osobně třeba mám k hodinkám zcela jinej přístup (jako většina lidí zde) , ale když ty prachy někdo má a nezáleží mu na tom, tak proč ne, nakonec je to ukázka toho, že i hodinky za milion jsou jenom věc:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsících...
  • Po roku...

nedávno jsem fotil portrét jednoho pana podnikatele. Jsem zvyklej všímat si, jaký kdo nosí hodinky. Tenhle milej, skromnej a nenápadnej chlapík měl na ruce hodinky Patek Philippe, model, kterej v základu začíná lehce nad milionem a půl. Ty hodinky byly uplně vojebaný. Celý odřený, sklíčko na několika místech škrábnutý..

"Máte hezký hodinky, co jste s nima proboha dělal?"

"No, právě skoro všechno. Já měl dlouhou dobu Seika, ale chlapi si ze mě furt dělali prdel že jsem škrt, tak jsem se jednou nasral, šel do Pařížský, vlezl do prvního krámu, co měl ve výloze hodinky, na jedny ukázal, zaplatil je a vypadnul. Abych měl pokoj. Líbilo se mi, že jsou placatý a vlezou se mi pod rukáv lyžařský bundy."

"Vy jste s nima lyžoval???"

"Jo, taky. Já je nosil furt. Já se s nima na Bali i potápěl, s těma Seikama co jsem měl předtím to šlo a stály pár korun, tak jsem tak nějak předpokládal, že tyhle hodinky budou vodotěsný taky.."

"A byly?"

"Chvíli jo.. Akorát když jsme se vrátili z dovolený, zevnitř na sklíčku se začala dělat taková mlha, jako by tam kondenzovala voda. Tak jsem s tím šel zpátky do toho krámu. Když to viděla prodavačka, málem omdlela. Že prej jsem se uplně zbláznil, lyžovat s nima. A dokonce se potápět! Že to nikdy neviděla, že ty hodinky jsou přece strašně citlivý na vodu i na otřesy, že je to napsaný v návodu. Ptal jsem se, kam si teda ty hodinky smím podle ní vzít. Řekla že třeba do divadla. A pak vážně dodala - ale na konci představení radši netleskat!!!"

Ten pan ma moj prevelky obdiv :) klobuk dolu :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • Po letech...
V 28. 4. 2019 v 17:39, Octavian napsal:

Ten pan ma moj prevelky obdiv :) klobuk dolu :)

Tomu nerozumím, je to normální buran. To je jako koupit Špálu a psát si na něj poznámky aby nezapomněl.

Neříkám, že by je neměl nosit, ale tohle ignoratství a nevážení si práce jiných lidí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, Dali napsal:

Tomu nerozumím, je to normální buran. To je jako koupit Špálu a psát si na něj poznámky aby nezapomněl.

Neříkám, že by je neměl nosit, ale tohle ignoratství a nevážení si práce jiných lidí.

Často to nedělám, ale - +1. Tomuhle pánovi bych rozhodně nezatleskal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, kdojinej napsal:

Aby sis nerozsteloval vlastni Pateky?🙂

Možná kdybych je měl 😅. Nekupuji si hodinky abych "oslnil" ostatní, ale ty, které se líbí mě. A ať si každej říká co chce, nosím je já. Proto třeba 9x steinhart GMT Pepsi. To už je ale zase jiná diagnóza 😅

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, kdojinej napsal:

Aby sis nerozsteloval vlastni Pateky?🙂

😂

Mě je třeba fakt jedno co kdo dělá s vlastním majetkem a přijde mi v pohodě, když hodinky člověk nosí a fakt si je užívá. Přemýšlím vo co víc je práce na PP jak třeba na divers GSkách nebo AP royal oak, což by měly být sportovní hodinky a vlastně by si takový zacházení zasloužily (ne je furt pulírovat). Pokud by to byla pravda, tak je to víc příběh o ignorantsví a zbytečnýho pozérství - musím mít drahý hodinky, protože to řekli kamarádi a ani si nedám tu práci vybrat si je správně dle aktivit na co je chci :D

Jinak Kuncáku, ty zvíře, ty jsi z Fortisů přesedlal na Steiny? 9x GMT Pepsi to už je fakt jiná diagnoza :D

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...