Přejít na obsah

Sumo vs. Squale


Doporučené příspěvky

Nechci plevelit podobné vlákno, kde se řeší modré potápky, tak snad mi odpustíte nové..

Co vybrat?

Uvažuju buď o modrých Seiko Sumo nebo Squale 50 atmos blue blasted. Které si vybrat? Oboje jsou v podstatě klasika.

Na SUMO se mi libí inhous, indexy, tah  a  maximální spokojenostt se SARB 035. Obávám se velikosti....nosím vetšinou 38mm-40mm. (taky trochu hlodá MM 300, i když nejsou modré, ale ty už jsou na mě asi fakt obrovské)

Na Squale se mi líbí ta modrá a ručičky a celkově mají trochu větší šmrnc...

 

Díky za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 46
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Sumo jsem neměl, ale na ruce jo. Jsou to určitě parádní hodinky v dané cenové kategorii. Squele mám a můžu říct, že to jsou jedny z nejpříjemnějších hodinek co jsem měl. Líbí se mi na nich hlavně ten retrolook. Pohodlně se nosí. Nejlepší by pro tebe bylo si oboje hodinky vyzkoušet přímo na ruce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já myslím, že jsi se v hodnocení spletl: Šmrncovnější, ve smyslu "leštěnky" jsou Sumo.

Squale jsou pracanti od pohledu, tool vzhled z nich kape.

Seiko všeobecně a Sumo taktéž je naleštěná paráda s vyváženým designem bez pracovních kompromisů a ambicí.

Samozřejmě, že nasazení v terénu zvládnou, ale potom není problém si je nechat na ruce na večerní párty.

Sqale osobně neznám, ale prostě na mě z nich čiší práce.

Historicky jsem na vážkách- Squale versus Seiko - v potápkách - to by byl zajímavý souboj argumentů, kdo je víc.

 

Edit:

A pokud ti bloudí hlavou MM300, tak je to jedno, co teď  koupíš, stejně u nich skončíš..

Upraveno uživatelem Radimk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bral bych Squele. Suma jsou celkem velké hodinky a pokud nemáš ruku 18 a výš, budou trochu nepohodlné oproti jiným hodinkám s menší lug to lug. Navíc safír je safír. Sice se na Suma dá dokoupit, ale ještě jsem neviděl dokupovaný safír na Suma, který by nezměnil jejich charakter. Co se týče designu, tak Squele je fajn, ale křivky Sumo pouzdra učarují každému,kdo je měl. Podle mě je to při všech pohledech kromě přímého na ciferník nej pouzdro od Seika. Při přímém pohledu jsou to baculaté hodinky s úzkým tahem.

 

post-11518-0-56052800-1438932800_thumb.jpg

post-11518-0-42458100-1438932801_thumb.jpg

post-11518-0-67415500-1438932886_thumb.jpg

Upraveno uživatelem ggrand
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bral bych Squele. Suma jsou celkem velké hodinky a pokud nemáš ruku 18 a výš, budou trochu nepohodlné oproti jiným hodinkám s menší lug to lug. Navíc safír je safír. Sice se na Suma dá dokoupit, ale ještě jsem neviděl dokupovaný safír na Suma, který by nezměnil jejich charakter. Co se týče designu, tak Squele je fajn, ale křivky Sumo pouzdra učarují každému,kdo je měl. Podle mě je to při všech pohledech kromě přímého na ciferník nej pouzdro od Seika. Při přímém pohledu jsou to baculaté hodinky s úzkým tahem.

S těmi Sumo máš naprostou pravdu, až na jedno: právě kvůli tomu geniálně tvarovanému pouzdru sedí dobře i na užším zápěstí, kolega má zápěstí snad pod 17cm a padnou mu perfektně, nosí je už pár let...

 

Jinak, za mě Sumo  ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl oboje.

Squale jsou geniální v tom, že nevypadají retro, ale skutečně vintage. Prostě to není jenom jako. Uvnitř šlape vyladěná Eta, někde se píše dokonce o Top grade.

A zpracování jsem měl prvotřídní - to chce prostě vidět, fotky většinou ukradnou pozornost k celkovému vzhledu, ale je tem i precizní detail bez jediné chybky. Pískování samo o sobě je na nich úžasné. Mají skvělý antireflex.

 

Suma jsou moc fajn hodinky, ale konkrétně v tomhle srovnání jsou oproti Squale nijaký a ani jejich strojek bych nepřeceňoval.

 

Jediné mínus těch blasted je nemožnost originálního kovového náramku. A obecně se k nim něco pískovaného bude hůře hledat. To může být hned v úvodu úvahy rozhodující argument.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mě musím říci, že squale jsou opravdu perfektní. Strojek vyladěná ETA, na danou cenovou kategorii výborná přesnost.

Pro mě je jejich největší předností, že opticky vypadají menší, než kolik je udávaný rozměr. Je to tím, že luneta je mírně větší než samotné pouzdro. Takže hodinky krásně padnou i na menší ruku.

 

Nápisu z boku jsem se také nejdřív bál, ale vůbec mi nevadí, prakticky ho člověk ani neregistruje.

 

Nedávno vyšel v Hodinky a šperky (číslo 3/2015) srovnávací test potápek a jedny z nich jsou i Squale.

 

 

Tady mám pár fotek ve svém vláknu.

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/84839-dzos-moje-nejen-chrono-historie-a/?p=1461415

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není pravda, že ke Squele pískovanýmu pouzdru není ocelový originál náramek. Já jsem objednal u Kubsona broušenej originál mesh a sedí k nim parádně. Někde v galerii mám fotky....

OK, já měl na mysli soulad opracování, mně by to (byť jen pocitově) vadilo. Navíc mesh taky nepadne do oka každému.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, ony tu Suma jsou ale větší než MM300...

Papírov? ano. Díky tvaru pouzdra a zanořené lunet? ale na ruce trčí míň než MM300.

 

Jinak Honzo pokud jsi z Prahy či okolí, modrá Suma mám, můžeš je zkusit naživo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...