Přejít na obsah

Jake knihy prave ctete nebo co dobreho jste cetli?


Doporučené příspěvky

Taky se moc těším na dobré eBook readery. Celkem se mi líbi ta nová věc od SONY, ale je třeba si ještě počkat jestli i v praxi bude tak dobrá jako PR oddělení slibuje ...

 

Zatím jsem přečetl celkem velké množství knih v PDA, ale není to ono. Na druhou stranu, ale nemám velký byt, a většinu knih si přečtu jen jednou a kam je potom dávat?

Navíc moc by se mi líbilo, kdyby šlo kupovat knihy přímo u autorů (což u elektronických by nemusel být až takový problém). Jednak by se tím omezilo to nabalování různých poplatků a jednak bych měl jistotu, že mé peníze došly tomu komu byly určeny. Jen na okraj: stejný model by se mi líbil i hudby...

 

Ale nechci nikoho omezovat, takže nabídku knihkupectví bych si představoval asi takto:

ebook ke stažení 50,-

paperback 150,-

pevná vazba 200,-

speciální sběratelská edice vázaná v kůži 1000,-

a když by si dal do košíku verzi, která by jeho stylu byla nejbližsí...

 

Abych učinil zadost i hlavnímu tématu: hlavně sci-fi, trochu fantasy ale také různé díla pro zasmání ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ebook ke stažení 50,-

paperback  150,-

pevná vazba  200,-

speciální sběratelská edice vázaná v kůži  1000,-

a když by si dal do košíku verzi, která by jeho stylu byla nejbližsí...

 

Abych učinil zadost i hlavnímu tématu: hlavně sci-fi, trochu fantasy ale také různé díla pro zasmání ...

Blbý je, že tisk je dneska skoro nejlevnější část celého procesu :)

 

Nejdražší je knihu prodat. Přímá distribuce moc nefunguje. Takže knihkupec dostává cca 30-40% z ceny knihy, 19% je DPH, autor dostává tak 7-12% (Jo, Halina víc), něco zůstane na vydavatele (na toho až v poslední řadě) a teprve ten zbytek je tisk :) (už jste asi spočítali, kolik to bude).

 

Prostě ebooky jsou problém nejenom technicky, ale i ekonomicky. Pro zavedeného autora je cenově jedno, zda ebook nebo paperback. Pro nezavedeného je zase lepší, když si mašli hodí sám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Vskutku, pravím vám, nyní nadchází věk meče a sekyry, věk vlčí. Nadchází čas Bílé Zimy a Bílého Světla, čas Šílenství a Nenávisti; Tedd Deireádh - Čas Konce. Svět zahyne v mrazu a neobrodí se, než východem nového slunce. Znovuzrodí se ze Starší Krve - Hen Ichaer, ze zasetého zrna.

 

Správně chlapi! ;) Moudří už vědí :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow

Mám ve velké oblibě Nelsona DeMille, Jeferry Deavera, Stephena Kinga, Kyle Millse a Johna Connollyho,od těchto autorů mám vše co vyšlo v češtině, jen od Nelsona DeMille mi zbývají tři kousky do kompletu, pokud má někdo navíc Generálovu dceru, Při řekách babylonských a Výkupné, tak je velice rád odkoupím za vaši cenu !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oblíbení autoři: Frederick Forsyth, Tom Clancy, Robert Ludlum, Ken Follet, Patrick Robinson, Josef Škvorecký, Michael Crichton - znechucen českými překlady, čtu zásadně v originále.

 

Poslední přečtené knížky:

Frederick Forsyth: The Afghan (volně navazuje na Boží pěst, moc pěkné)

Geert Mak: De Eeuw van Mijn Vader (Století mého otce, naprosto perfektní knížka o historii Holandska ve 20. století zachycená na příběhu jedné rodiny)

Tomas Ross: trilogie Voor Koningin en Vaterland (Za královnu a vlast, trilogie z druhé světové války. Způsob psaní velmi podobný Forsythovi)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď dočítám od Christophera Halea Himmlerovu křížovou výpravu. Nevím, jestli za to může autor nebo překladatel, ale je to chvílemi tragické a někdy směšné. Vypadá to ale, že neznalý je překladatel do češtiny. Např. Reichenberg- Liberec, vůbec neuvádí český název, wehrmacht (branná moc), ženský rod v češtině i němčině, zásadně s tím nakládá jako s masculinem, v případě vnuka spisovatele L.N.Tolstého, o němž je v knihe zmínka skloňuje chybně jeho jméno "Tolstoje" - správně Tolstého. Kniha z anglického překladu, občas protknutá německým textem s následným překladem, mnohdy chybně. Jinak je to vcelku poutavé. Mimochodem z firmy Carl Zeiss Jena, je Weiss Jena.

 

Jinak mám rád většinu knih od Svena Hassela, E.M. Remarqua, Maria Simmela, též F. Forsytha, ale i ruské klasiky z 19. století. A mnoho dalšího.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě čtu Šerou hlídku od Lukjaněnka (třetí díl trilogie) a musím rozhodně pochválit.

Předtím naposledy Den Trifidů (musel jsem si doplnit sci-fi vzdělání...), Nesnesitelná lehkost bytí a Stroncium.

Kulhánek mě ale trochu zklamal - čekal jsem víc, ale jako relax dobrý.

 

Chystám se na Murakamiho Kafku na pobřeží.

 

Já čtu rád, ale ještě radši knihy nakupuju. Je to podobná choroba jako na hodinky, jenom že knížek si můžu dovolit koupit víc a častěji ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sapkowski????Mám a četl jsem vše(kromě Narrentum,tady čekám na poslední díl a přečtu si to komplet)....je to ale dobrej týpek....popíjel jsem s ním několikrát v Chotěboři na conu.....kolikrát býval "našrot" už před obědem.Ale je to ďábel....:-)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...