Přejít na obsah

Osvětlení celého bytu


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 56
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Právě proto jsem psal, že záleží co od toho člověk očekává. Dá se nakoupit v hornbachu, ale každé světlo bude vypadat jinak, bude z jiného materiálu a jinak svítit. Někdo chce naopak více zdrojů světla v každé místnosti ať může svítit podle nálady a potřeby (plné/intimní/atd). Když je více světel, musí se už přemýšlet o jejich designu a charakteru. Jsou světla nenápadná, pak jsou výrazná až dominantní, která umí udělat interiér. Ale se vším se musí s mírou jestli to nemá vypadat jako v cirkuse. A pak je také otázka zdrojů. Jestli je požadavek na LED nebo nevadí halogen... Většinou je to tak, že se to dá vyřešit rychle a levně nebo nad tím začít dumat, zkoumat to a zjistit, že to není tak jednoduché vyřešit přesně jak si člověk představuje. Jak píše Viktor. Je to stejné jako s hodinkami, auty, hifi atd...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Joo, ja takhle chtel vymenit svetlo nad stolem v kuchyni, ktere bylo puvodne z Hornbachu asi za 3 tacy. S pevnym odhodlanim neutratit vic, jsem vstoupil do nekolika prodejen, az jsem upad do sparu takovyho svetelnyho blazna (v dobrym) a skoncil se svetlem nad stul za nasobky ceny puvodniho a dalsima 4 svetlama v cimre, a dalsim wishlistem. Musi se ovsem nechat, ze vysledek je uplne jinde a bez ty navstevy bych ani o tech svitidlech nevedel.

 

A prednaska na tema modreho svetla a jeho vlivu na zivot a spanek byla taky zajimava :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky sis koupil lustr do obyvaku, prodal ho a za rok sis koupil ten samý? :-) Ale jinak celkem souhlasim. Je zbytečné hledat problém tak, kde není.

Nechal jsem si doporučit prodejce, speciálka v Ově, prodavač mě usměrnil do těch dražších kousků, proč ne. Vše na pytel, atypické žárovky (haogeny), velmi nepraktické a komplikované výměny (na to se zaměř, ať pak neku...uješ jako já). Lustr v obývaku stál raketu, teď jsem ho po po 7 letech utrpení sundal se stropu a jdu koupit normální. Byla v něm halogenová žárovka, která uškvařila sršáně při průletu, ale když jsem ji chtěl povolit, rozpadal se mi celý lustr, kablíky poddimenzované na ten žár, bužírky spečené. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

celej barak mam studenej led zapusteny bodovky, v pokojich mam teda stropni svitidla takovy ty nizky vypoukly na dalkovy ovladani a muzu stmivat a zteplovat a pohoda. vse sem bral v jednom studiu, ukecal 30% slevu a stalo to do pade. miluju studeny svetlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si teď budu taht elektřinu v baráku tak se rozmýšlím lam vůbec světla umístím. Co různé stmilvače časoveče atd. Používáte to někdo?

Stmivace mam na halogeny a normalni zarovky. Nad stolem mam 210W halogen, kterej ale bezne sviti na minimalni vykon (cca 40w). Pak nastennej halogen 300W se stmivacem na neprimy svetlo. Jediny, co mi trochu vadi, je tichy bzuceni stmivacu, ale co uz :).

 

V baraku jsem vymenil vsechny hlavni LED a usporky za normalni zarovky (halo) a LED nechal jen v koupelnach. Na odpledne, jak rikal ten architekt, ci na praci mam dve zarivkovy svitidla v kuchyni a jedno nastenny v obyvaku. Sviti to odrazenym svetlem o strop, bez stinu, a samozrejme jako hovado (2x80w kazdy). Delam si tu takovej dlouhej den :). Edit: viz fotka nize..odrazeny svetlo od stropu od zarivky v kuchyni.

 

Jinak v podstate jen stmivam :). A je faktem, ze atmo a svetelna pohoda mi prijde mnohem lepsi nez predtim. Ale muze to bejt jen moje zaslepenost, abych si obhajil nesmyslnou investici :D.

post-6759-0-82586000-1450606349_thumb.jpeg

Upraveno uživatelem KFL
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V čem vadil ty ledky? Já ted dával do ložnice právě 4x4,5W led svítidlo a byl jsem přijemně překvapen jak dobře to svítí.

Modry svetlo a jeho vliv na biorytmus cloveka. A usporky, LED a zarivky tohle emitujou. Ackoli se to tvari zlute a buhvijak, modra slozka je tam porad (meri se to nejakym bazmekem). Treba je to precenovany, ale to vysvetleni me bavilo a dava mi smysl, zvlast s tou atmoskou, kterou nemodry zdroje svetla vyzarujou. A to jsou jen normalni zarovky, ohen a odpoledni slunce :).

 

Ono se to tezko popisuje, ale kdyz jsem ve svitidle nad stolem mel usporku (65w), tak to svitilo jako krava, ovsem kdyz jsem se nechal zlomit na vymenu zarovky za ten halogen se stmivacem, naznal jsem, ze je to fakt strasnej rozdil. Ztlumeny atmosvetlo na kecani u vina vyborny, hodne svetla na veceri anebo plnej vykon pro nejakou cinnost. Ta zarovka ma asi 5800lm a je to proti jakykoli usporce hroznej rozdil - jak v mnozstvi svetla, tak v barve a atmosfere.

 

Edit: Jen pro jistotu - nechci tu upadnout do flejmu o modrym svetle a ani bejt za fanatika. K teorii mam vlaznej pristup a ridim se jen dojmem ze svetla, kterej je zkratka s halogenama lepsi :).

 

Svoje jsem napsal a vic k tomu nemam :).

Upraveno uživatelem KFL
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S těma úsporiama mám podobnou zkušenost, ale právě ty ledky mi přijdou celkem dobré a líbí se mi i ta spotřeba. Zase stmívat ledky je celkem pakárna. Žena je navíc lampová takže ta má raději vyplé hlavní světlo a rožlé jen lampičky. Tak nevím zda do toho jít a drbat se se stmívačem a nebo ne.

do kuchyně jsem uvažoval led pásky na osvit pracovní plochy ale bez stmívače. Tam by mi nevadilo ani modré světlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...