Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Naštěstí pro Jirku ... lidi kteří neznaj tohle forum, tam určitě nakoupí prostě zadají do googlu potřebné parametry a pokud je to odkáže na tuzemský obchod, nejspíš budou zvažovat koupi u nás.

 

Tady už lidi ví, kam sáhnout, kde objednat ... navzájem si poradí.

 

Co se týče stránek, tak se mi více líbil předchozí profil stránek. Nechci bejt kritickej, když o tom nic nevím, ale nabídka značek hodinek se mi líbí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dozvěděl jsem se tady, že je nově v sortimentu Seiko. Zajímalo mne tedy, za kolik prodáváte SNZG a zjistil jsem, že je to moc. Toho, jak stránky vypadají jsem si moc nevšímal, nicméně jdouce po ceně na mne nepůsobily určitě nijak špatně a vůbec ne odpudivě, to bych po prvním kliknutí nehledal dál dané modely vůbec. Stránky jsou přehledné a já se rychle dostal, kam jsem potřeboval. Název domény není košer vzhledem k nabízenému zboží a zejména pak jeho původu. Ano, je to jméno společnosti, ale na otázku, zda toto jméno vystihuje nabízené služby nebo zboží nebo jejich původ si zkuste odpovědět sami. V každém případě držím palce a přeji ať se daří!

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chápu, proč tohle vlákno. A samozřejmě je spousta postřehu i legitimních, ale stejně se nemůžu osobně zbavit pocitu, že když lidem nabídneš něco zkritizovat, že těch odpovědí bude tři rektální otvory a dvě kopky hnoje k tomu.

Zkus, prosím tě, zvážit založení vlákna: "proč byste u nás nakoupili". A hadám, že tam bude třetinový počet zdejších reakcí a ještě z nich bude část negativně kritických. :cool02:

Za mě web dobrý, jasně mouchy to má, ale to bude alespoň pro někoho vždycky. Když bych něco nenašel a chtěl to vědět, napsal bych. Ale vzhledem k ceně bych teda napsal asi někomu jinýmu a někde jinde, i když chápu, že o cenu v tomto vlákně nejde a že ta není tak půlně zcela ovlivněna vaším mamonským rozmarem vyždímat z kliošů co nejvíc....i když co já vím :lol2:

Přeju ať se daří!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc díky za postřehy! Nečekal jsem takovou odezvu :) 
Drobné chybky jsem už opravil. Ty větší jsou pak k zamyšlení, ale vznikl seznam asi 10 prioritních úprav + několik dalších k testování. Věřím, že nám to hodně pomůže.
 
Teď k postřehům:
 
Asi nejvíc zde padla připomínka, že eshop ve vás evokuje Slevový portál. Co je to hlavní? Jde o barvy? Křiklavý banner? Akce? Rozložení? Sám na slevové portály moc nechodím, takže nevím, co bychom měli změnit.. 
Bohužel neprodáváme (zatím) luxusnější hodinky, takže jsem to ani nechtěl primárně ladit do tohoto směru. Měl to být moderní design, funkční, který neurazí běžného návštěvníka.
 
bandicoot, busdriver, mikymik, vraby, Americkej, stosi, geometr
Cena Seiko hodinek - s oficiálním zastoupením je to těžké. Konkurence hodinky vozí ze zahraničí a bohužel se asi dostává na mnohem lepší ceny než my. Já to ale chtěl dělat oficiální cestou a tam pak moc možností nemáme. Čas ukáže, jestli to takhle jde dělat. Chceme se na Seiko víc zaměřit / specializovat, psát články, točit videa, apod. U svých značek nechceme být jenom prodejci..baliči balíků..
 
Traser - opravdu to nejsou společenské hodinky. Projdu je a zařazení opravím. Moc díky!
 
Akce - nůže zdarma. My se snažíme dát zákazník něco navíc a odlišit se tak od konkurence. Tohle máme jenom jako vánoční akci, tak snad to lidi nebude urážet :)
 
Bembeg
Pán, co na vás čumí z bočního panelu, jsem já :) Tím chceme jenom říct, že jsme tam pro vás.. kdykoliv můžeme poradit, atd. Vadí tam v tom smyslu, ze otravuje při prohlížení stránek.. nebo je to jenom mým xichtem? :)
 
Absence strapů, tahů, atd.. tohle nabízíme na našich specializovaných eshopech (HodinkyWenger.cz, HodinkyTraser.cz).. ale dlouhodobě na tom proděláváme a děláme to jenom jako službu pro naše zákazníky. Proto jsem se rozhodl, že na tenhle eshop to zkusíme bez nich a uvidíme. 
 
Zdůraznit bazar není špatný nápad. Přijde to na řadu, až budeme mít více bazarových kousků na skladě.
 
bubo.cz
Pomalý web.. tohle stále řešíme. Přikoupili jsme silnější železo, zoptimalizovali server, ale pořád je to pomalé. Díky za postřeh a ještě na tom zapracujeme!
Práce s filtry - skvělé připomínky, zapracujeme!
 
Daemonultimate
To mě mrzí.. co tě teda tak vyděsilo? Barvy? Rozložení? Akce?
 
M10
Zdůraznit výhradní prodejce a autorizovaného dodavatele hodinek Traser. Určitě zapracujeme! Díky
 
McStinger
Zajíždějící menu by mělo pomoct k tomu, aby návštěvník viděl víc ze stránky (když sjede níž) a když zase jede nahoru, tak mu ho znovu ukážeme, kdyby tam něco hledal (kontakt, blog, registraci atd).
Budeme dělat uživatelské testování, tak uvidím, jestli to bude iritovat více lidí. Pokud ano, tak to vyhodíme.
Díky!
 
YPO
díky za postřeh, prezentování novinek pro vracející se návštěvníky je dobrý podnět. Díky! Píšeme taky blog, ale ten jsme zatím na stránkách moc nepropagovali.. uvidím, co se s tím dá dělat. 
 
parnass
Filtrování podle velikosti pouzdra je trošku komplikované. Zjistili jsme, že lidi tomu často moc nerozumí (hodinoví nadšenci, jako tady na fóru, ano).. pletou si to s výškou, řemínkem.. zkrátka rozměry ve výsledku nakonec nikdo nepoužíval. A v kombinaci s faktem, že tyto rozměry někdy u hodinek nevíme, tak by nám z filtru automaticky vypadly (stejně jako nám teď vypadávají hodinky, kde nemáme zjištěnu váhu hodinek :/).
 
vojtano, montemar
Ano, přepnutí na plnou verzi určitě budeme mít. Díky! Samotného mě štve, když nemůžu přepnout na plnou verzi webu a dělat si tam svoje. Někomu zase vyhovuje ta mobilní. Díky za připomínky. 
 
lib
Název Helveti - ano, naznačuje to Švýcarsko. Když jsem firmu zakládal, tak jsem prodával a hlavně do budoucna chtěl prodávat jenom švýcarské značky (v té době Traser a Wenger). Tohle jméno mi přišlo přiléhavé, atraktivní.. vybíral jsem dlouho, ale tohle vyhrálo. Když jsem se zamiloval do Seika, tak jsem věděl, že to bude problém. Pak jsem ale dělal průzkum mezi lidmi a zjistil jsem, že 90% lidí neví, co je to Helvetia, helvétský kříž, apod. Je to smutné, to vím, ale mě to jenom utvrdilo v tom, že tenhle název nebude zase takový problém.. a že znalci nám to snad odpustí :) Bral bych to spíš jako odkaz našich začátků.
Tebe by tedy název nekorespondující s nabídkou odradil natolik, že bys odešel?
 
Sphinxx
Díky :) Který předchozí profil stránek myslíš? Naše specializované eshopy HodinkyWenger.cz a další?
 
Sedlin
Název vlákna jsem takhle zvolil schválně, protože si myslím, že zaujme víc.. než "proč byste u nás nakoupili". Trošku tím provokuju a snad jsem zaujal i tebe, abys sem něco napsal :) V tomto čase nepotřebuji poplácat po rameně a říct, že je to super, ale naopak názor, co je tam všechno špatně a co odrazuje. Eshop po spuštění totiž zdaleka nedosahuje prodejů, které jsme si slibovali. 
S cenou je to přesně jak píšeš.. nechceme zákazníky vyždímat, ale máme zkrátka oficiální dodavatele a nastavené podmínky spolupráce + nákupní ceny. 
 
relativ
Primárně jsem téma zákládal pro zpětnou vazbu. Pokud se díky tomu o nás dozví víc chrononadšenců, tak budu jenom rád. Třeba se pak potkáme na výstavě hodinek s více členy a příjemně pohovoříme.
 
Všem moc děkuji za podporu a držení palců. Budeme to potřebovat, protože v podstatě pořád začínáme :) 
 
Jdu zapracovávat připomínky..
 
Jirka

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týče designu, proklikej si Chronoshop. Rozhodně tím nemyslím abys jej zkopíroval, ale abys nahlédl, jak decentně a přesto přehledně může hodinkový e-shop působit. Pocitově nabízí, ale nenutí. Samozřejmě, že úroveň výrazně tvoří i sortiment, přesto dobrou formu nabídky si zaslouží i Tvoje méně atraktivní značky, (mimo Seika, ta považuji za vysoce atraktivní). Seiko se pro mě překvapivě stalo srdcovkou, mají neuvěřitelně široký záběr od LE po HH. Prostě všechna ta hyper barevná vyskakovací okna považuji podprahově za formu nátlaku a rovnou mne odrazují. Jasněže cenová politika je Tvoje soukro záležitost, ale předpokkládám, že chceš být konkurenceschopný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda nenapadlo by mě, že do tohohle vlákna přispěju. Ale zalíbily se mi tady jedny Seiko na fotce, tak jsem si chtěl zjistit cenu. První co mi z google vyběhlo byl tenhle web, budiž kliknul jsem. Web je nepřehlednej, nesympatickej, s naprosto kravskýma funkcema pro vyhledávání (barva řemínku, bože  :frusty: ). Chatoický mix poměrně slušných hodinek s modníma, který se ještě víc chaoticky zúžil, po zadání parametrů vyhledávání, včetně hodinek s nevyhledávanými parametry, takže to stejně nevyhledává. Odpuzuje mě už ta růžová a modrá pro rozlišení pohlaví na úvodní stránce a všemožné vyjížděcí kraviny odevšad.

 

Když mi při pohybu myší asi popátý sjela shora jakási nepotřebná vyjížděcí lišta, tak jsem to vypnul a co jsem hledal jsem našel napoprvé na nějakých amerických stránkách.

 

PS: Ještě jsem to jednou trochu proklikal, korunu tomu dala "fotografie" připravovaných novinek. Tak to jen tak v kostce můj názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Par mych subjektivnich postrehu:

 

1. Vyjizdejici a zajizdejici menu nahore a v pravo - to me vadi, z takovejch stranek, kde se mi neco furt nekontrolovatelne hejbe zdrham. Chci prehlednou informaci o zbozi, jeho popis a cenu. Kdyz uz se odhodlam koupit, pak me teprve zajima to ostatni. Priklad decentniho zajizdejici menu, kde to nevadi a vubec prehlednyho webu zde: http://www.noodletime.cz/. Navic u vas nejde o rychlost objednani jako u jidla. Staci min decentne, nebo na jiny strance.

 

2. Horni menu Hodinky > klik na Panske > zobrazi se filtry vlevo, musim hodne skrolovat. Je to nepohodlny a neprehledny, nevidim pohoromade vsechny filtry, do toho vidim zbozi na hlavni strance, dohromady je to neprehledy. Doslova si vrnim jak ma takhle filtry udelany Alza. I kdyz i tam se musi prepinat. Ja bych radsi vsechno pokud mozno najedou pohromade primo pred ocima :). To mi vadi i na hodinky.cz.

 

3. Co ta garanace kvality mezi zbozim? Vyhodit. Zabira tam misto, velky barevny cosi, co me nezajima. U hodinkovyho eshopou garanci kvality predpokladam samosebou a nezajima me to, je to tam uplne zbytecne. Navic jaky kvality (prodavanych hodinek nebo vasich sluzeb nebo baleni zasilek nebo dodani)? A proc byste vubec meli prodavat nekvalitni hodnky / dodavat nekvalitni zbozi?, muze byt asociace.

 

4. Ergonomie webu neni dobra, souvisi to s bodem 2. Klik nahoru > filtry jsou vlevo, do toho mi tam pluje po obrazovce "Zobrazit xxx vysledku". Do toho zajizdej a vyjizdej meny. To zobrazeni vysledku bych vyhodil, rusi stejne jako garance kvality, chce to vic decenentne a nerusive. Deje se tam najednou vic veci, coz odvadi pozornost od toho, co chci udelat a do toho na me vybehne uz zminena garance a plave tam to okno zobrazit vysledky. Jelikoz me vadi to hejbaci se dokonce dve! horni meny, tak jsem uplne prehlid, ze tam je tez filtr na panske hodinky. Temhle hejbacim menu proste nedavam zadnou pozornost.

 

5. Zobrazene vysledky:

a. Chybi mi tam "Zobrazit vse", to ja casto pouzivam. Mam tak vsechny informace pohromade, nemusim prepinat stranky.

b. Docela dobra fetura, ktera se ted na webech rozmaha je tlacitko "Zobrazit dalsich xxx produktu", coz zobrazi dalsi produkty pod stavajicimi, jestli mi rozumite. Viz. Alza.

c. Kdyz uz trvate na tech obskurnich (prominte mi ten vyraz, ja tyhle hejblatka proste nerad) hornich meny, je nutne, aby byly zobrazeny, kdyz si zobrazim filtry? Zabirajji 20-25% stranky, musim zbytecne skrolovat, nevidim zbozi. A jsme zase u ergonimie,. 

 

Presne me taky napadl jako prvni slevovej portal, web ala poutova atrakce + az moc velky tlaceni na pilu velkejma, barevnejma dlazdicema ala Windows phone. V jednoduchosti je sila, nekdy je mine vice. U hodinkovyho webu si chce clovek v klidu vybrat, pokochat se, pocist si informace, diskusi (je-li tam), atd. A ne aby se tam pri skorlovani / pohybu mysi delo vic akci najednou. To rusi. 

Upraveno uživatelem gabik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se přidám. Vyzkoušel jsem mailový dotaz a odezva téměř okamžitá. Proto pochvala!

výhrada k názvu: Helveti X Helvetia.. dva rozdílné shopy s téměř stejným názvem.

K designu- i míň je víc. Za mně: Utlumit barvy, všeobecné a u všeho platící všeobecné informace dát na jednu stránku a nechat k prostudování.

Vyskakovací okna zavazí a působí lacině, stejně jako upozornění na záruku a pod.

Vánoční dárek... no budiž, ale asi ne tak okatě, spíš až ke zboží na konkrétní stránku. Takto prvoplánové je to až laciné.

A ten škaredý chlap ať tam je :clap: možná jinde umístěný, ale přímá personifikace , ač se to nezdá, působí důvěryhodně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když se podíváš tydle weby:

 

http://www.chronoshop.cz

http://www.angelswheels.cz

http://www.not-addicted.co.uk/

 

co mají společného? prodávají jiné věci, ale idea je podobná...přijdeš na jejich stránky a tam tě musí dostat - čím? tim, že na ně bafneš a vše na ně vybalíš? Ne - utečou. Přišli nakupovat, čili v liště nahoře by mělo být to podstatné (díky mobilním zařízení je to lepší mít na levé straně, ale zvyk je zvyk).

Máš ale šanci je zdržet a nalákat - decetní slide show, žádná divočina - pokud už slide show zaujala, oči snadno sklouznou níže na novinky, či další akce...patka je pak pro zbytek - nemusíš to narvat hned všechno najednou...

 

Závěrem - já bych utekl kvůli Home page, dál jsem se ani nedíval se přiznám

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spousta tady toho už byla napsána, tak jen dvě hlouposti:

 

1. Koukal jsem na Seiko (415 typů), z nichž má být 414 "původem japonských". To jsou vážně všechny až na jedny japonské? Taky prodáváme japonskou značku a vím, že se zákazník často ptá, jestli je výrobek skutečně z Japonska nebo (např.) z Malajsie.

 

2. K dárku zdarma (nůž) - co nabídnout řemen? Určitě by mi udělal třeba NATO strap větší radost než kudla.

Upraveno uživatelem ricous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jednou všem moc děkuji! 

Měl jsem i několik návštěv od členů Chronomagu přímo v prodejně a bylo to hodně podnětné. 

 

Je před námi ještě spoustu práce a vám tímto patří dík!

 

gabik

Díky za vyčerpávající zpětnou vazbu. Spoustu z nich určitě zapracujeme!

"Zobrazit vše" je nutnost, kterou jsme opravdu opomněli.

 

Wanderer

Možná by ses divil, kolik lidí vyhledává podle barev (zvláště ženy). 

Fotografie nových Traserů měla být zajímavost.. trošku nalákat na novinky, které zatím nemůžeme oficiálně představit. Rozesílali jsme to i v newsletteru a odezvy byly kladné. 

Na vyhledávání ještě zapracujeme, aby fungovalo lépe. 

Díky za připomínky.

 

Radimk

Díky :) Na dotazy se snažíme reagovat rychle. Škaredého chlapa necháme a na ostatní se zaměříme!

 

ricous

1. máme na mysli původ značky. Asi by bylo zavádějící tam mít Malajsii a pod nimi Seiko hodinky. Když ty jsou brané jako japonská značka. Aspoň tak uvažuje podle nás náš typický zákazník (neodborná veřejnost)

2. řemen je výborný dárek, který je trošku komplikovaný. Koupíš si hodinky, které mají většinou různou šířku řemenu.. to bychom museli nakoupit X variant řemenů a ještě bychom se všem nezavděčili. Nůž nebo jiný obdobný dárek je pro nás jednodušší a v konečném důsledku i pro zákazníka, protože si nemusí vybírat, který řemen vlastně chce. Souhlas?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Bembeg[/b

Pán, co na vás čumí z bočního panelu, jsem já :) Tím chceme jenom říct, že jsme tam pro vás.. kdykoliv můžeme poradit, atd. Vadí tam v tom smyslu, ze otravuje při prohlížení stránek.. nebo je to jenom mým xichtem? :)

 

To jsi hodnej že nám chceš poradit,ale já tě pořád píchám palcem do oka!;-)

Prostě se mě(pravákoj s tabletem)pořád pleteš.

Jinak fasáda dobrá, prostě chlapec jak má být!

No a k tomu příslušenství...já si nějak nevšiml,že pomalu každá vaše značka má svoje webofky!;-)

Přeji ať se daří!

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...