Přejít na obsah

chytré fitness náramky


Doporučené příspěvky

Pánové zdravím, vzhledem k tomu, že mi začíná odcházet můj Garmin vivofit ( po 4 letech není divu ) požádal bych o nějakej typ na jeho plnohodnotnou náhradu.

Požadavky jsou- co nejdelší výdrž ( vyhovoval mi s výdrží cca 1,5 roku ), stačí krokoměr, kalorie a čas, wr alespoň 50m. Případně i něco připínatelného na opasek.

Měl by někdo něco zajímavého v merku ? Klidně do SZ i s tím, kde sehnat.

Prosím. 

TVL Kuncáku .... eště že mě máš ...... něco pro tebe mám ...... měří to i stres !!!! :D ...... jednou za tři tejdny to strčíš na hodinu do USB a jede se dál ..... na tu hodinu si nasadíš něco jinýho ..... a že seš to ty tak ti dám padesát korun slevu ....... ale pošlu ti to poštou

 

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/130267-garmin-instinct/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 255
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

TVL Kuncáku .... eště že mě máš ...... něco pro tebe mám ...... měří to i stres !!!! :D ...... jednou za tři tejdny to strčíš na hodinu do USB a jede se dál ..... na tu hodinu si nasadíš něco jinýho ..... a že seš to ty tak ti dám padesát korun slevu ....... ale pošlu ti to poštou

 

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/130267-garmin-instinct/

Díky, ale hodinky nechcu, chci opravdu jen náramek.

A stres měřit nepotřebuju, jsem zatáčku před inkfartem a to vím i bez měřáku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No - chtěl jsem být štíhlý jako proutek a proto jsem si včera koupil Samsung Galaxy Fit pásek. Dneska jsem ho vrátil. Zeptám se místních profíků - je to normální, že krokoměr počítá pičoviny? Vlezu do koupelny, vylezu a mám +200 kroků. Šel jsem se ráno vysrat a měl jsem +130 kroků. Připomínám, že bydlím na Lenince v Ostravě a ne v Taj Mahalu. Je tohle u těch fitness pásků standard ? Bo to bych potom za den nachodil více, než Jožka Pribilinec.

Níže přikládám záznam, jak to asi počítá....

 

https://www.youtube.com/watch?v=TND8Uxwnsdc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

wizard-ov - neznám Samsung Galaxy Fit, ale obecně si umím představit, kolik toho "nachodím" při čištění zubů, budu-li mít náramek na té správné ruce:-):-). Měl jsem s krokoměrem hodinky Suunto, ty jsem nedávno prodal a stále mám Garmin D2 Charlie, Samsung Galaxy Watch a náramek Garmin Vivosport. Nedělám si iluze, že měření koků je přesné, ale na druhou stranu se výsledky všech těch zařízení diametrálně nelišily. Kroky počítá akcelerometr, takže když budu sedět a mávat rukou, "nachodím" toho spoustu a naopak, když půjdu s těžkou nákupní taškou nebo rukama v kapsách, kroky to skoro nepočítá. Když jsem šel zkušebně "vzorovou" chůzí, všechna zařízení měřila podobně a kupodivu, ani při celodenním nošení se výsledky tak moc nelišily, jak jsem už zmínil. Správný počet kroků to asi nebyl, ale předpokládám, že výsledek ovlivněný nepočítáním s rukama v kapsách a naopak připočítáváním při máchání rukama může cca odpovídat skutečnosti. Výrobce si je nepřesnosti měření jistě vědom a na trhu jsou výrobky (aspoň ty značkové), které jsou z jeho pohledu nejlepším možným kompromisem. Mně osobně přesný počet kroků stejně nezajímá, beru to jako jeden ze způsobů sledování tělesné aktivity a když udělám "kroků" víc, asi jsem byl opravdu aktivnější a z velké části to bylo chůzí. Když chci ale přesnější výsledky o aktivitě, stejně si to ale musím dát do kontextu se spotřebovanou energií atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Peťo, náramek z tebe štíhlý proutek neudělá. :-D

 

Já mám malé srovnání se ženou. Já mám Garmin Fenix 3 ona Polar 430. Po sto kilometrech řízení má ona denní cíl splněn. Mě to při řízení nepočítá nic. Naopak s těma rukama v kapsach nesouhlasím. Když jdeme po horach a ja mam zahaknute ruce o batoh, čili s nimi nemávám, tak mi to normalne kroky načítá. Nevim jak to Garmin pocita a z jakeho sensoru to bere, ale relativne to funguje. Takze v primem srovnani bych rekl, ze se Garmin vic blizi realite.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja se taky chystám k nějaké akvizici... měl jsem garmin vivosmart s optickým sensorem, pak jsem po 3 letech urval pásek a koupil mi band 3 . Mi band 3 na ruce lepší, ale dle mne neměří tep správně, respektive udává menší než je real a appka mi moc nepasuje.... garmin byl sice takovej větší macek, ale dle mně měřil docela dobře a appka super ... mladej už má mi band 4 a je to stejné s tím měřením tepu a appka nedoznala žádných extra změn...takže se mic nechhce dát 4 tisice za garmin  a nechce se mi ani koupit mi band4 za 1000, bo ta appka a měření tepu. Takže čučím na recenze a za boha nevím po čem šáhnout....aktualně u me vede Garmin vivoSport Slate

Upraveno uživatelem farkyostrava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to teď po ránu zkoušel. Na záchod a zpět +28kroku. Čištění zubů +0kroku. Ja myslím, že u mě dobrý.

 

Ale jsou to uz starší kousci ty Fenix 3. Možná, ze novější čipy jsou sensitivnější.

 

Fenix 3 sice nejsou fitness náramek, ale z osobni zkusenosti, kdybych fitness naramek chtěl, tak pokukuju ve vodach Garminu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

farkyostrava - Garmin Vivosport mám krátce, ani ne 2 měsíce. Zatím jsem aktivitu neměřil, na to mám jiné. Mám ho na motorku, protože se mi krásně vejde pod rukáv bundy, na monitoring spánku, občas i na denní nošení spolu s mechanickými hodinkami. Původně jsem ho chtěl hlavně na nošení na pravé ruce, zatímco na levé budou mechanické hodinky, ale zatím jsem to udělal jen 3x, protože na levé nosím převážně chytré Garminy nebo Samsungy a na pravé nic. Ale nasazuji ho s příchodem z práce a sundávám před odchodem do práce, včetně sprchy atd. První týdny jsem chodil s Garminy D2 Charlie na jedné a náramkem na druhé ruce abych porovnal tep a kroky. Obě zařízení se nikdy nesešla úplně, někdy to byly i větší rozdíly (hlavně v krocích, což je logické), ale nepřišlo mi, že by jedno měřilo stále méně nebo naopak, u tepu v klidu, když koukám na oboje naráz, jsou výsledky téměř totožné. Dnes, po delší době, mám už k dispozici dlouhodobější statistiky z obou zařízení (u náramku víc dat ze spánku, ale i přes den, u hodinek obráceně) a přijde mi, že v dlouhodobém průměru ukazují obě zařízení podobně, alespoň jsem si nevšiml, že třeba ve spánku, kde jsou podmínky měření dlouhodobě stejné, by mi od doby, co nosím místo hodinek náramek, nějak klesl nebo stoupnul tep. U kroků závisí na ruce, na které jsou hodinky a u srdečního tepu o utažení a poloze na zápěstí, navíc nevím, jestli u hodinek nemá Garmin měření sofistikovanější, ale jak píšu, výsledky mi nepřijdou zásadně rozdílné a u tepu víceméně totožné. Hodinky Garmin jsem před rokem dlouhodobě srovnával s hodinkami Suunto, tam už trvalý rozdíl v tepu byl, i když jen o 2-3 tepy/min. Pochopitelně netuším, jaké jsou přesné hodnoty. Náramek mi přijde dobře ovladatelný, výborně mi sedí na ruce, výdrž cca týden, dobře fungují notifikace, proti hodinkám ztrácí s mobilem dříve kontakt, ale jinak jsem spokojený, to, na co jsem ho chtěl, plní dobře.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsíci...

Existuje nějaký chytrý fitness náramek, opravdu elegantní a subtilní, třeba bez displeje, který bych mohl mít na ruce pro sledování kroků, tepu a dalších věcí, které mi monitorují běžné náramky? Mám pocit, že všechny se snaží nějak nahradit hodinky, ale to je vlastnost, kterou skutečně nepotřebuji a naopak bych byl rád za určitou eleganci... 

 

Spousta módních značek (LV, Hermés, ...) dělají náramky pro chlapy, tak něco podobného.

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Andrew - ja nedavno poridil na tyto ucely Garmin Vivosmart 4. Extra elegantni neni, ale subtilni celkem ano.

Kdyz chces uz monitorovani tepu, tak to proste nejakej modul potrebuje. Tohle tep a kroky umi. Umi to monitorovat spanek a notifikace z telefonu (to jsem hned vypnul). Je na to super apka od Garminu a umi to vyuzit gps modul mobilu k trackovani chuze nebo behu. Na sport jsem ale poridil do komba Forerunner 645 a spokojenost.

Baterka vydrzi realne cca 5 dni (dle specifikace az 7).

 

Edit: jeste foto

ba631a937dd97764f318ad23d4beac35.jpg

Upraveno uživatelem AndyAaron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Ahoj, chtěl jsem dceři nadělit "měřič času a uběhlé vzdálenosti" (letos začala chodit do kroužku) . Myslel jsem na Mi Band, ale zjistil jsem, že aktivitu (běh) měří pouze pokud má u sebe i telefon.

Poraďte mi, nepotřebuji nic zásadně přesného (jen pro zábavu si měřit kolik za kolik), ale potřebuji něco co nepotřebuje mít telefon za běhu s sebou. Je to pro děcko, tak mi neraďte ať ji půjčuju Fenixy. ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Trochu to tu oživím dotazem - vloni jsem si koupil náramek Garmin Vivosport, jako doplněk k hodinkám Garmin. Hodinky se mi totiž nevejdou pod rukáv motobundy a navíc se pro některé příležitosti nehodí. A protože jsem i chronomagor a mám doma i několik mechanických hodinek, měl jsem plán, že na jedné ruce budu mít občas mechaniky a na druhé náramek, protože jsem si vypěstoval závislost na notifikacích a také rád - třeba i jen večer denní souhrn - sleduji tep, kalorie, kroky atd. Na motorku se náramek osvědčil dobře, ale k nošení náramku současně s mechanikami jsem se neodhodlal, protože Vivosport je sice prima, ale je relativně velký, není moc elegantní a navíc ten gumový povrch není už v tak pěkném stavu jako na začátku. A tak si říkám, jestli není nějaký chytrý náramek s měřením tepu, který je velikostně opravdu minimalistický a připomíná spíš elegantní módní doplněk. Máte s něčím takovým zkušenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...