Přejít na obsah

Damasko tah


lolohh

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 191
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Niet co viac vymysliet, vsetko si zhrnul, snad len to, ze radius poskrabania kludne moze byt aj 15km :-)

 

ale nech teda sme objektivni, tak povedze aj minus (az jeden) a to ten, ze treba mat spravny nastroj, kdezto pri klasickej skrutke staci mini plochy srubovak co je rozsirenejsi nastroj ako imbus alebo torx.... cize teoreticky keby som chcel napr. skratit tah niekde na dovolenke, tak mam vacsiu sancu zohnat klasiku :-)

 

Ono ale aj tak si snad nikto nevybera hodinky podla toho aky je na tahu srob... ja mam osobne najradsej seiko system pin a golier :-) resp. to bolo aj na starsich omega tahoch. Drzi to nizsie hmotnost ako hrube sruby. Ale zase tu na Damasku je to titan takze to je asi najdokonalejsi system doteraz pouzity.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, teoreticky se to všechno může (velkému nešikovi) stát a přenos síly je lepší, ale my se tu bavíme o náramku na hodinkách, kde se (pravděpodobně) jednou nastaví délka, decentně dotáhne a fertig. S kvalitními klasickými šroubky a šroubovákem no problemo. A mě osobně se klasické šroubky víc líbí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, teoreticky se to všechno může (velkému nešikovi) stát a přenos síly je lepší, ale my se tu bavíme o náramku na hodinkách, kde se (pravděpodobně) jednou nastaví délka, decentně dotáhne a fertig. S kvalitními klasickými šroubky a šroubovákem no problemo. A mě osobně se klasické šroubky víc líbí. 

 

Bavíme sa tu aj o hračičkároch, ktorí trávia dlhé zimné večery so skrutkovačmi v ruke a na dovolenkách na pláži si ťah upravujú :). Z pohľadu jednorazového nastavenia vyhovujú aj obyčajné kolíky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stejně to je luxus, řešit takové krávoviny jako hlavičky šroubků. :D

 

Áno. Ale aj tak by som teraz bol rád, ak by som mal na Marinusoch imbus a nemusel sa občas vyčítavo pozerať do zrkadla kvôli drobnému škrabancu na nožičke, ktorý mi spôsobila zle vycvičená opica v zrkadle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...to je pravda, ale ta jistota! Mi se naopak torx líbí nejvíce - nejméně na plochý šroubovák - tada jen drážka. Nějak tam ruší, když je pootočen jinak...třeba luneta na AP Royal Oak...to bych nedal.

 

Zrovna APRO tenhle problém nemá, je tam trochu jiný systém.

 

Damasko tah super, včetně torx šroubků.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Torx je výborný na povolování, utahování, ale má jednu slabost a to že se v něm drží bordel, který se blbě čistí. Klasiku protáhneš hranou šroubováku a šroubuješ. Všechno ma své plusy a mínusy.

 

 

 

Hej, to je pravda, dobry postreh, tiez ma to napadlo... ale ono sa spina drzi rovnako aj ked je napr. hlava skrutky hlbsie zapustena v clanku. A ked sa niekto pravidelne moci (alebo pomocuje) s hodinkami, spina nema sancu :-)

Upraveno uživatelem vrcan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Alda

Torx je výborný na povolování, utahování, ale má jednu slabost a to že se v něm drží bordel, který se blbě čistí. Klasiku protáhneš hranou šroubováku a šroubuješ. Všechno ma své plusy a mínusy.

Dam radeji prednost torxu, ktery se mi jednak vic libi nez klasicky a ktery obcas vycistim, nez otlaceny sroub s drazkou :) Ano clovek si nastavi tah a vic nemusi resit, ale napr. na Muhle SAR se mi srouby povolovaly a musel jsem je pravidelne dotahovat. Nez tohle, tak radeji napr. Seiko system.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aj mne sa paci, je to velke plus pre tento Damasko tah, keby tam boli obycajne skrutky tak by som mozno vahal, ale takto to vyzera ozaj super... neviem sa dockat... aj ked nie som moc tahovy, nenecham si ho ujst... uz sa len kurwa rozhodnut ze ci pre DA38 alebo DA44... tazka volba... ale mozno bude sediet na oboje! Skusal som prehovorit Isabellu aby mi urobili jeden tah a dvoje koncove dieliky pre obe hodinky, ale to nechce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No radej nic...

 

chapu, ze torx je pro vas inovaci, ale jak uz psal filo, ale to spis o tom, abychom tu mohli vezt filosoficke diskuze nad vyhodama/nevyhodama jednotlivych sroubku. ten tah nastavis jednou a nemusis na nej sahnout x let. rolex tahy si vystaci s plochejma sroubkama z oceli (ne titanu) uz xx let a nevim o nekom, kdo by nadal, ze nestoji za nic...

 

puj povodni komentar byl o tom, ze Sinn tahy jsou sroubovane uz chvili.

Upraveno uživatelem IzTaPa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Alda

chapu, ze torx je pro vas inovaci, ale jak uz psal filo, ale to spis o tom, abychom tu mohli vezt filosoficke diskuze nad vyhodama/nevyhodama jednotlivych sroubku. ten tah nastavis jednou a nemusis na nej sahnout x let. rolex tahy si vystaci s plochejma sroubkama z oceli (ne titanu) uz xx let a nevim o nekom, kdo by nadal, ze nestoji za nic...

 

puj povodni komentar byl o tom, ze Sinn tahy jsou sroubovane uz chvili.

Ze jsou tahy Sinn sroubovane, vsichni vime. A nejenom u Sinn. Ze si Rolex tahy vystaci s plochyma sroubakama x let, taky vime. Stejne jako to, ze tu kde kdo pri prodeji Rolexek ukazuje, ze jeho tah je nevytahany, nebo naopak. Ze se tyhle srouby snadno poskodi jednak kvuli typu tehle hlavy sroubu a mekkeho materialu taky vime.

Damasko udelal ice hardened naramek v kombinaci s torx srouby a titan grade 5, proto aby jeho naramek po case netrpel vyse uvedenymi neduhy. Byl udelany pro maximalni vydrz a zivotnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...