Přejít na obsah

Poraďte s výběrem pilotek


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 58
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Nevsimol som si toto vlakno ked bolo aktualne v lete, ale presiel som to cele a nikto tu nezavadil o Orisky, ktore stoji za to zvazit pri danej cenovej kategorii ?. 

Takze ako fanusik tejto znacky ich tu musim ukazat (mam Big Crown Timer a som s nimi velmi spokojny :))

 

Maju na vyber hned niekolko stylov pilotiek:

 

http://www.oris.ch/en/watches/oris-big-crown-propilot-day-date/01-752-7698-4164-07-5-22-17fc

http://www.oris.ch/en/watches/oris-big-crown-pro-pilot-gmt-small-second/01-748-7710-4164-07-5-22-14fc

http://www.oris.ch/en/watches/oris-bc3-advanced-day-date/01-735-7641-4764-07-5-22-56b

http://www.oris.ch/en/watches/oris-air-racing-edition-v/01-752-7698-4784-set

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Taky tu byly zmíněny, tak je s dovolením přídám jako protiváhu finančně náročnějších kousků.

Lejdýs ent džentlmen - Tissel Pilot typ A. Automatický kalibr Miyota 90S5 (9015 bez datového věnce), průměr 40mm, výška pouzdra necelých 10mm. 

 

Detaily zde na stránce výrobce:

http://shop2.tisellkr.cafe24.com/product/TISELL-40mm-Pilot-MIYOTA-90S5-Automatic/31/?cate_no=1&display_group=3

 

Zatim se seznamujeme a ještě není jasné, zda spolu zůstaneme (první pilotky). Na kvalitu zpracování už teď ale nemůžu říct ani popel. Na druhou stranu nemám srovnání s dražšími kousky, toť pravda pravdoucí.

 

Přidávám jeden wristshot na ruce cca 17cm.

post-37766-0-63418300-1453314524_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuju! :)

 

Sedí skvěle, ani o nich nevím. Na menší ruku jako je ta má myslím rozměrově skvělá volba.

Pocity však lehce rozporuplné, ne však kvůli hodinkám samotným, nýbrž si nejsem jist pilotním stylem, zda si sedneme.

 

Lumi už jsem krátce popsal do vlákna s nightshoty - po nasvícení svítí jak jánoční stromek, ale velmi rychle vadne. Pořád je ale cifr čitelný, jen to není tak výrazné - halt na Seika má v tomto směru málo co :)

 

AR prubnu zítra během dne, hodlám je vyvenčit do práce. Určitě ale není tak výrazný, jako třeba na SportTaucherech. Pravda, taky je zde jen vnitřní.

 

Přesnost strojku a rezervu nátahu budu teprve zjišťovat. Určitě dám vědět, jak jsou na tom.

post-37766-0-03263900-1453316228_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted nechci, aby to vypadalo, ze chci nekde nejak usetrit. Jen me zajimalo, kdyz pominu historii znacky a cenu, tak vetsina z vyse jmenovanych stejne jede na ETA 2824 (Tisell ma Seagull, coz nemusi byt defaultne uplne spatne...). Zajimaji me proste realne rozdily v tech hodinkach. Jsou ty levnejsi z nejakeho horsiho kovu? Proc je treba Steinhart kolem 500USD, Archimede 700USD, Laco 900USD a Stowa nekde kolem 1100USD? Je ten priplatek jen ve znacce? Pro me je treba Archimede dost sympaticka znacka, takze si klidne odpustim priplatek za Laco a Stowu...

 

To by me taky zajimalo. Pravdepodbne tam rozdily ve zpracovani malinko budou. Na Watchuseeku jsem cetl, ze nekdo, kdo mel Steinharty a Stowy psal, ze sice jsou oboje pilotky ze stejny 316L oceli, ale Stowy jsou min nachylny na skrabance pri normalnim noseni. 

 

Jinak na Watchuseeku se to taky resi: http://forums.watchuseek.com/f2/comparison-iwc-mark-xviii-vs-stowa-flieger-2791170.html a primo v tom threadu dva lidi pisou, ze ze srovnani Archimede vs. Stowa jednoznacne Stowa, ze se tech par set dolacu za Stowu vyplati (oba dva vlastnili oboje). A jeste tam nekdo pise, ze IWC jsou odolny proti magnetismu, proti poklesu tlaku, takze by se mohli bez obav vzit do stihacky :)

 

Asi je to jako se vsim - dokud clovek nema primy srovnani, tak nevi. Je to jako treba Dacia vs. VW koncern (VW, Seat, Skoda) vs. BMW / Mercedes (Audi), dokud se v tom neprojedes, tak si rikas proc priplacet a pak uz jenom resis, jesli ti ten priplatek za to stoji, protoze je to proste lepsi :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Jak je na tom strojek s presnosti?

 

První den na ruce uzavírám s výsledkem -1s / 24h. Velmi slušný výsledek, ale ani jsem jiný nečekal - Karlovi prý šly dokonce s nulovou denní odchylkou těch několik dní, co je měl, 

Dám tomu pár dní a zas se ozvu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tomu rikam excelentni vysledek :) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

První den na ruce uzavírám s výsledkem -1s / 24h. Velmi slušný výsledek, ale ani jsem jiný nečekal - Karlovi prý šly dokonce s nulovou denní odchylkou těch několik dní, co je měl, 

Dám tomu pár dní a zas se ozvu :)

Tak to je parada! Jasny, dej tomu cas a pak dej vedet.

 

 

To by me taky zajimalo. Pravdepodbne tam rozdily ve zpracovani malinko budou. Na Watchuseeku jsem cetl, ze nekdo, kdo mel Steinharty a Stowy psal, ze sice jsou oboje pilotky ze stejny 316L oceli, ale Stowy jsou min nachylny na skrabance pri normalnim noseni. 

 

Jinak na Watchuseeku se to taky resi: http://forums.watchuseek.com/f2/comparison-iwc-mark-xviii-vs-stowa-flieger-2791170.html a primo v tom threadu dva lidi pisou, ze ze srovnani Archimede vs. Stowa jednoznacne Stowa, ze se tech par set dolacu za Stowu vyplati (oba dva vlastnili oboje). A jeste tam nekdo pise, ze IWC jsou odolny proti magnetismu, proti poklesu tlaku, takze by se mohli bez obav vzit do stihacky :)

 

Asi je to jako se vsim - dokud clovek nema primy srovnani, tak nevi. Je to jako treba Dacia vs. VW koncern (VW, Seat, Skoda) vs. BMW / Mercedes (Audi), dokud se v tom neprojedes, tak si rikas proc priplacet a pak uz jenom resis, jesli ti ten priplatek za to stoji, protoze je to proste lepsi :).

Diky za zajimave postrehy. Je mi jasne, ze ta kvalita zpracovani a takovych tech "vnitrnich" vychytavek a tezko popsatelnych pocitu tam byt musi. Je to stejne, jako Steinhart versus Suby - oboje jsou potapky na prvni pohled hodne podobne, ale jakmile oboje vezmes do ruky, tak rozdil poznas hned.

IWC za ty prachy by mely proste nabidnout neco navic oproti Stowa nebo Archimede. Vtip je v tom, ze na to nase noseni (kancl dajving, kancl piloting) nam bohate staci i ty levnejsi kousky. Pokud bych byl vylozene pilot, tak si kvuli tomu antimagnetismu a odolnosti za ty IWC priplatim. To stejne, pokud bych byl profesionalni potapec, tak se mi vyplati priplatit si za Rolexy, protoze potrebujes opravdu spolehlivy stroj na ruku. Jenze jsem jen kancelarska krysa, tak mi ty Tisselky na zkousku na ruku staci. Vyzkousim, jestli mi vubec ten styl a velikost sedne a pokud ano, tak muzu treba premyslet o upgradu na Stowa nebo IWC ;)

 

BTW trosku OT, ale je tu nekde vlakno, kde by se resilo, co skutecne nosi opravdovi piloti (jak dopravni, tak vojensti) a nebo potapeci? Jestli opravdu treba prevazuji IWC/Breitling a Suby, nebo je to ruzna smeska?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Andy: potapeci fakt suby nenosi :) , nebo jen tak jako doplnek k pocitaci na ruku. To je jen reklama.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BTW trosku OT, ale je tu nekde vlakno, kde by se resilo, co skutecne nosi opravdovi piloti (jak dopravni, tak vojensti) a nebo potapeci? Jestli opravdu treba prevazuji IWC/Breitling a Suby, nebo je to ruzna smeska?

Potápěči nosej různý digitální dive computery takovýhohle střihu. Rolexy určitě ne:).

i300_gry-blk_side.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, to bych i cekal, ze budou mit nejake pristroje, ktere jim budou ukazovat i to, ze se jim chce na zachod.

Jen jsem nekde cetl, ze si stejne s sebou berou na ruku mechanicke hodinky, protoze tam maji zaruceno, ze se jim nezastavi. V techto pristrojich muze dojit baterka v prubehu ponoru a pak je to pruser. Ale nikdy jsem se nepotapel, tak tu praxi neznam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolega z práce co se potápí se mi ohledně hodinek vysmál, dnešní kompjůtry pro potápěče ukazujou mraky informací. Ale nemá k hodinkám žádnej vztah.

 

Ad Stowa - Testafy jsou vlastně taky odolný a certifikovaný, TO 2 jsou odolný dle normy TESTAF, ale ne certifikovaný, páč nemaj lunetu. Oboje jsou o řád míň cenově než IWC. Akorát to nejsou klasický pilotky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tak, Andy nosi ty pristroje az tri, pro jistotu.

Upraveno uživatelem tano
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...