Přejít na obsah

Alpina Startimer Pilot chrono Big date


Doporučené příspěvky

Jelikož jsem zde tyto hodinky ještě u nikoho neviděl, tak si dovolím založit i chlubící vlákno.

 

Kde začít...jak někteří víte, po pilotkách jsem pásl už nějakou dobu, víceméně je to od vstupu na forum, ovšem ať jsem zkusil cokoliv, tak mě to nikdy nepřesvědčilo a vždy jsem skončil s potápkami. V zimě už jsem byl hodně blízko Archimedům XLH, které mě na první pohled docela zaujali, ale nakonec to stejně nedopadlo a skončil jsem s Fortisy Marinemaster, takže jako již tradičně další potápky. V tu chvíli už jsem si vážně připadal jako blázen a řekl jsem si, že pilotky pro jistotu úplně odpálkuju, protože to stejně nikdy nedopadne :)

Poté jsem prošel ještě přes pár dalších kousků, až nejspíš uzrála ta správná doba, zkusil jsem si na ruce Alpiny a bylo hotovo (Alpinu mám i obecně rád, toto už je třetí kousek od nich, takže i v tom jsem byl maximálně spokojený)...konečně, konečně pilotky, které se mi opravdu líbí a to ne jen ve vitríně, ale dokonce i na mé ruce, s čímž jsem měl právě většinou dost velký problém. Ovšem nechtěl jsem to uspěchat a s koupí jsem tedy trošku otálel, občas jsem mrknul na fotky, jestli je to stále to pravé a ano bylo, musel jsem je tedy mít.

Začalo tedy hledání, kde by byly za nějakou přijatelnou cenu, protože to, za kolik se prodávají u nás jsem za ně opravdu nebyl ochotný dát. Našel jsem tedy prodejce na Chrono24, který je měl za velice příznivou cenu, proběhla tedy komunikace, ještě menší úprava ceny a hodinky jsem objednal. Poté nastal menší zádrhel, kdy už jsem ani nedoufal, že mi vůbec přijdou a myslel jsem, že dojde až na nejhorší a budu muset řešit vrácení peněz a shánět jinde. Naštěstí se ale vše vyjasnilo a hodinky doputovali až ke mě, nebyl to sice úplně korektní nákup a takový přístup jsem si rozhodně nepředstavoval, ale to už dál řešit nechci, jsem rád, že hodinky mám a to je hlavní.

 

A teď něco k hodinkám samotným...

 

Specifikace si dovolím přidat z webu Alpiny

 

AL-372 high precision quartz chronograph caliber
Center stop second (1/1 sec)
1/10 seconds up to 30 minutes
30 minute counter
ADD and SPLIT functions
Big date
Small second
Materials - Stainless Steel
Crystal - Scratch-resistant sapphire crystal with double AR
Dial - Black matt dial
Crown - Screw-in
Water resistance - 10 ATM
Diameter - 44 mm
Strap - Hi-tech Cordura fabric 22/20 mm
 

A mé pocity...

Hodinky jsou skvělé, velice povedené s perfektním zpracováním. Velikostně na pilotky tak akorát, nikde mi nic nevadí, ani větší korunka nijak nepřekáží, takže jsou krásně pohodlné a i na ruce sedí skvěle. Vím, že spousta z vás bude hanit quartz, ale mě nevadí, jelikož mají pouze malou sekundovku, tak ani to poskakování není tolik zřetelné, což je výhodou a díky quartzu jsou i krásně lehké a pohodlné a v neposlední řadě mám samozřejmě taky klid, co se týče dotahování, odchylky apod. :) Co mě strašně baví, je samozřejmě dvojitý AR, sice ten vnější není moc praktický co se týče náchylnosti k oděrkám a nečistotám, ale mě se to prostě líbí, mám rád, když hodinky pod AR pokaždé mění svou tvář a jsou tím pádem zajímavější.

 

Shrnuto podtrženo, jsou vážně skvělé a jsem rád, že jsem se k nim dokopal a moje nové pilotní éra začíná :)

 

Tady ještě přikládám alespoň rychlo foto.

 

post-25778-0-55060800-1440836910_thumb.jpg

 

post-25778-0-58119700-1440836952_thumb.jpg

 

post-25778-0-90763600-1440836952_thumb.jpg

 

post-25778-0-25448500-1440836953_thumb.jpg

 

post-25778-0-61996800-1440836953_thumb.jpg

 

post-25778-0-99320000-1440836953_thumb.jpg

 

post-25778-0-33274800-1440836954_thumb.jpg

 

post-25778-0-66241400-1440836954_thumb.jpg

 

post-25778-0-97519100-1440836954_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Bells
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 71
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Take gratuluji, uzivej si je;).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všem moc děkuju za chválu!

 

Nechci každého zvlášť citovat, takže hromadně zodpovím nějaké dotazy, které tu padly.

 

Co se týče řemene, tak ano je zeleně prošitý a i lumi je zelená. Já jsem chtěl černý strap, ale ten se dává jen k PVD verzi, takže jedině objednat zvlášť, což asi i v budoucnu udělám, protože ten šedý není v mých očích to úplně pravé ořechové, i když špatný taky rozhodně není, jen mě se ta černá líbí víc. Mimo to už mám objednané i nějaké další neoriginální řemeny, takže nějaké hrátky určitě budou :)

 

Další fotky určitě taky budou, jak zde, tak samozřejmě pak i v mé fotogalerii, ale bohužel jsem na tom teď bídně s časem, takže to nebude hned.

 

U nás je prodává Koscom a přímo tuto verzi tam mají, takže vyzkoušet si je, je možné u nich.

 

Co se týče té baterky, já s ní problém nemám, takže mi ani nevadí, ano bral bych asi raději automaty, ale to by byla opravdu raketa se všemi těmi komplikacemi a ani je Alpina nemá, jedině tak s bicompaxem, které jsou taky krásné, ale jak říkám, cena už je úplně jinde a chyběl by mi na nich i big date, který mě doslova uhranul :)

 

A ještě k Alpinám, ano jsou to již třetí, (Extreme Sailing, Yach timer tactical planner, Pilot chrono big date) nějak mě to k té značce asi táhne :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opět všem děkuji za chválu, ani jsem to nečekal, i když musím říct, že ty hodinky si to i oppravdu zaslouží, jsou skvělé, vážně skvělé.

-> Anela - tak za ambasadora bych se úplně nepovažoval, ale musím říct, že Alpiny mám fakt rád, nějak mi ty hodinky vším sedí a i tu značku mám rád, prostě jsem k nim nějak přirostl :) U jedněch hodinek jsem zůstat nechtěl, bylo to myěleno tak, že jedny vždy zůstanou, což jsou právě Magretky a k nim se bude točit dále a taky se točí :)

 

-> misoo - původně jsem to nechtěl moc rozvádět, potože je pro mě hlavní, že hodinky nakonec mám, ale jelikož jsem dostal i nějaké sz, tak to tedy ve zkratce napíšu. Hodinky jsem objednával na chrono24 od prodejce Heller&Heller, z počátku bylo vše ok, vše jsem domluvili a poslal jsem tedy peníze, prodejce má všechny prověření a ocenění na chrono24, takže jsem si říkal, že to bude naprosto bez problémů, ale bohužel nebylo...Peníze jsem odeslal, následují den jsem psal, jestli vše v přádku dorazilo a kdy budou posílat balíček, odpověď jsem dostal po celém dni až někdy v noci, že peníze mají a balíček odešlou následující den (to bylo minulý týden), říkal jsem si super, takže brzy bude u mě, ještě jsem požádal o Tracking number, až to podají, abych mohl balíček sledovat na cestě. Inu čekal jsem tedy, až se ozvou, ale nic, po dvou dnch jsem napsal dotaz, jestli už je balíček odeslaný a jestli mi můžou tedy poslat TN - odpověď žádná. Po víkendu jsem to zkusil znovu s tím, že pokud hodinky neposlali, tak ať mi vrátí peníze a já si je seženu jinde, protože se nic neděje a ani se mnou nekomunikují a já nehodlám čekat na nic, na což jsem konečně dostal nějakou odpověď a to, že mi peníze nevrátí, protože hodinky už jsou na cestě. Psal jsem tedy, ať mi pošlou to TN a opět nic, ignorace. Další den jsem tedy opět psal dotaz s tím, kde je problém, odpověď jsem dostal, že hodinky poslala asistentka a TN z ní musí vytáhnout (asi hrozný problém, když já má na prodejně, no bez komentáře), ovšem i přes přislíbení TN jsem stejně nic neobdržel ani po dalších dou dnech. Poté jsem zde na foru našel recenzi na tento obchod od člena fora, kterému jsem rovnou i napsal, jak postupoval apod.. Po konzultaci jsem napsal poslední výhružný mail, že chci buď okamžitounápravu problému, buď poslání TN, abych věděl, kde je balík a nebo nějaké potvrzení alespoň o tom, že to skutečně odeslali a jinak že chci okamžitě vrátit peníze, nebo to celé předám na chrono24 k řešení. To bylo to jediné co s nimy hnulo a najednou jsem TN obdržel a když jsem si zásilku vyhledal, tak jsem zjistil, že jí podali teprve den předtím, takže když jsem se ptal už předtím, jestli to odeslali a ujišťovali mě, že ano, tak samozřejmě lhali. Za mě se to tedy má tak, že jsem rád, že hodinky nakonec dorazily, ale další nákup u tohoto prodejce rozhodně neudělám. Ano sice jsem něco ušetřil oproti koupi v Koscomu, ale za ty nervy a starosti to snad ani nestojí, tuplem když v Koscomu by se pravděpodobně nějaká alespoň malá sleva dala určitě taky dohodnout (vím minimálně o 10%) a měl bych hodinky ihned a bez starostí, takže tak se to má.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...