Přejít na obsah

RED WING boty - výběr


Doporučené příspěvky

Kluci intenzivně přemýšlím o botách RED WING a chtěl bych nahodit vlákno o výběru a informacích. Kdo zná, tak ví, že to nejsou nejlevnější botky a zase koupit něco za osmičku aby to ti to leželo v botníku není dobrej nápad a tak by mě zajímal názor usáků co je vlastní a možná řešili již dříve podobný výběr. Neříkám, že do nich vlítnu hned (i když znáte to...), protože je vždycky co kde platit a bot už mám habaděj, ale výhledově si je chci pořídit.

 

Původně mi padnul do voka klasickej model, ale v barvě  RED WING 8131, protože ta červenohnědá je fakt parádní. Byl jsem RW teďka v pátek vyzkoušet v Denimheads v Praze v Konviktský, kde teda neměli 8131 (museli by objednat), ale klasiku 875. Původně jsem si je šel vyzkoušet jak sedí a jak je to s číslování a tam sem zjistil, že je fakt musím mít. Sedí fakt parádně, čekal jsem to horší a s číslováním je to tak, že mám největší shodu velikosti u různých značek US9, ale tady to padlo na US8. Zvažoval jsem, že bych je koupil pak na netu, což u bot nedělám, protože si je chci vždycky vyzkoušet a možná bych i ušetřil víc jak litřík, ale podle naprosto skvělýho chování prodejce jsem si říkal, že jim za ten přístup dám vydělat. Ač jsem dopředu hlásil, že se du pouze mrknout a vyzkoušet, tak prodejce byl maximálně ochotný. Jenže (ano a tady už to začíná) po delší úvaze se mi začali líbit i RED WING 9111, který možná nebudou takový stylovky jako klasiky, ale zase budou možná takový univerzálnější. Ty sice měly na prodejně, ale ty jsem nezkoušel, ale jsou taky pěkný.

 

A tak jsem se chtěl zeptat jak to vidí ostatní, kterému modelu by dali přednost.

 

RED WING 8131post-26998-0-17363100-1428175579_thumb.jpg

 

RED WING 9111post-26998-0-72387800-1428175609_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mě padly jak prdel na hrnec samozřejmě sem cejtil, že se musej zaběhnout, ale až jsem byl překvapenej jak seděly a to hledám ze startu už mouchy a tady nic. Jako máš recht, že za chvíli bude léto, ale týpek říkal, že se nechaj nosit i v létě samozřejmě se slabou ponožkou. Na léto už jedu asi 3 sezonu sandále keeny pořád jak nový a ty sou pecka doporučuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To že vydrží dlouho a že by měly bejt pohodlný je tak nějak důvod, že do nich těch 8 klacků asi dám. Ty Chukkas nejsou pro mě, já chodím víc ve "sportovnějším" džíny tričko, mikiny s kapucí občas svetry. Košile vůbec, ale jestli pořídim RW tak by to nějakou tu flanelku asi chtělo :). Ty 875 to je klasika a docela mě překvapilo když jsem zkoušel US8,5 a US8, že ač oboje 875, tak měly docela rozdíly v barvě a prodejce říkal, že to je mormálka, ale to nevidím jako nějakej problém. Já sem spíš pro ty 8131, ale protože někteří mají oba modely jak 875 tak 9111 tak jsem chtěl znát jejich názor. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

9111 nosim hodne, ale 875 nosim radsi, protoze jsou pohodlnejsi bych rekl.

Kazdopadne pokud si budu kupovat dalsi Red Wing, tak s jistotou 875.

Mam RW 875, 9111 i Chukka jsem mel.
Mohu potvrdit, ze velikostne vsechny modely co mam mi vyhovuji jak maji (lepsi o pul cisla vetsi nez-li otlacene nohy a dvoje zakoupene v e-shop na internetu).
Mam nohu c. 42 a vsechny RW tez c. 42 cili UK8 ci US9 (mozna RW jsou o pul cisla vetsi, ale vyhovujici a nekoupil bych mensi, protoze by to tlacilo pripadne Chukka se musi rozchazet 100% dele).
Kazdopadne kdo si koupi zamerne vetsi, tak mu RW budou urcite vetsi a kdo zamerne mensi, tak mu mozna budou male nebo uplne presne.

Ruzne info o RW viz. http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/10696-co-nos%C3%ADte-tentokr%C3%A1t-na-nohou/page-171 . :thumbsup_anim: .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za obsáhlý info. Tak to padne na 8131. K tý velikosti. Já mám většinou US9, ale mám taky rád tak o půl čísla větší abych to neměl na knop. Týpek říkal, že RW sou trošku větší, takže většinou vychází zákazníkům, že si berou o půl až o číslo menší. Když jsem si zkoušel US8,5 tak padla dobře, ale měl jsem pocit, že až to rošlápneš, že bych mohl ještě půl čísla dolu. Tak jsem vyzkoušel US8 a ty bych řekl, že bylo ončo, byly teda v bokách u špičky festější, ale tam by to mělo povolit a špičky ve předu jsem se ještě nedotýkal a v zádu v patě sem měl tak na prst fóra. Takže jsem to zhodnotil na US8.  ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rovnako, ako kolega. Normalne nosim 44, ale RW9111 mam 43...a zniesol by som aj 42,5.

 

Posledne mi pri cca 3km chodzi spravili brutalne otlaky na oboch patach. Ale asi mam divnu nohu. Nech ich obujem akokolvek, pata mi stale chodi trochu hore a dole...

Podla mna sa to podda ked zmaknu v oblasti za prstami a tam ich budem viac ohybat.

 

Dalsie mam v merku RW Beckman 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Tak jsem asi do nich taky dozrál. Už mě nebaví kupovat boty na jednu sezónu. Akorát je problém kde je koupit, asi nejlépe vychízí spartoo, ale v mé velikosti 45, tam nic nemají. Mají Roundy ve velikosti 44,5. Ono na délku mi 99% bot stačí 45, ale mám hrozně rozpláclou nohu a široký nart, tak musím často nosit větší čísla - Converse např nosím 46,5 a ve předu u špice mám víc jak cenťák místa. Teď otázka, mám risknout ty 44,5 roundy? Záleží jak budou friendly k tlustým nohám jako mám já, což nemám zkušenost... 

díky

Upraveno uživatelem vintage
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli nevíš jakou velikost, tak bych to z netu neriskoval i když je možnost je zase vrátit. S těma velikostma to má každej jinak a většinou vychází RW o číslo menší než normálně míváš. Asi bych si udělal bej tebou výlet do DenimHeads v Praze kousek od Národní a vyzkoušel bych si je a je to natuty. Já sem si je tam taky zkoušel a chlapík velice ochotnej, že sem si říkal, že jestli nebudou někde na netu za půlku, což asi nebudou, tak že jim za ten jejich přístup udělám kšeft.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...