Přejít na obsah

PROSÍM, PORAĎTE S VÝBĚREM HODINEK


SuzieRennt

Doporučené příspěvky

Ahoj všichni, kteří jste mnohem zkušenější než já. Ráda bych vás poprosila o radu ohledně výběru hodinek.

 

Ještě donedávna jsem nosila pilotky od Archimede, které jsem dostala za vysokoškolský titul a mám k nim hluboký vztah. Sice to nejsou hodinky za statisíce, ovšem švýcarský mechanický strojek s automatickým nátahem a hezký design udělaly své. Teď už prostě nechci nosit nějaké obyčejné quartzky. Ovšem dostala jsem od snoubence zlatý zásnubní prstýnek ve vintage stylu. Je krásný a mám z něj velkou radost, ovšem k pilotkám z nerezové oceli se opravdu nehodí. Proto musím s velkým smutkem hodinky odložit a pořídit si nějaké zlaté, respektive pozlacené, dámské a decentní. Nevím, co si vybrat, když mám tyto požadavky a nemám na hodinky alespoň 50k..

 

1. Dokázali byste mi poradit, kde a co mám hledat? 

 

2. Včera jsem narazila na Omega Genéve za 6000Kč, je nesmysl je kupovat? Líbí se mi, ale prý je 6k moc.. Foto níže. post-38087-0-04669900-1422005672_thumb.jpg

 

Všem moc děkuji za rady! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za radu. Mrkni ještě, prosím, na dýnko. Zdá se mi podezřelé. Jsou to dámské hodinky, nikoli pánské. Už mi zde někdo psal, že dámské měly kvůli strojku dýnka jiná. Je na něm vyryto C 320 - to je kalibr? 

Nevím, proč by byl nesmysl vzít ty Omegy za 6k.  Geneve v automatu jsou spolehlivý a legendární kousek, v podstatě jsem toto vlákno otevíral s tím, že je doporučím i bez Tvé fotky ;) ...

 

post-38087-0-24659700-1422010745_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dýnko podezřelé není. Takto má u dámských vypadat. C 320 není označení kalibru, to omega na dýnko zvenku nepíše. Je to spíše referenční číslo modelu.

Hodinky jsou na 95% pravé, jen si nechej ukázat strojek. A ideálně také u hodináře zkontrolovat chod (plynulost), to je jednoduchá záležitost na vibrografu. Rady ohledně ceny jsou subjektivní, v reálu hodinky vypadají často lépe, než na fotkách. 

Jde  o to, jestli se líbí a jestli jsi ochotná ty peníze za ně dát. A vždy můžeš zkusit smlouvat. Dámské hodinky jsou vždy levnější než srovantelné pánské, automat zase cenu zvedá. Takže mojím předchozím odhadem se plně neřiď. Co jednomu přijde moc, druhému málo.

 

Můžeš si také cenu porovnat na aukčních portálech (aukro, ebay), ale ceny v zahraničí jsou většinou vyšší než u nás.

Ale dají se najít pěkné kousky v obdobných realcích, např. vyhledávané omega dynamic:

http://www.ebay.co.uk/itm/Ladies-Omega-Geneve-Dynamic-Automatic-Watch-with-Date-Function-/231434427387?pt=UK_Jewelery_Watches_Watches_MensWatches_GL&hash=item35e2911bfb

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji moc. Dnes si hodinky za zálohu vypujčím a odvezu je do servisu Knespl&Majzlík. Zjistím, jak jsou na tom a pak se rozhodnu. Líbí se mi totiž moc :-)  

 

 

Dýnko podezřelé není. Takto má u dámských vypadat. C 320 není označení kalibru, to omega na dýnko zvenku nepíše. Je to spíše referenční číslo modelu.

Hodinky jsou na 95% pravé, jen si nechej ukázat strojek. A ideálně také u hodináře zkontrolovat chod (plynulost), to je jednoduchá záležitost na vibrografu. Rady ohledně ceny jsou subjektivní, v reálu hodinky vypadají často lépe, než na fotkách. 

Jde  o to, jestli se líbí a jestli jsi ochotná ty peníze za ně dát. A vždy můžeš zkusit smlouvat. Dámské hodinky jsou vždy levnější než srovantelné pánské, automat zase cenu zvedá. Takže mojím předchozím odhadem se plně neřiď. Co jednomu přijde moc, druhému málo.

 

Můžeš si také cenu porovnat na aukčních portálech (aukro, ebay), ale ceny v zahraničí jsou většinou vyšší než u nás.

Ale dají se najít pěkné kousky v obdobných realcích, např. vyhledávané omega dynamic:

http://www.ebay.co.uk/itm/Ladies-Omega-Geneve-Dynamic-Automatic-Watch-with-Date-Function-/231434427387?pt=UK_Jewelery_Watches_Watches_MensWatches_GL&hash=item35e2911bfb

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 5 týdnech...

Tak konečně přicházím s výsledkem. Bylo to trochu dobrodružné. S hodinkami jsem zajela do servisu Knespl & Majzlík a tam mi řekli, že jsou ve skvělé kondici, a že je rozhodně doporučují koupit, protože je bude čekat jen zcela základní servis. Zajela jsem zpět do starožitnictví s plánem ukecat prodavačku na slevu. Vyšlo to! Dala mi je za 4500Kč. Servis stál 2500Kč, takže za 7k krásné zaservisované hodinky. Mám velkou radost B)  

 

Až na to, že dnes mi spadly na zem a prasklo mi na kraji sklíčko :axehead:  PORADÍTE MI, kde objednat nové a jak přesně poznat, jaké si mám objednat? Nebo mám raději rovnou zajet k Majzlíkovi? Díky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řemen bych neřešil, to je spotřební záležitost. Původní bych schoval, podíval se o jiný. Jestli se ti hodinky líbí, chceš je nosit, zanes je k hodináři, mrkne na stav strojku, vymění sklíčko a budou zase dělat parádu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja ti muzu dat svuj rozbitej remen ze zenithek, treba ti ho nekdo spravi. Je svetle hnedy a je urvanej tam, kde je spona ;-)

 

edit: no asi blbost, ty omegy budou mit jinou roztec

 

 

Je to jako prokletí! Kromě prasklého sklíčka se rozpáral řemínek u zapínání, když jsem si hodinky zapínala na ruku. Asi mi nejsou souzeny. A nebo jsou to prostě jen hodinky z roku 1962, na který ruka opraváře dříve nikdy nesáhla  :lol2:

Upraveno uživatelem utrejch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OMB

Tak konečně přicházím s výsledkem. Bylo to trochu dobrodružné. S hodinkami jsem zajela do servisu Knespl & Majzlík a tam mi řekli, že jsou ve skvělé kondici, a že je rozhodně doporučují koupit, protože je bude čekat jen zcela základní servis. Zajela jsem zpět do starožitnictví s plánem ukecat prodavačku na slevu. Vyšlo to! Dala mi je za 4500Kč. Servis stál 2500Kč, takže za 7k krásné zaservisované hodinky. Mám velkou radost B)  

 

Až na to, že dnes mi spadly na zem a prasklo mi na kraji sklíčko :axehead:  PORADÍTE MI, kde objednat nové a jak přesně poznat, jaké si mám objednat? Nebo mám raději rovnou zajet k Majzlíkovi? Díky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Strojek je po kompletním servisu, na který jsem hodinky hned po zakoupení dala. A hnedle poté jsem je hodila na zem  :death:  :lol2:

Řemen bych neřešil, to je spotřební záležitost. Původní bych schoval, podíval se o jiný. Jestli se ti hodinky líbí, chceš je nosit, zanes je k hodináři, mrkne na stav strojku, vymění sklíčko a budou zase dělat parádu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...