Přejít na obsah

orient ray - sklo


Ruiz.aw

Doporučené příspěvky

Tak safír je od poloviny tejdne doma a buď v pondělí nebo v úterý se zastavím u p.Frýdla. Bohužel dorazilo ve středu, takže osobně jsem ho už tento týden nezachytil. Jsem zvědavej, jestli to půjde bez problémů osadit, ani jsem to nevybaloval, takže rozměry jsem nekontroloval.

Než to necháš osadit, tak by možná stálo za to se nechat na vnitřní stranu (protože svrchní se časem poškrábe) nanést anti-reflex. Pokud si to dobře pamatuji, tak lidé z fóra to posílají do firmy dioptra a stojí to pár stovek. Upraveno uživatelem Atos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fotky "před" už asi nebudou, Raye už jsou dávno u p.Frýdla, lze jich ale mraky nalézt na internetu. Fotky "po" sem samozřejmě můžu dát, až hodinky vyzvednu. Nicméně kupoval jsem safír bez antireflexu na radu Liquida, protože mám modrej ciferník a údajně by se to mohlo poprat s barvou ciferníku. Na výběr byla ovšem i verze s AR, takže by nebylo nutno ho dodatečně přidělávat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fotky "před" už asi nebudou, Raye už jsou dávno u p.Frýdla, lze jich ale mraky nalézt na internetu. Fotky "po" sem samozřejmě můžu dát, až hodinky vyzvednu. Nicméně kupoval jsem safír bez antireflexu na radu Liquida, protože mám modrej ciferník a údajně by se to mohlo poprat s barvou ciferníku. Na výběr byla ovšem i verze s AR, takže by nebylo nutno ho dodatečně přidělávat.

Jasně, chápu. Těším se tedy na fotky se safírem. Nevíš, jestli ten prodejce nabízí AR pro vnitřní, nebo vnější, případně obě strany toho skla?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak sice s drobným zpožděním, ale přece ;) . Raye jsem vyzvedával už začátkem minulýho tejdne, ale měl jsem do včerejška tvrdý pracovní nasazení, takže jsem se sem ani nedostal. Safír nasazen, osazení safíru včetně tlakovky cca 350 Kč. Abych pravdu řekl, nejsem zrovna moc nadšenej a vážně uvažuju o tom, nechat tam dát originální minerální sklo. Na safíru je oproti originálnímu sklu podstatně větší fazeta, která dost zasahuje do ciferníku a v ní se pod určitými úhly ukazují dost zvětšený indexy, což se mi nelíbí, kruhová fazeta zde působí jako lupa. Taky díky této větší fazetě vznikla menší mezera mezi lunetou a vlastním sklem, což taky nevypadá esteticky úplně dobře, nehledě na to, že se tam bude asi časem trochu hromadit bordel. Takže zatím to nechám tak, ale až budu mít trochu času, nechám to zase vyndat a dát tam originální sklo, byť minerál. Holt budu muset bejt na Raye trošku opatrnější ;) . Fotky, jak to v reálu vypadá:

 

20150621_150632_1.jpg 20150621_150738_1.jpg 20150621_150935_1.jpg 20150621_151106_1.jpg 20150621_151157_1.jpg

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Úplně zas tak špatný to není, to je fakt, ale mně prostě vaděj při určitých úhlech pohledu v tý fazetě na safíru viditelný a hodně zvětšený indexy. Mrkni se na fotky 2 a 5, tam je to krásně vidět. Možná, kdyby byly indexy jen obdélníkový a nikoliv kulatý, asi by mi to tolik nevadilo, ale tohle mě praštilo do očí hned, když jsem hodinky vyzvedával. Možná si na to nakonec zvyknu, ale jak se znám, tak na 99% ne. Jak mi něco vadí na začátku, je takřka vyloučeno, že by mi to postupem času vadit přestalo, spíš mi začně čím dál tím víc s.át ;) . Takže s nějvětší pravděpodbností mi doma po výměně za minerál ten safír zůstane, takže kdyby se to někomu líbilo ... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypadá to hrozně. Škoda. 

Blbý je, že celá ta operace je v poměru k ceně hodinek značně kontroverzní, obzvlášť když se to vlastně nepovedlo. Skoro se nabízí, jestli je nezkusit poslat dál a nekoupit Mako USA collection http://orientwatchusa.com/collections/mens-watches/diver/em6500gw) už se safírem z výroby.

Docela by mě zajímalo jak jsou na tom safíry z orientuhren.de. Za 60 EUR je to drahej špás (při ceně hodinek 120 EUR), ale jestli se shoduje s originálem tak má člověk aspoň jistotu, že nebude zklamaný. Mimochodem od 10ks, dávají nějakou množstevní slevu.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechal bych to, neni to zle a zhodnotil si je, ale je to rozpacite. tuning HW tomu byl dopran, neco stal, ale vzhled trosku utrpel. cena za vymenu sklicka + tlakovka se mi zda dost dobra. pan Frýdl dokaze take zaridit AR? obecne, vyse zminene sklo AR melo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po 4 týdnech...

Omlouvám se za pozdní odpovědi, nějak nebylo moc času prolítávat úplně všechno ...

 

Hodo jaké má originální sklíčko přesné rozměry?Jestli máš posuvku,mohl bys je prosím změřit.

Na aliexpress i na ebay jsem nějaké safíry za hodně dobrou cenu viděl.Ale všechno bylo asi tenké.

Že bych si zabastlil.

Originální sklo jsem už vyhodil, takže přesnej rozměr už nezměřím, ale to, co prodávali Němci, má rozměr 31 x 3 mm. A to, co jsem nakonec pořídil z Ebay, bylo rozměrově naprosto přesně, jak říkal p. Frýdl. To má udávanej rozměr 31 x 2,9 mm, takže je zřejmě o desetinu milimetru nižší než origo.

 

Ahoj, jak to nakonec dopadlo? Nechal jsi safir nebo jsi se vratil k mineralu? Ptam se, protoze mi hodinky slitly z ruky a chtelo by vymenit nejen sklo...

A p.Frydl za tech cca 700 sezene original mineral? Aby tam nevznikl stejny problem jako u toho safiru. Diky :)

Nakonec to dopadlo tak, že jsem si na to zvykl a postupem času mi to už nějak přestalo vadit, tudíž jsem se na zpětnou výměnu za origo minerál vybodnul. Taky k tomu rozhodnutí přispělo to, že jsem s nima krátce po výměně skla asi 2x o něco zavadil a bejt tam minerál, už bych to asi zase možná měnil. Od p. Frýdla ten minerál měl bejt originální, žádnej aftermarket, ale pro jistotu mu možná zavolej, už je to přeci jen delší doba a nechci to tvrdit úplně stopro.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypadá to že originální sklo má stejný průměr jako tvůj safír.Ale safír má větší úkos tak víc vyčnívá.

Na fotkách je to trochu vidět.

Ale jak je vyřešený posun skla vevnitř hodinek při prakticky stejné tloušťce skla? 

Vyčnívající safír je jen o zvyku.Půjčil jsem si fotky steinhartů z prodejního vlákna.U těch trčí sklo také hodně.

 

Originální minerál                                                                                                  Safír                                                                                                                                             Steinhart

post-37825-0-38956400-1441546145_thumb.jpg  post-37825-0-69476300-1441546170_thumb.jpg    post-37825-0-41478300-1441546185_thumb.jpg    

 

 

Steinhart

post-37825-0-62353500-1441546770_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...