Přejít na obsah

Mé přeORIENTování


Petr_123

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 65
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Pěkný, pěkná japonérie a odvážná přeOrientace, já jsem onehdá na ty Stary koukal, jsou to moc pěkný hodinky, ale....

*

Co mi na tomto modelu vadí je ukazatel nátahu, ale na fotu co dal Toblin je to tak, jak bych to bral já. Tady mi to nějal připomíná, teď se pánové podržte - stírač ve vejtřasce, kdo ste to zažili  na vojně, tak vám z toho asi taky není moc dobře, ještě že ty kraksny nejely rychle, ale i tak bylo v dešti s nima o hubu.

*

 Tak takovouhle asociaci mám při pohledu na ten ciferník, to mě odradilo. Šel jsem tedy níž, kde nic takového není, je to i cenově podstatně níže, z hlediska techniky určitě také jeden level, ale Orient Bambino ve žluté pozlacené verzi se mi docela zamlouvají, je to automat a jako velitelské hodinky do té Praga V3S by se mi na jihlavském ranči určitě hodily. Taky je tam pojedu v zimě otestovat.  :)

Tak takhle to je, není to pro mně ani tak na velké nošení, jako spíše pro úschovu pocitů. A design mají takový, že se s nimi dá zvládnout i ples v Opeře a Národní divadlo, to je myslím také žádoucí. Tak to vidím já a to je můj poslední úlet v roce 14 - Orient Bambino za 159e z Vídně.

 /foto from orientwatchusa.com.er24003w/

**

post-18915-0-19439400-1418395500_thumb.png

Upraveno uživatelem eloga
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Na meshi vypadaj taky parádně! Jen mě trochu udivuje přeORIENTování.. jinak s Hamiltony jsem zatím hodně spokojenej.

Už je nosím pouze na meshi, sedí jim a je velice příjemný na ruce. Jinak přeORIENTování vzniklo z několika důvodů- finančních, šetřím na něco jiného a u Orient jsem našel nejlevnější dvojici potápek a "slušňáckých" hodinek, pak mám tu značku rád- osobní vztah. Neříkám, že to tak bude napořád:-) Ale teď má prioritu něco jiného.

Jsem rád, že Hamiltony stále slouží ke spokojenosti:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj mladší syn tyto hodinky nazývá dědkovské, holt puberťák:-) Tento styl hodinek se mi velmi líbí. Gratuluji.

Na "mladé" tak můžou působit, zejména v klasickém zlatém provedení, ale třeba konkrétně tento model si dokážu i u adolescentů se stylem bez problémů představit :-)

post-35980-0-27679200-1420530954_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovolte mi představit mou orientální dvojici hodinek.

dodatečně gratuluji k dobrému vkusu.. :)

 

na dnešek se mi zdál fakt divnej sen, že se mi podařilo hrozně dodrápat sklo na stárech, navíc se na něm nadělaly nějaký hrboly a boule. ráno dávám na ruku a naštěstí v pořádku..

 

post-5667-0-64669300-1420533273_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na "mladé" tak můžou působit, zejména v klasickém zlatém provedení, ale třeba konkrétně tento model si dokážu i u adolescentů se stylem bez problémů představit :-)

já bych řekl spíše obráceně, pokud jde o ten terminus technicus - co je předpotopní nebo dědkovské :photo:  :photo: a co ne, tak já jsem za to dřívějc považoval hodinky s římskými číslicemi, byly na na starých kapesních téměř vždy. Pak jsem dostal před lety k od přítelkyně decentní hoďky právě s těmi římankami. Přišlo mi to akorátní, dokonce jsem je i rád nosil, ale také hlavně protože byly příjemné a nepřečnívaly ani ruku ani ego. Ale na jiných cifernících běžné potřeby bych si to nekoupil ani bych to nechtěl, ta římská čísla jsou "matoucí" nemají okamžitou vypovídací hodnotu. To mě vadí, protože připomínají staré pendlovky z biedermayeru. Ideální jsou jak to vidím já i jen samotné indexy bez čísel vůbec, ale mezi Seikama se vybrat dá.  A to mě uklidňuje.....    :notworthy:

**

Upraveno uživatelem eloga
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doufám, že jsem tu správně Orientáři :) . Já nejsem úplně přeORIENTovaný, ale už mi došla trpělivost při hledání Monster a s některými místními hochy, kteří ani nečtou poptávková vlákna, ale to už je jedno, tak Monstra jsem zatím vypustil a včera zrealizoval spontánní nákup nových Orientů.

 

Není to úplně bez příběhu. Zatímco v dětství tady většina místních kluků nosila PRIMky, já dostal v 90. roce od táty tehdejší první mé pořádné hodinky, byly to Orient tuším model AAA s kyklopem, ke kterému jsem získal docela odpor, přišlo mi to už jako klukovi "divný". Ale byla to má první zkušenost s automatem a hodinky jsem měl moc rád, nic extra tady nebylo, navíc první hodinky, první automaty a ještě od táta. Radost trvala do roku 1996, kdy mi je tehda kamarád u oběda zničil řachnutím polévkovou lžící do skla u oběda, já byl tak nas****j, že jsem vyvázl se sníženou známkou z chování, no klasika byli jsme kluci. Táta mě málem přizabil a od té doby jsem měl útrum. Včera jsem se po téměř 20-ti letech dostal s touto značkou opět do kontaktu, je to velký paradox, protože původně jsem chtěl Mako XL, ale tohle mě zaujalo více, takže jsem šel nakonec do tohoto menšího modelu. Je to hodně divný pocit po všech těch super-prémiovkách typu Breitling, Omega a podobně, hodinky jsou hezké, logo na mne působí velice nostalgicky, mají kalendář, kterýmu vůbec nerozumím, ale je mi to vcelku šumák, protože se mi líbí, jak je to zakomponováno a působí to na mě dost originálně. Celkově je zvláštní, že hodinky na ruce vůbec necítím :D , což je pro mě nepřirozený, ale s "low-coast" cenovkou do 5.000,-Kč jsem zatím moc spokojen :) . Uvidíme, jak si sedneme, dám jim měsíc na seznámení a uvidíme. Mile mne překvapila i spona a celkové zpracování.

 

Jinak je to model FEU 0 7005 WX s bílým ciferníkem a rozdíl oproti nižší řadě je vodotěsnosti, tyto mají WR 100m. No nic, dost bylo slov, tady je pár rychlých cvaků, nebyl moc čas, ale kvalitativně to snad není tak zlý ... pár záběrů na detaily :) .

 

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, jsou to 43mm a díky lunetě to nepůsobí tak divně, ale jak jsem psal, kdyby někdo tento model chtěl doporučuji počkat, protože já jsem v tomhle slušně řečeno naprosto schizofrenní a když si vsugeruju, že to není ono, můžou být za měsíc v prodeji, zatím jim ale dám šanci a působí příjemně :) , tak uvidíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, jsou to 43mm a díky lunetě to nepůsobí tak divně, ale jak jsem psal, kdyby někdo tento model chtěl doporučuji počkat, protože já jsem v tomhle slušně řečeno naprosto schizofrenní a když si vsugeruju, že to není ono, můžou být za měsíc v prodeji, zatím jim ale dám šanci a působí příjemně :) , tak uvidíme.

Taktéž gratuluji. Hoďky vypadají hodně dobře. Jsem zvědavý jak dlouho Ti vydrží:-)

Jinak jak sem psal výše, já se přeORIENToval z větší části díky pragmatismu. Za nějakých 14,5 tisíce pěkné potápky a elegantní oblekovky s vlastím strojkem bych jinde nesehnal. Dříve sem měl např. IWC Aquatimer (dodnes vzpomínám jak sem se s prodávajícím naháněl po Jihlavě), Breitling Navitimer, SOH, póčka, bondovky, nějaké ty Sinn, Damasko.... Vše krásné hodinky s velkým kouzlem. Rád vzpomínám. Tyto nemají takový zvuk, zpracování, ale zjistil sem, že mi prozatím bohatě stačí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...