Přejít na obsah

LCD digitálky 70. a 80. let


siwi

Doporučené příspěvky

  • po 4 týdnech...

No, proč ne, ale mně se právě tyhlety "jakobystaré" digitálky vůbec nelíbí. Ale s těmi melodiemi to může být docela závava. A co kvalita zvuku? Když nahráváš něco z reproduktoru, tak to musí být dost zkreslené ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zejména pro Casiotrona (ale i ostatní příznivce):

Další odkaz na stránky o LCD hodinkách zejména CASIO.

http://hometown.aol.de/vintagelcdwatch/homepage/hobby.html

Ježíši. Casio C-701. Ty jsem měl od roku 1981. Pak mi v roce 1995 vypadly z kapsičky u košile a už jsem je neviděl. To je nostalgie. Strávil jsem s nimi pěkný kus života.

 

Je fakt, že i když teď jsem "ručičkář", vzpomínky na mládí jsou prostě vzpomínky na mládí. (Co asi budu říkat, až mi bude šedesát, k sakru?!)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ježíši. Casio C-701. Ty jsem měl od roku 1981. Pak mi v roce 1995 vypadly z kapsičky u košile a už jsem je neviděl. To je nostalgie. Strávil jsem s nimi pěkný kus života.

 

Je fakt, že i když teď jsem "ručičkář", vzpomínky na mládí jsou prostě vzpomínky na mládí. (Co asi budu říkat, až mi bude šedesát, k sakru?!)

Taky jsem celé mládí prožil s digitálkami Caso na ruce - a to bez výměny baterie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo C-701, to je paráda. Spolu s C-60, C-70, C-80 (plasťáky) a C-801 (taky kovový jako C-701) úplně první Casio s kalkulačkou z roku 1980. Modul 133. V tomhle Casio docela zaspalo, protože jiní měli kalkulačkový hodinky mnohem dřív (Seiko 1977, Citizen 1978, atd.). A praktičtější. Tuto mělo 6+2 místa kalkulačky, přičemž na zobrazení posledních dvou míst bylo zapotřebí zmáčknout ještě knoflík. Navíc první časový pásmo mělo pouze 12 hod. systém a až duální čas měl 24. hodinovku. Navíc datum měl být funkční až asi do roku 2009, ale bohužel po roce 2000 už nejde nařídit, protože se při nařizování vychází z vkládání čísel do kalkulačky ve formátu rok (pouze dvojčíslí), měsíc, datum a v kalkulačce jaksi nejde vložit číslo, aby začínalo nulou. Nemáš Kocoure náááhodou ještě původní krabičku, nebo návod?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo C-701, to je paráda. Spolu s C-60, C-70, C-80 (plasťáky) a C-801 (taky kovový jako C-701) úplně první Casio s kalkulačkou z roku 1980. Modul 133. V tomhle Casio docela zaspalo, protože jiní měli kalkulačkový hodinky mnohem dřív (Seiko 1977, Citizen 1978, atd.). A praktičtější. Tuto mělo 6+2 místa kalkulačky, přičemž na zobrazení posledních dvou míst bylo zapotřebí zmáčknout ještě knoflík. Navíc první časový pásmo mělo pouze 12 hod. systém a až duální čas měl 24. hodinovku. Navíc datum měl být funkční až asi do roku 2009, ale bohužel po roce 2000 už nejde nařídit, protože se při nařizování vychází z vkládání čísel do kalkulačky ve formátu rok (pouze dvojčíslí), měsíc, datum a v kalkulačce jaksi nejde vložit číslo, aby začínalo nulou. Nemáš Kocoure náááhodou ještě původní krabičku, nebo návod?

Podívám se, až zase pojedu na návštěvu k rodičům na venkov. Návod určitě ještě mám. Dokonce myslím, že vím kde: druhý šuplík shora.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak jsem si přečetl toto fórum a musím konstatovat ,že jsem na tom podobně jako siwi a casiotron. I mě zasáhly digi jako dítě za komárů.A od té doby mě lákají.Nejvíc casio ,to je moje značka. Ručičky nezavrhuji ,ale na pořádné swis made není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No sláva, že existuje ještě pár lidí, pro který nejsou digi jen šunt. Ještě pár lidí co pamatuje, co byly digi v 70. letech. To na Západě je jich přece jen víc, co to sbírají, ale s nimi si člověk zas tolik nepokecá. Přece jen se člověk líp vyjádří "jak mu zobak narost" než v angličtině a němčině.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máte někdo nějaké staré prospekty nebo katalogy? To je další moje posedlost hlavně zase Casio ale i jiné značky. Tak kdyby se chtěl někdo něčeho zbavit ,tak by mi to udělalo radost. Našlo by se i něco na výměnu třeba General catalog Casio.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tě vítám do klubu. Jak píše Casiotron, je skvělé potkat dalšího člověka stejných zájmů. Prospekty bohužel nemám. Kdysi jsem míval (tedy spíš moji rodiče) pár katalogů, kde bylo i vešlké množství digitálek. Ale bohužel, skoncily kdoví kde - bohužel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Německé katalogy Quelle, Neckermann, OTTO, atd. mám skoro ze všech let, kdy tam byly začínající digi, ale general katalog Casio mám nejstarší z roku 1991. Jó sehnat tak Casio katalog z 80. let, nebo dokonce ze 70.! To bych vyvážil zlatem. Na výměnu bych mohl nabídnout leckteré digi, které nejsou Casio, nebo Casio, které mám 2x.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..taky žeru starý digitálky hlavně zn. CASIO. Na ebay se občas něco vyskytne, ale ty ceny jsou vysoký :-( . Katalogy nemám, taky jsem slintával nad OTTO katalogy a CASIA s kalkulačkou jsem vždycky mooc chtěl, ale pak jsem tehdá v Rakousku dal přednost kazeťáku...., ty CASIA s hrou jsem tady viděl poprvý !!! neskutečný ! berou mne ještě G-SHOCKY z let 83-93? značené DW....většina ještě vůbec neměla iluminátor. Nedávno jsem si zakoupil z r. cca 1997? CASI DEP-610 C1 potápěčské. Můžete mi někdo podle katalogů zjistit, kdy se prodávaly a za kolik? nebo podobné modely DEP 500,510,600,610 ?? díkes. Ještě mám CASIO AW 550 G-Shocky ale nemám žádné fotky, katalog taky ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...